Skocz do zawartości
Gość pszemek

Skrzynia biegów?

Rekomendowane odpowiedzi

Wróciłem z garażu ,podniosłem auto i zero luzu na kołach i cisza podczas kręcenia kołami.Zgłupiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, po Twoim opisie byłem przekonany, że to będzie łożysko, typowe objawy, więc jako tako wymiękam i nie mam pomysłów. W poniedziałek prawdopodobnie zajadę do mojego znajomego mechanika to przy okazji się go zapytam co może jeszcze dawać takie objawy, auto o którym mowa to tak jak w opisie, czyli B3?

 

Jeszcze tak dla jasności, podczas ręcznego kręcenia kołami nie będzie wyło tak głośno jak podczas jazdy, bo tak szybko nie zakręcisz, będzie szumieć, w agonalnym stanie pojawiają się luzy, no ale zakładam, że trochę z tym już jeździsz, więc i luzy powinny być, a nie ma. Tak jak mówiłem, zapytam się, może coś podpowie ;)

Edytowane przez Sławek 89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
auto o którym mowa to tak jak w opisie, czyli B3?
Zgadza się.Dodam że po dzisiejszej jeździe zauważyłem że odgłos jest oraz bardziej głośniejszy i to w granicach 40-50km,później wszystko zagłusza silnik przy większej prędkości.Ja umówiłem się ze swoim mechanikiem dopiero na czwartek
zajadę do mojego znajomego mechanika to przy okazji się go zapytam
Będę bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak, wiesz już co to? Ja jeszcze nie byłem u mojego mechanika to i nie miałem okazji się zapytać co to może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zaprowadziłem na warsztat i miał gość dzwonić ,na razie cisza ale podejrzewa łożyska.Miał podjechać na stację diagnostyczną gdzie zakładają jakiś przyrząd i wtedy jest pewne na 100% że to łożyska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie łożyska odgłos pochodzi ze skrzyni,po spuszczeniu oleju ze skrzyni było go tylko ok,1,2 L zamiast 2L.Wymienię olej na nowy i doleję uszlachetniacza specjalnego do skrzyni.Zobaczę czy to coś pomoże .Jeśli nie to chyba czeka mnie wymiana skrzynki.Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem już 250km po wymianie oleju i ni się nie zmieniło jak wyło przy ok 40-50km tak dalej wyje .Rozbierał ktoś może skrzynię ?Co się bardziej opłaca ,robić ją czy szukać używki na szrocie.Chcę pojeździć paskiem jeszcze chociaż z 2 lata tym bardziej ,że nigdy w trasie mnie nie zawiódł.Będę wdzięczny za wszystkie porady.

Edytowane przez yoda2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności