Skocz do zawartości
Gość dzongra

wyciek płynu chłodniczego z passata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dzongra

Witam,

Mam pytanie odnośnie wycieku płynu chłodzącego z silnika Tdi 115kM 2000r jest to passat. Zlokalizowałem wyciek przy połączeniu węża z metalowym kolankiem. Kolanko jest przykręcone do tylnej części bloku silnika. Nie wiem co to jest dokładnie. Mocno się sączy, w zbiorniku ubyło płynu do min. Silnik pali bardzo dobrze,równo pracuje, olej czysty. Czasami słychać bulgotanie przez kratki wetylacyjne...

Czy ktoś może mi pomóc,

P.s zrobiłem zdjęcie usterki

Z góry dziękuje

Zdjęcie przedstawia usterkę:

http://img86.imageshack.us/my.php?image=wyciekxl0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zlokalizowałeś wyciek i jest to z łączenia kolanka z wężem . To dokręc wąż albo go wymień. W czym problem? Jeśli sobie nie umiesz poradzic sam jedź do warsztatu. Nie jeździj bez płynu bo grozi to przegrzaniem silnika a w konsekwencji b. dużymi kosztami.A poza tym możesz wrzucic zdjęcie na forum. jeśli to jest problem złożony, wówczas zdjęcie bardzo pomorze innym forumowiczom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Mam pytanie odnośnie wycieku płynu chłodzącego z silnika Tdi 115kM 2004r jest to passat.

Co to za wynalazek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bardzo słabo widac ale niech się wypowiedzą inni którzy coś widzą. Ale jeszcze raz powtarzam jedź na kanał dokręc wąż albo go wymień albo uszczelkę jeśli takowa tam jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kisi

Co prawda jestem na etapie zakupu passka ale widziałem jak moj mechanik sprawdzal skad jest wyciek plynu chłodniczego. Prosta sprawa - odkręćcie pokrywkę ziornika wyrównawczego plynu chłodzącego po czym zapalcie auto. Dolewajcie płynu tak pod samą zakrętkę. Nie powinno bulgotać. Nie powinny sie przedostawać ŻADNE bańki powietrza. Jeśli są bańki powietrza to jest gdzieś nieszczelność i to może być zarówno uszczelką jak i pęknięta głowica...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udało mi się zlokalizować jakieś ślady po ubywającym płynie z chłodnicy. Plama pod samochodem zostaje zawsze delikatnie po lewej stronie samochodu (patrząc od przodu auta). Wychodzi to dokładnie pod rozrusznikiem. Patrzyłem dzisiaj na kanale i widać że koło rozrusznika jest delikatnie mokro i widać krople płynu na dolnej belce w tym miejscu. Niestety nie udało mi się zlokalizować wycieku w tym miejscu. Jest za to drobna nieszczelność przy kroćcu, który wchodzi do silnika u góry, jednak ten krocieć jest z drugiej strony i nie bardzo rozumiem jak płyn z niego przedostawałby się w okolice rozrusznika. Macie jakieś pomysły skąd tam może chlapać płynem? Zamieszczam zdjęcia z pod samochodu.

xxx.jpg

xxx1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z ubywającym płynem i właśnie przyczyną był ten plastikowy króciec przykręcony do bloku łączący dwie rury gumowe, jest tam oring ale mnie się ukruszył delikatnie ten króciec i musiałem wymienić cały (cena w serwisie vw 50zł),do tego króćca jest jeszcze wsadzony czujnik temperatury cieczy staraj się go ciągnąć do siebie nie przekręcając ja przekręciłem i przestał pokazywać tem. cieczy.Koszt w vw 80zł w serwisie skody ten sam 30zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oring do tego króćca 4-5 zł w ASO VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności