Skocz do zawartości
klasycznymaster

wybor wahaczy- luz na wahaczach B.WAŻNE

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem...

wpadlem w dosc duza dziure jadac do Wawy i zaczelo mi stukac na nierowosciach w prawym przednim kole

diagnosta na przegladzie niestety nie przepuscil mnie z tym i musze to szybko zrobic bo dowodu rej nie mam:(

 

pytanie:

 

napisale ze to luz wahaczy przednich gornych czyli?? co jest do wymiany...

 

chodzi tu o to zeby nie naciagneli mnie na cala zawieche za 2000Pln tylko co zmienic zeby bylo ok?

 

jesli zamiennik to jakiej firmy maja najdluzsza zywotnosc?

 

czy chodzi tu o 2 gorne wahacze prawego przedniego kola?

 

prosze o odp

 

i pozdrawiam wszystkich formowiczow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro dziurę zaliczyłes to ja bym raczej obstawiał dolny prosty wachacz a nie górny. Ewentualnie "banan". Jeśli mechanik stwierdził ze to górne to wymien tylko te. No i nie baw sie w zamienniki. Kup LEMFORDREA. Oczywiscie 2 sztuki (a nie 4).

 

20fe8.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... jesli zamiennik to jakiej firmy maja najdluzsza zywotnosc? ...

 

jedno z drugim się kłóci ... niema czegoś takiego

 

wszystkie zamienniki są na poziomie 30% wytrzymałości oryginału

 

orginał robi firma LEMFORDER

 

Tutaj masz aukcje gdzie za sztukę LEMFORDER wachacza górnego zapłacisz 125zł >> http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3162463

w porównaniu do zamienników gdzie np FEBI kosztuje 110zł nie opłaca się oszczędzać tych 15zł ... bo różnica w jakości i wytrzymałości jest ogromna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,Całe zawieszenie przednie Passata B5 składa się z 4 dolnych wahaczy oraz 4 górnych wahaczy.(po 2 na stronę ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak kupuje np.wahacz gorny prawy przedni to musze kupic 2 szt takie same?:P

 

bo sie juz zakrecilem

 

http://www.allegro.pl/item284016029_wahacz_audi_a4_a6_passat_b5_lemforder_orginal_ss_.html

kupic ten w ilosci 2 sztuk?

 

w sklad zawiechy przod wchodza po 2 szt gornych(oba takie same)

2 dolne banan i ten inny i cos tam jeszcze ? z foto wynika ze tak...jaki jest skald zestawu z tego foto?ja musze kupic 2 szt tego wahacza prostego z gory co sa??? ;p;p ps.sorry ze marudze ale sie zakrecilem jak rollmops;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwie sztuki górne . czyli przedni wahacz górny i tylni wahacz górny. Prościej juz się nie da objaśnić. to co masz na tej aukcji to jest przedni (kupujesz jeden) i jeszcze potrzebujesz tylni tez jeden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dwie sztuki górne . czyli przedni wahacz górny i tylni wahacz górny. Prościej juz się nie da objaśnić. to co masz na tej aukcji to jest przedni (kupujesz jeden) i jeszcze potrzebujesz tylni tez jeden.

aaaaa;];];];] czyli kupuje ten 1szt przedni ® i tylny 1 szt® i to komplet wahaczy gornych na prawe kolo?

 

czyli ten..

http://www.allegro.pl/item284015380_wahacz_audi_a4_a6_passat_b5_lemforder_orginal_ss_.html

i ten..

http://www.allegro.pl/item290758847_wahacz_audi_a4_a6_passat_b5_lemforder_orginal_ss_.html

 

i to wszystko co mam kupic do wymiany jesli chodzi o wahacze gorne z jednej str?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak i to wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tłumacząc to jak "krowie na rowie", to kupujesz jeden wachacz prosty i jeden "skręcony" - przypatrz sie fotce ktorą wyżej wrzuciłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ps.sorry ze marudze ale sie zakrecilem jak rollmops;p

 

lub jak tampon w p.......

ważne że zrozumiałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zwal tak zwal mimo wszystko sie zakrecilem..dzieki za info

 

ps.kupilem passka okazyjnie,a nie latwo miec takie cos w wieku 21 lat;P

 

moze dlatego ze sie przesiadlem z civica '92 na passata trudo mi jest pojac niektore rzeczy (jak np 4 wahaczowe zawieszenie;p )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przyjedź na najbliższy spot to powoli torchę uzupełnisz wiedze :)

 

dzieki za info..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość skorpion1vw

A jeśli mam luz na prawym ,górnym ,tylnym ,wahaczu i lewy górny tylny to wystarczy jak tylko te wymienię bo pozostałe są ok "0" luzów i jakie i gdzie kupić bo w sklepie pytałem się i chcą 140 zł.szt a na allegro widziałem po 50-60zł szt -Polcar.

a wie ktoś ile kosztują w serwisie albo oryginalne na allegro ?

Dodam tylko że zamierzam jeździć nim jeszcze ok. roku później zmiana ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od zasobności portfela, ja preferuję te droższe oryginały z zeszlifowanymi znakami vw-audi uznanych producentów na pierwszy montaż. jednak muszę przyznać , że końcówka drążka kierowniczego (lewa)''Lempferder'' wytrzymała na tych polskich wertepach 13 m-cy.Poprzednio miałem końcówkę fabryczną i ta poddała się po 3 miesiącach po sprowadzeniu z Niemiec(Berlin) - podróże w okolicach Krakowa , Śląska.Pozdro.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wymienialem tylko jeden tylny gorny z lewej strony a znajomy mechanik polecil wymienic oba gorne bo niby zaraz ten drugi tez sie wysypie,ale nei posluchalem...

potem robilem zbieznosc bo go zaczelo sciagac

czy wymieniac je parami gora pada to dwa gorne , dol to caly czy wystarczy na sztuki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość skorpion1vw

Mam do wymiany prawy tylny górny i minimalny luz jest na lewym przednim górnym znajomy mechanik poleca mi Delphi za ok.150zł a z tego co widziałem taniej kupię Lemfordera co o tym myślicie bo tak naprawdę chcę poszaleć nim jeszcze max.tylko ok.roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam tylko te wahacze co aktualnie byłyby podnięte, a koledzy zrobią jak ...zrobią. Jurek:ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności