Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej witam podłacze się po temat.

Pewnego wieczorka wyjechałem z pod domku i depnąłem gaz do dechy po zaledwie po chwili, coś strzeliło i auto nie chce jechać, patrze pod samochód a tam wieeelka plama oleju, pomyslałem ,że to juz chyba koniec silnika.

Dokulałem się z powrotem do domu , do garażu i co się okazało, wywaliło rurę od intercoolera , a tam było chyba z 1l oleju który został częściowo na jezdni no i w całym układzie. Wyczyściłem cały uklad , zdemontówałem IC i też wymyłem, założyłem OCT , złożyłem wszystko razem i silnik zacząłem o wiele ładniej chodzić, tzn. wcześniej jak mu depnąłem do podłogi to silnik wpadał jakby w wibracje odczuwalne w całym aucie ( myślałem ,że to poducha pod silnikiem walnięta) musiało to być związane z tym olejem w układzie (może nie dostawał odpowiedniej ilości powietrza) bo ustało zupełnie. I ogólnie lepiej zaczął się wkręcać.

Niestety ale po zrobieniu około 10 tyś km znowu okolice IC ( czyli rury i samo IC, osłona pod silnikiem) w oleju. Na 10 tyś kilometrów dolewałem i dolewam około 500ml-1000ml oleju, samochód nie kopci ani na czarno , ani na niebiesko, moc ma.

Moje pytanie brzmi , czy to turbina puszcza , czy pierścienie , czy zkąd tam się ten olej bierze i czy można to w 100% zdiagnozować? Bo czyszczenie układu , to raczej usuwanie skutków a nie przyczyny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie auto bralo olej i nie wiedzialem gdzie to idzie bo nie kopcil, silnik suchy, oslona pod nim też. Mialem zalanego castrolem magnatec 10w40, we wrzesniu zmienilem na motul xcess5w40 i na razie problem zniknął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie ten olej widać dokładnie, a jeżdże też na motulu pełen syntetyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj też synetetyk jest.A w OCT dużo oleju się zbiera??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Niestety ale po zrobieniu około 10 tyś km znowu okolice IC ( czyli rury i samo IC, osłona pod silnikiem) w oleju. Na 10 tyś kilometrów dolewałem i dolewam około 500ml-1000ml oleju, samochód nie kopci ani na czarno , ani na niebiesko, moc ma.

Moje pytanie brzmi , czy to turbina puszcza , czy pierścienie , czy zkąd tam się ten olej bierze i czy można to w 100% zdiagnozować? Bo czyszczenie układu , to raczej usuwanie skutków a nie przyczyny.

Pozdrawiam

 

Skad w dolocie olej?? :) toc chyba nie z pierścieni :)

Szykuj sie na wymianę turbospr. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W OCT , zbiera się raczej jakaś mieszaninia oleju z wodą ? Taka maź brunatna, około 100-200ml na 10 tyś km.

 

"Skad w dolocie olej?? toc chyba nie z pierścieni " - Pytam się , bo nioe byłem w 100% pewny, bo też mi się wydaje że z turbo, ale nie chciałbym inwestować w wymainę , by potem okazało się ,że to była inna przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W OCT , zbiera się raczej jakaś mieszaninia oleju z wodą ? Taka maź brunatna, około 100-200ml na 10 tyś km.

 

"Skad w dolocie olej?? toc chyba nie z pierścieni " - Pytam się , bo nioe byłem w 100% pewny, bo też mi się wydaje że z turbo, ale nie chciałbym inwestować w wymainę , by potem okazało się ,że to była inna przyczyna.

 

Przed wymiana turbiny sprawdz jeszcze odpowietrzenie silnika i bardzo wazna rzecz: waz odprowadzajacy olej z turbiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu chodź sprawa dotyczy b4 AFN. A mianowicie problem jest następujący:

Po przejechaniu kilku km i postawieniu auta pod zderzakiem z przodu po stronie kierowcy pojawia się kilka plamek oleju.

I ze względu na to że nie jestem zbyt ogarnięty w mechanice to moje pytanie brzmi. Skąd kapie ten olej (jest to jakaś kwadratowa plastikowa skrzyneczka do której idzie gruby czarny plastikowy przewód, który jak zauważyłem idzie do turbiny. Czy to jest intercooler? Jeśli tak to chyba nie powinno być tam oleju. Nie wiem czy dobrze myślę ale czy to oznacza jakieś problemy z turbiną? Jestem nowy na forum więc jeśli coś źle napisałem czy umieściłem nie tam gdzie trzeba to proszę o wyrozumiałość i pomoc. Bo Nie chcę zaczynać roboty i pchać się w koszty robiąc to co nie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dołączę się do tematu chodź sprawa dotyczy b4 AFN. A mianowicie problem jest następujący:

Po przejechaniu kilku km i postawieniu auta pod zderzakiem z przodu po stronie kierowcy pojawia się kilka plamek oleju.

I ze względu na to że nie jestem zbyt ogarnięty w mechanice to moje pytanie brzmi. Skąd kapie ten olej (jest to jakaś kwadratowa plastikowa skrzyneczka do której idzie gruby czarny plastikowy przewód, który jak zauważyłem idzie do turbiny. Czy to jest intercooler? Jeśli tak to chyba nie powinno być tam oleju. Nie wiem czy dobrze myślę ale czy to oznacza jakieś problemy z turbiną? Jestem nowy na forum więc jeśli coś źle napisałem czy umieściłem nie tam gdzie trzeba to proszę o wyrozumiałość i pomoc. Bo Nie chcę zaczynać roboty i pchać się w koszty robiąc to co nie trzeba.

 

jesli idzie do turbiny to jest to intercooler. olej zawsze bedzie sie tam zbieral w znikomych ilosciach, to normalne. Jezeli kapie olej na ziemie to masz gdzies nieszczelnosc! Sprawdz gdzie jest mokre miejsce, jesli to chlodnica to prawdopodobnie jest do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego. Czyli o turbo mogę być spokojny? Bo samochód ciągnie super wszystko chodzi aż miło, zero dymu, oleju nie ubywa a chociaż nie wiele to kapie i bardzo mnie to irytuje. Dodam jeszcze że autko kupiłem od człowieka, który jakieś 30tys temu wymieniał turbinę i nawet dostałem starą.

Edytowane przez TediAFN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

I ja mam pytanko odnośnie samego intercoolera... Dzisiaj przerabialiśmy zmianę turbiny (poprzednia się rozszczelniła - biały gęsty dym z wydechu). Nie czyściliśmy IC, poskładaliśmy wszystko, pierwsza jazda spokojna - ok 6km zrobiliśmy, podjechaliśmy na kanał, założyliśmy wężyk od EGR (poprzedni właściciel sciągnął), druga przejażdzka już nieco szybsza (prędkości ok 120km/h przy troche mocniejszym deptaniu gazu) i nagle głośny strzał - luz i dotoczenie się na luzie na wolnych obrotach... odleciał dół IC - widać jego bebechy (kanaliki). Dzisiaj już nie było czasu zdzierać zderzaka i wyciągać tego wszystkiego.

 

Pytanko - czy to sie naprawia czy wymienia? na obudowie IC nie było żadnych "spawów" ani nic takiego... wygląda jakby to było na jakichś "zatrzaskach" czy blaszkach... O ile złożenie tego jest dopuszczalne, to przepłukałbym go benzyną i poskładał... Jeśli tego się nie naprawia to szukam nowego...

 

Teraz mam banię, bo goście od regeneracji turbin mówili że powinno się IC przepłukać, mechanik tylko spuścił olej - może jego resztki dały na tyle duży opór żeby go rozdarło?!

 

EDIT:

A i jeszcze jedno - czy ewentualnie uszkodzony EGR mógł mieć jakikolwiek wpływ na tą usterkę? (nie wiem czy jest uszkodzony - poprostu był zdjęty wężyk, ale z tego co wiem to normalna praktyka)

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez archivi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak grzebie i grzebie po różnych portalach - kilka osób twierdzi że nawet przetarte rurki intercoolera można naprawiać jakimiś klejami (proponowane jakieś do szyb + specjalne podkłady, jakieś masy które po kilkunastu minutach nabierają właściwości metalu - ale nazwy nikt nie podaje - popytać w firmach które robią kleje... nawet nie wiem gdzie takie się znajdują :P)

 

Ale patrząc też po zdjęciach - czy wejście do intercoolera to jest faktycznie tylko plastik a dookoła kołnierz z jakiegoś aluminium? http://www.moto-land.pl/allegro/ROZNE/A38/3.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Mam oto taki problem a mianowicie przy wymianie oleju zauwazylem ze cieknie mi olej z intercoolera..plyta pod silnikiem jest w tym miejscu dosc umazana...zaznacze ze Passat ma najechane 250 tys....jakies 50 tys do tylu mialem robiona turbosprezarke a dokladniej to czyszczone byly kierownice. Od tamtego czasu jest spokoj az do tego momentu. Czy w takiej sytuacji po logach jest mozliwosc sprawdzenia czy turbo jest na skraju wykonczenia ? Chcialbym dodac ze auto zapyla, jest po czipie (140 KM) i z moca nie ma problemu , olej jaki leje to Millers Oils PD 5w40 i wymiane robie co 15 tys w trakcie ktorej dolewam 1l ktory zostaje w bance przy wymianie. prosze o podpowiedz co moge sprawdzic zeby byc w 100% pewnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej w tym miejscu to dla mnie nic niezwykłego. Odma syfi a że to najniższy punkt w aucie to tam się najwięcej tego zbiera. Ja kupowałem B5 z przebiegiem 89 tys i już było tam uwalone jeździłem 8 lat autem od czasu do czasu czyszcząc to. Tylko pytanie czy cieknie czy tylko jest umazane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś wymieniałem w moim pasku filtry i olej. Po zdjęciu osłony pod silnikiem zauważyłem że zarówno dół intercoolera jak i okolice turbo ( wszystko poniżej turbo) jest zaolejone. Załączam zdjęciaDSC_0181[1].jpg.

Ponadto pasior czasami dymi a czasami nie, zależy jak mu czapka stoi. Wiem że odma czasem wywala trochę oleju do dolotu, ale czy tak zaoleiła by intercooler i okolice turbiny? Czy takie objaw mogą być przyczyną, że turbina leje i nadaje się do regeneracji? Proszę o pomoc. Paska mam od niedawna i próbuję go ogarnąć żeby trochę polatał.

DSC_0182[2].jpg

DSC_0183[1].jpg

DSC_0184[1].jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam male pytanie wlasnie wymienilem w passku IC na nowy bo przy dodawaniu gazu bylo pelno dymu oraz spora strata mocy no i to denerwujace syczenie.Otoz moj problem to to ze passat juz nie dymi i troszeczke ma wiecej mocy ale to nie to samo co bylo wczesniej a i ten denerwujacy syk powietrza jest ciagle dodam ze to nie waz turbiny bo ten jest nowy mysle ze gdzies moze byc nieszczelnosc tylko gdzie? I jeszcze zadam z czystej ciekawosci pytanie gdy lezalem pod autem zauwazylem ze po prawej stronie(pasazera) jest cos co wyglada jak drugi intercooler czy to moze on jest problemem? Silnik to 1.9 TDI 130km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest drugi IC, to chłodnica paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną historyjkę tyle, że to nie był syk, a świst wyrywający trzonowe bez znieczulenia. Przyczyną był brak zaślepki otworu w IC który w innym modelu służy pewnie do osadzenia jakiegoś czujnika :[ przetelepałem się do sprzedawcy bubla po inny IC i o dziwo miał identyczny ale już z zaślepką ( koreczek z dwoma wkrętami ;) )

Wracając do tematu ;) może masz uszkodzony przewód do lub od IC ( wiesz ;) może jakieś małe dziab było śrubokręcikiem przy skręcaniu opasek na przewodach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności