Skocz do zawartości
Gość adi_ad

czujnik prędkości obrotowej silnika ???

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adi_ad

Przepływomierz wymieniłem już wydatek miałem 300zł orginal kolega mi pochytał

 

Niestety nadal mam problemy te same

Zimny autko chodzi jak tralala

Nagrzeje się do 90 c kapa obroty szaleją podczas jazdy autko jak by samoczynnie hamowało delikatnie.

 

Podpiąłem pod komputer i pisze mi do teraz dokładnie

 

 

513 czujnik prędkości obrotowej silnika –G 28

Brak sygnału – błąd sporadyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam pomoże mi ktoś w tej sprawie gdzie znajduje się ten czujnik bo autko mi stoi pod blokiem już 2 tygodnie ponad

wymieniłem przepływomierz ..

teraz mi pozostało tylko czujnik obrotów silnika?? za pmoc bardzo z góry dziękuje

 

 

są takie 2 czujniki z tego co dobrze pamietam,jeden w bloku na dole,zczytuje obroty wału,drugi w głowicy zczytuje obroty wałka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten czujnik znajduje się w bloku silnika, informuje komputer o obrotach i położeniu wału korbowego. Te informacje potrzebne są do obliczenia dawki i początku wtrysku.

Chyba będziesz musiał go podmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc jest jeden, czy są dwa? I jak się ma sytuacja do tego: podczas jazdy na którymkolwiek biegu i wys. obrotów powyżej 900r/min. wartość mierzonej prędkości pojazdu spada do zera (wskazówka nie drgnie), natomiast podczas jazdy przy wciśniętym sprzęgle i obrotach ok.900r/min. (np. 80km/h) wartość jest wskazywana poprawnie na prędkościomierzu..... Po ostygnięciu silnika wszystko wróciło do normy, lecz pozostał błąd na kompie odn. czujnika prędkości.

Czy mogło to spowodować jakieś skutki w złej dawce paliwa lub iskry? bo mam dodatkowe dwa błędy - jeden to sporadyczny brak iskry na 1 garze, a drugi też sporadyczny - wtrysk banku trzeciego....

Jakieś sugestje???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten czujnik pod przepustnica, wymien i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności