Skocz do zawartości
Gość UkasHel

Pedał hamulca twardy!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość UkasHel

Witam! Od jakiegos czasu mam spory problem z hamulcami..tz podczas parokrotnego nacisniecia pedała hamulca robi sie on strasznie twardy i auto praktycznie nie hamuje..Zdarza sie rowniez ze poprostu hamulce jakby cały czas trzymaja i ciezko sie jedzie.Nie dzieje sie to cały czas ale jest bardzo uciazliwe... Wymieniłem juz płyn hamulcowy, mechanik cos tam poluznił w serwie ale dalej jest to samo.. co to moze Byc?? Moje auto to Passat 3bg 1,9 TDI 101km. Dodam jeszcze ze byłem na VAGu i zero bledów.. co jakis czas zapala sie kontrolka hamulców...płynu hamulcowego mam po sam korek..takze watpie zeby było za mało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada jakby byly hamulce zapowietrzone i byly probelmy z odpowietrzeniem. ja talk czesto mam zanim odpale samochód (twardy pedał i nie hamuje) ale po odpaleniu automatycznie sie odpowietrzaja. nie mam pojecia co jest odpowiedzialne za odpowietrzanie. moze ktos jeszcze cos wniesie do tej dyskusji i pomozemy wspolnie tobie.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość UkasHel

Tylko ze niby mechanik jak wymieniał płyn to odpowietrzym...no i przeciez nie dzieje sie to cały czas tylko czasami...np jechałem jakies 150km i nic potem jakies 60 km nic...a po nastepnych 70 juz mam problemy...wczesniej np jechałem z Hamburga...jakies 900km i nic wszystko grało i a to przeciez nie taki krotki odcinek... i jechany tylko z małymi przerwami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lamer: Podepnij się pod vaga mi to sie widzi usterka na pompie wspomagania . Bodajże nazywa to sie vacum pumpe.

Tutaj jest opisany podobny przypadek http://www.forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=6149 tylko w tym przypadku chodziło o serwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J@ceq pompa vacum to pompa podciśnienia czyli co innego, ale link dobry dałeś koledze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co mam pompa vacum z Hamulcami J@ceq HEHEHEHEHE wymień płyn hamulcowy a nailepiej podjedz do ASO tam ci sprawdzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wlasnie bylo o tym w Turbo Kamerze na tvn turbo tyle z w nowym passacie prosto z salonu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość UkasHel

tak tylko ze pod vaga juz sie podpinałem i wszystko ok a płyn hamulcowy tez wymieniłem na ate..i dalej...a nawet gorzej...

 

i nie chodzi tylko o samo blokowanie sie pedału hamulca bo juz tego nie mam ale o to ze robi sie on twardy i praktycznie nie hamuje...po chwili wsystko wraca do normy..raz nacisne na hamulce a jak za chwile chce znow to juz znow jest twardy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak samo,czasem jest tak jak zachamuje kilka razy w jednym momencie to się zapowietrza,byłem z tym 4 lata temu w serwisie na gwarancji to oczywiście nic nie wiedzieli,na wakacje stawałem na kresce z kolegą paskiem za 3 razem nie miałem hamulców,pedał twardy a po kilku sek znowu ok,miałem nowy płyn(motul),został odpowietrzony układ(nawet pedał sprzęgła lżej chodzi),nie miałem ostatnio takiego przypadku żeby musiał zachamować kilka razy w ciągu 2-3 sek i dlatego nie ma problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co mam pompa vacum z Hamulcami J@ceq HEHEHEHEHE wymień płyn hamulcowy a nailepiej podjedz do ASO tam ci sprawdzo

 

ano ma, jak vacum ci nie zrobi podcisnienia w serwie to o wpomaganiu hamulcow mozesz sobie tylko pomarzyc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
płynu hamulcowego mam po sam korek.. takze watpie zeby było za mało...

 

Odlej tego płynu strzykawką, oznaczenie MAX na zbiorniczku chyba ma jakieś swoje znaczenie?

 

Ja jak miałem za dużo płynu hamulcowego to dziwnie działał mi system ESP...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to pompa podcisnienia. znajoma miala to samo, ale serwis twierdzil, ze jest ok. dopiero jak skasowala dwa samochody zabrali sie za naprawianie! ( nie obylo sie bez walki i interwemcji znajomych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość UkasHel

no coz.. wczoraj byłem na sprawdzeniu cisnienia w serwie i w pompie..s serwisie bosha.. stwierdzili jednoznacznie ze to serwo...:/ miałem straszny problem zeby dostac je bo nigdzie nie ma..na poniedziałek ma byc serwo juz u mechanika wymieni....i mam nadzieje ze wkoncu bedzie dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo przy kilkokrotnym wciśnięciu pedału chamulca twardnieje i prawie nie chamuje, kolego jeźeli będzie to servo na 100% to prosze o info w tym poście bo wkurza mnie to !

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość UkasHel

na dzien dzisiejszy moge powiedziec ze to na 99% serwo.... u mnie tez sie zaczynało tak niewinnie..blokowanie pedała hamulca, to ze robił sie twardy po parokrotnym wcisnienciu...a teraz praktycznie wcale nie mam hamulcow...sprawdzali cisnienie w serwie i okazało sie ze to jest to...jutro bede wiedział na 100% to dam znac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Podciśnienie to bardzo ważna sprawa przy wspomaganiu hamowania. Koledze ostatnio przy wymianie akumulatora uszkodzili plastikową rurkę idącą od pompy vacum do serwa i miał taki sam objaw jak wy. Warto sprawdzić pompę vacum, połączenia (zwłaszcza też ten wężyk plastikowy w którym jest zawór zwrotny) i serwo. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest ,ale póżniej utworzony,więc.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość s.l.o.w.i.k
na dzien dzisiejszy moge powiedziec ze to na 99% serwo.... u mnie tez sie zaczynało tak niewinnie..blokowanie pedała hamulca, to ze robił sie twardy po parokrotnym wcisnienciu...a teraz praktycznie wcale nie mam hamulcow...sprawdzali cisnienie w serwie i okazało sie ze to jest to...jutro bede wiedział na 100% to dam znac:)

 

No i jak tam wymiana serva pomogła ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość UkasHel

jak narazie to nie moge dostac takiego serwa...miało niby byc okazało sie ze to nie takie..i cały czas czekam....a to moje stare podobno całe zgnite w srodku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności