Skocz do zawartości
SlawekS

czujnik temperatury cieczy chłodzącej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie mam taki problem. Dzisiaj rano po tych dużych mrozach zapaliła mi sie kontrolka płynu chłodzacego(na czerwono, ten termometr) Czytam na forum i doszłem że może to być czujnik płynu chłodzącego. I podobno są trzy rodzaje czarny, zielony i czerwony. Jaki idzie do B5 2001r, silnik 2.0 AZM?? A może to być przyczyną tego ze płyn mi zamarzł?? Bo nie wymieniałem po sprowadzeniu auta i nie sądze żeby niemiec kiedykolwiek go wymienial.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może wodę lał. wylej wszystko i zalej oryginał z ASO zielony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyn ma specyfikacje G12, wiec chyba rózowy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem a przyczyną był czujnik poziomu płynu w zbiorniczku wyrównawczym (proponuję wypiąć wtykę z tego czujnika i zmostkować na jakiś czas styki we wtyce)

 

Czujnik jest wklejony w dolną część zbiorniczka a wymienia się go razem z nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłączyłem tą wtyczke i podłączyłem ponownie i problem znikł, nie wiem na jak długo. Narazie wymienie płyn na porzadny jakiś np. HEPU i kupię kontaktor do styków. Może pomoże. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zielony czy różowy nie ma znaczenia tylko żeby się mieścił w specyfikacji G12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pabloK
Witam. Panowie mam taki problem. Dzisiaj rano po tych dużych mrozach zapaliła mi sie kontrolka płynu chłodzacego(na czerwono, ten termometr) Czytam na forum i doszłem że może to być czujnik płynu chłodzącego. I podobno są trzy rodzaje czarny, zielony i czerwony. Jaki idzie do B5 2001r, silnik 2.0 AZM?? A może to być przyczyną tego ze płyn mi zamarzł?? Bo nie wymieniałem po sprowadzeniu auta i nie sądze żeby niemiec kiedykolwiek go wymienial.

Pozdrawiam

problem rozwiazujesz tak: jedziesz do ASO i kupujesz G12 i wlewasz..

Szanuj Passka a on bedzie Ciebie szanował..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności