Skocz do zawartości
Gość yokass

Ważna sprawa Gaśnie jak zimny!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość yokass

Witam nie wiem czy się spotkaliście z taką dolegliwością !!!! Posiadam auto Passat b5 1.8 20v co więcej jest to automat , na gazie senkwecyjnym . Od pewnego czasu zauważyłem że auto po nocy jak jest zimne nie trzyma obrotów i gaśnie , odpalam auto na nowo i to samo !!! musze trochę przytrzymywać na gazie przez około 2 minuty i wtedy wszystko sie normuje jak silnik trochę się rozgrezje CO TO MOŻE BYĆ????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty no mój też gaśnie jak jest zimny też mam gaz no ale ja nie muszę go przez 2 min trzymac na obrotach tylko poprostu przegazowac i jest wtedy ok. Myślę że to normalne przy takiej pogodzie jak teraz bo latem u mnie jest ok nie wiem jak u ciebie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yokass, a odpalasz go na gazie czy na ben

zynie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silniki jeżdrzące na gazie muszą się rozgrzac aby kroplownik podawał gaz w formie gazu a nie płynu. Dlatego w okresie zimowym należy odpalac gazowniki na benzynie. Należy auta co jakiś czas przegonic na benzynie ok. 50- 100km najlepiej co 2-gie tankowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
yokass, a odpalasz go na gazie czy na ben

zynie?

 

Podejżewam że na benzynie bo ma sekwencję a pózniej dopiero przechodzi na gaz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega J@ceq ma rację w tym co pisze i tego trzeba się trzymać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yokass

Moi drodzy auto odpala się na benzynie po ,,,,,,odpaleniu gaśnie , odpale gaśnie , przegazuje i trzyma jush wtedy obroty i pózniej przez cały dzień jest ok aż znowu ostygnie do 0 stopni celcjusza i odnowa akcja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yokass

arni251, arni mieszkamy od siebie 40 km napisz do mnie na gg 1146654 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest to samo, odpalam na pb, i na pb tez nie trzyma obrotów. dodam ze na ciepłym silniku tez są problemy z obrotami bo gdy sie go prze gazuje to spadają ale nie zatrzymują sie na 850 tylko leeecą w dół do 300 i odbijają sie do 850 i potem już równo pracuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yokass

Awariall, Słuchaj a mozę to nasze przepustnice nie sa skalibrowane albo jusz wypracowały swoje i domagają się czyszczenia albo wymiany?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stacho

miałem to samo w swoim,okazało sie że jest woda w benzynie,.....150g denaturatu do baku i po kłopocie ..(denaturat wiąże sie z wodą...powstaje alkochol i niema problemu) :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prze gazuje to spadają ale nie zatrzymują sie na 850 tylko leeecą w dół do 300 i odbijają sie do 850 i potem już równo pracuje
to jest częsta przypadłośc silników na gazie. Proponuję wyregulowac. Ja sobie sam reguluję. Bo jak zacząłem jeździc do gazowników co tydzień to jak mnie widzieli to się żegnali. U mnie obroty spadają jak jest słabsza mieszanka gazu puszczona. Wówczas mniej pali ale są przeboje gdyż auto lubi zgasnąc. Jak dam większą ilośc gazu to pali jak smok ale nie spadają obroty. Dlatego warto nauczyc się samemu regulowac. Przy zmianach temperatury na dworze będzie inaczej palił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miałem to samo w swoim,okazało sie że jest woda w benzynie,.....150g denaturatu do baku i po kłopocie ..(denaturat wiąże sie z wodą...powstaje alkochol i niema problemu)
stacho, ale jak wlac denaturat do GAZU ? :krzeslem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na gazie jeszcze bym to zrozumiał ale to samo dzieje sie na pb z tym że czasem potrafi sie nie odbić :znudzony: przepustnica nigdy nie była czyszczona :wstyd: takie pytanko czy mogę zrobić to sam czy trzeba gdzieś ją oddać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stacho

nie do gazu ,a do zbiornika z paliwem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moi drodzy auto odpala się na benzynie po ,,,,,,odpaleniu gaśnie , odpale gaśnie , przegazuje i trzyma jush wtedy obroty i pózniej przez cały dzień jest ok aż znowu ostygnie do 0 stopni celcjusza i odnowa akcja

Widać że tutaj gaz raczej nie ma z tym nic wspólnego.

Na początek spróbuj pojeździć na benzynie bez włącznia gazu i sprawdź jak rano odpali, niektórzy "gazownicy" tak podłączają instalacje gazową że jak samochód pracuje na gazie to pompa paliwowa jest wyłączona, a to jest bład.

Możesz również podpiąć sam. pod VAG i sprawdzić czy nie ma błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yokass

jarek.123, mam pytanie VAG to jest komputer??????? (laik ze mnie ) słuchajcie rozpisaliście się na temat GAZU- podkreślam iż moje auto odpala z paliwa !!!! i nie zawszę się tak dzieje , ale bardzo częśto !!!!! Np : jak wstawie auto do garażu na noc to rano odpalam i chodzi wszystko SUPER gorzej jest jak pozostawie na podwórku i jest -5 to właśnie zaczynają się takie cuda ps. ktoś pisał o wodzie w zbiorniku , po przemysleniach faktycznie moze być tam woda bo leje ruskie paliwo po 3.40 zł . ale na tym paliwie jeżdzi całe moje miasto i półowa drugiego :D:]:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
leje ruskie paliwo
to trzeba było od tego zacząc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jarek.123, mam pytanie VAG to jest komputer???????

W skrócie, tak jak napisałeś.

VAG-COM to program komputerowy służący do diagnostyki pojazdów.

Jeżeli samochód ma jakieś dolegliwości to VAG większość z nich wykryje.

Oczywiście dolegliwości elektryczne lub elektroniczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności