Skocz do zawartości
Gość heniks

Komunikat na wyświetlaczu komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Gość heniks

Ufff ciepełko mi się zrobiło jak przy 150 km/g na wyświetlaczu zobaczyłem "STOP" i BREMSENFEHLER BETRIEBSANLEITUNG a na dodatek zaczeła pulsować lampka hamulca ręcznego i piszczeć sygnał . Zanim wytraciłem prędkość wszystko wróciło do normy. Czy ktoś może mi pomóc w tej kwestii, czy może ktoś się spotkał z takim przypadkiem, jeśli tak to bardzo proszę o radę co z tym fantem zrobić[/fade]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy może ktoś się spotkał z takim przypadkiem

 

Wpisz ten komunikat w wyszukiwarkę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Jedynie wybrać się na diagnozę komputerem bo wróżć to raczej nie ma co w tym przypadku. Powodów może być conajmniej 5 i każdy dotyczy czego innego.

 

A komunikat, co ma powiedzieć. Jedynie, że bład w układzie hamulcowym, zatrzymać pojazd i zajrzeć do instrukcji obsługi.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź płyn hamulcowy,to informuje o niskim stanie płynu lub brudny płyn hamulcowy i też będzie się zaświecać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego prawdopodobnie kloccki ci sie ztarły i zmniejszył sie poziom płynu ham do minimum. Tez to mam u siebie. Nawet sie raz miło zaskoczyłem bo podjezdzam do aso a oni go na podnośnik obejzeli przewody. Nic nie ciekło a więc dolali płynu i było ok. A TO WSZYSTKO ZA FREE MI ZROBILI. :przestraszony: Moze dlatego ze wczesniej zrobiłem rozząd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wczoraj wymieniłem tylne klocki i tarcze hamulcowe, gdyż włączył mi się komunikat:

STOP! BREMSENFEHLER BETRIEBSANLEITUNG.

(Stop! Niesprawność hamowania. Instrukcja obsługi)

Dziś, choć hamulce świeżo wymienione, po przejechaniu 20 km i przy prędkości 130 km/h komunikat pojawił mi się powtórnie. Zatrzymałem wóz. Po uruchomieniu auta komunikat znów się pojawił ,ale zaraz potem zgasł i więcej już się nie pokazał (przejechałem znów 20 km) Mechanik twierdzi, że po wymianie hamulców wyresetował komunikaty w komputerze, więc nie powinny się żadny awarie pojawiać.

Zastanawiam się, czy mam komunikaty ignorować (jutro mam do zrobienia 600 km) czy jednak to coś poważnego? Może to nowe hamulce, jeszcze nie dotarte generują komunikat?

Będę wdzięczny za uwagi.

Pozdrawiam,

Marcin

----

Passat Variant 1.8t 1999 APU

 

 

_scalone

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź sobie poziom płynu hamulcowego bo jak hamulce były wymieniane i raczej odpowietrzane to trochę go mogło ubyć. Płyn DOT4 koszt 17 zł za 450ml :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej,

dzięki - tak zrobię.

Pozdrawiam,

Marcin

----dopisane 19 lipca----

Sprawdziłem płyn. Jest go w sam raz. Jest czysty bo w marcu był wymieniany na świeżutki w serwisie VW.

Zrobiłem wczoraj 600 km. Komunikat włączał się w wyłączał kiedy chciał. Raz już przy starcie, czasem świecił się 3 sekundy a czasem 40 minut. Zdjąłem klemy z akumulatora na ponad pół godziny. Reset komputera nie pomógł. Najgorsze, że nie ma żadnej reguły, prawidłowości, żeby domyślić się, z czego ten błąd może wynikać.

Podejrzewam jakieś zwarcie, przypuszczalnie gdzieś przy hamulcach. Ale czy to w ogóle możliwe, żeby spięcie generowało taki błąd?

---dopisane 17 sierpnia---

Komputer twierdzi, że to walnięty sterownik pompy ABS. W ten sposób lądujemy w innym wątku:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=58203&highlight=sterownik+abs

M.

Edytowane przez Krymoff
sprawa wyjaśniona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności