Skocz do zawartości
Gość kozawoj

Problem z lewymi tylnymi drzwiami(lampka, ryglowanie, alarm)!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kozawoj

Witam w nowym roku! Mam taki mały problem(zaznaczam, że użyłem opcji szukaj ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie).

Wszystkie problem z tego co wyczytałem i z tego co mi się wydaje łączą sie ze sobą.

Ad1) Po otwarciu lewych tylnych drzwi nie świeci lampka pod nimi ani nad nimi(włącznik ustawiony ok) po otwarciu z pilota lub włączenia jej ręcznie lampka sie zaświeca więc jest też ok

Ad2) Po zaryglowaniu auta(dwa razy wciskam przycisk zamknięcia ) lewe tylne drzwi się całkiem otwierają a nie ryglują a inne normalnie się ryglują.

Ad3) Jak mam wyłączony samochód i kluczyków nie ma w stacyjce i coś wyciągam przez te same drzwi i mam je otwarte czasami ni z tego ni z owego włącz się alarm, tylko jak otwarte mam lewe tylne drzwi,inne mogą być otwarte non stop na oścież i nic.

 

Mam pytanie czy muszę wymienić kompletny zamek tylny czy tylko jakiś czujnik odpowiada za te wszystkie rzeczy. jesli trzeba wymienić zamek to czy on jest uniwersalny do wszystkich passatów z 1999r z immo, centralnym i ryglowaniem?

ps. Na kompie wyszło, że jest błąd w ryglowaniu tylnych drzwi.

ps. Auto jak otworze go z pilota to po jais 2min samo mi się zamyka czy to normalne?

dzięki z góry za porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczyść styki w kostkach,pod gumą między drzwiami a samochodem,może ci dobrze nie łączy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Morfeusz

Witam u siebie miałem problem z lampką drzwi i antynapadem czyli poza alarmem (bo nie mam) ten sam chyba problem u mnie były to zimne luty i co gorsza przy przelutowywaniu ich odpadła !!!??? mi 1 blaszka przechodząca do gniazda przy zamku okazało się że skorodowała przy samym przejściu przez tworzywo do gniazda udało mi się ją jakoś zlutować i teraz działa mi wszystko ok. Może to "tylko" podobny problem u ciebie - piszę tylko bo jedyny koszt to czas, prąd do lutownicy i trochę kwasu i cyny. Demontaż zamka nie jest trudny poszukaj jest parę postów na forum na ten temat.

pozdrawiam

A co do samozamykania po 2 min to chyba ustawienia alarmu - ale na to niech wypowiedzą się ci co się na tym znają - ja niestety się na tym nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem jest z krancowka tylnych drzwi, nie podaje masy wiec modul widzi jakby byly caly czas zamkniete. dlatego tez wlacza sie Tobie alarm, pewnie masz tak ze jak otworzysz auto z pilota i otworzysz tylne drzwi to wyje, jak otworzysz przednie to juz nie zawyje?:)

 

masz autouzbrojenie, czyli jesli w ciagu (w zaleznosci od ustawien) jakiegos czasu po otwarciu auta nie otworzysz ktorys z drzwi to automatycznie zamyka i uzbraja, wiec jesli po optwarciu auta otworzysz lewe tylne w ktorych nie dziala krancowka auto nadal widzi ze drzwi sa zamkniete

 

 

pozdrawiam

Tomek

 

p.s. czyszczenie lub wymiana krancowki szukaj tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O problemach z centralnym zamkiem, mikrostykach, zimnych lutach było na forum wielokrotnie.

Temat zamykam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności