Skocz do zawartości
Gość pszemek

Skrzynia biegów?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pszemek

Witam!Od jakiegoś czasu przy prędkościach 40 - 90 słysze wycie łożyska.Wycie zanika przy skręcie w prawo.Oba przednie łożyska w piastach wymieniłem.Tylne łożyska posprawdzałem (skęciłem nakrętką żeby nie było luzu - bo wtedy kierunek jazdy nie miał by znaczenia,wyło by cały czas) i są ok.Poza tym wycie dochodzi z przodu auta.Podniosłem koła - słychać wycie łożyska w skrzyni.I teraz pytanie: czym tłumaczyć że ustaje ono przy skrętach(a właściwie szybkich łukach) w prawo?Przecież na dyferencjale są łożyska stożkowe i nie ma możliwości żeby cały kosz przesuwał się raz na jedno raz na drugie łożysko i powodował jego wycie.Wycie nie zależy od biegu tylko od prędkości (może łożysko na ataku?).Czy ktoś może spotkał się z czymś takim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skęciłem nakrętką żeby nie było luzu - bo wtedy kierunek jazdy nie miał by znaczenia,wyło by cały czas)

Z tym dokrecaniem to bym uwazal bo mozliwe ze sa padniete a dokrecanie nic nie da i tak beda wyły no chyba ze podnosles kolo i dokrecajac na wyczucie ( obkrecajac kolem ) zarazem luzujac i znow dokrecajac ale to raczej z nowym lozyskiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Spoko - podnosiłem koło.Chodzi płynnie i leciutko.Także na 100% są ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wrzucisz na luz to cisza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Nie.Ciągle wyje.Obstawiam łożyska na dyferencjale.Tylko chodzi o jedno: jaki związek ma to z tym że przy skręcie w prawo wszystko cichnie.A może któraś poduszka?Sam już nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pszemek, w moim nie wyło tylko satelity rozwalilo. Dziurę w skrzyni też. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Pewnie skończy sie na tym że wyciągne skrzynie i zobaczymy co tam sie dzieje.Tylko myślałem że ktoś się z tym spotkał bo nie chce tracić czasu na demontaż skrzyni.Ale chyba bede musiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spoko - podnosiłem koło.Chodzi płynnie i leciutko.Także na 100% są ok.

 

Nawet jeśli łożyska są OK, to trzepienie na których one siedzą mogą być wytarte i będzie luz, wycie też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

To tam wewnętrzną bieżnią łożysk jest kosz dyfra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest kosz dyfra?
IMO taniej bedzie wymiana skrzynki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Aaa. Chodzi o tył.Czop piasty jest dobry.Po skręceniu łożysk koło obraca sie płynnie i bez zacięć.Wycie słysze z przodu.Więc zostawmy tył w spokoju.Powtarzam moje pytanie:dlaczego przy skręcie w prawo łożysko cichnie?A łożysko na bank w skrzyni.Może ktoś miał taki przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

pakafoto, a jak kupie jeszcze gorszą? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pszemek, loteryjka. Kupiłem w miarę dobrą. Satelitki wyszły bokiem i zrobiłem jeszcze 500km.

 

 

WAŻNE OLEJ DO SKRZYNI 75W90 może być Mobil na takim latam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

No właśnie.Jeżdże na takim oleju.Tylko że nadal nie widze związku z tym że cichnie jak skręcam w prawo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat ,otóż miesiąc temu założyłem nówki 4 szt.opony zimowe Klebera i zauważyłem po tygodnie podczas rozpędzania auta i z jazdą po mieście z prędkością ok 40-50 km słychać z przodu takie nie wiem jak to określić dziwne łułułułłu,dodam że podczas np,objeżdżania ronda czy wchodząc w dłuższe zakręty w lewo słychać to mocniej. i to tak jakby z lewej strony.Rozpędzając się i wrzucając na luz wraz ze spadkiem prędkości również to słychać z tym że jak auto zwalnia to i odgłos tego również słabnie Byłem na stacji diagnostycznej -żadnych luzów ,amorki dobre,gumy na przegubach też .Łapałem za koła ,żadnych luzów ,zmieniałem koła przód na tył i żadnego efektu dalej to samo.Podjechałem do serwisu opon gdzie kupywałem opony aby sprawdzili ich stan (może jakieś felerne,lub wyząbkowały się w co wątpiłem aby stało się to po przejechanie 500km.) ale opony dobre.Podjechałem do innego kapciaża powiedział to samo co w poprzednim.Nie wiem co robić co jest grane.Kiedyś padło mi łożysko z prawej strony ale to było wycie i buczenie i i słychać było podczas kręcenia kołem ale tu jest inaczej.Może miał ktoś podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
typowy objaw łożyska
napewno? Edytowane przez yoda2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leci z nami samolot? Łożysko, skoro podczas jazdy na rondzie jest głośniej to prawa strona, podnieś auto i ręcznie zakręć kołem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skoro podczas jazdy na rondzie jest głośniej to prawa strona,
Tylko że odgłos jest wyraźnie z lewej strony.Z prawej strony wymieniałem trzy lata temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zawsze i lewą stronę możesz podnieść i zakręcić kołem, wtedy będzie wszystko jasne, czy to łożysko i ewentualnie które ;) A, że było wymieniane 3 lata temu to nie znaczy, że nie mogło paść, zwłaszcza jak był to jakiś zamiennik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności