Skocz do zawartości
longboy

Pęknięta przednia szyba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedawno pękła mi przednia szyba, nie wiem jak i kiedy ale jak zauważyłem pęknięcie to :mur: masakra nerwa miałem.

Zasięgnąłem języka i jest tak: nowa w ASO 650 PLN z wymiana około 1500 PLN zamiennik 480 PLN z wymianą. Jako że jeszcze nigdy nic nie robiłem na auto casco więc proszę o jakieś rady wszystkich którzy mają większe doświadczenie w tym temacie. Nie znam procedury i nie chce zostać puszczony w kanał.

Za wszelkie rady :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio przerabiałem temat AC, dotyczyło lakierowania tylnego zderzaka ...

krótko i do rzeczy...

w zależności od umowy:

jeżeli podpisałeś "naprawę w warsztacie" to nie ma problemu, zgłaszasz szkodę, wypisujesz (wypełniasz) 4 strony papieru A4 , nie musisz wcale wiedzieć kto ,co i jak ci się to stało ;) ,wychodzi pan pyka foty i po tygodniu zapraszają Cię do "swojego" warsztatu.

No a jeśli umowa jest oparta o "kosztorys" ... to tu już gorzej ,jeżeli koszt będzie większy niż 400 pln to Ci wypłacą i już ,oczywiście liczą tylko zamienniki bo oryginały teraz nie wchodzą w grę, mnie uratowała naklejka ochronna (przezroczysta) na zderzak tylny ,która w ASO kosztowała 63 pln i w sumie wyszło 407 pln :D , te złamasy kutane nie biorą nawet pod uwagę lakieru... mam perłę i ich to nie obchodzi, mają jakiś swój przelicznik i już.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz podstawowy wariant AC to mała kicha policzą cżęści orginał, ale każą zrobić w warsztacie jakimś tam, szacuję że za wszystko policzą ci ok 900zł

odejmą ci nie zapłacone raty AC (jak brałeś na raty i jeszcze wszystkich nie zapłaciłeś)

resztę wypłacą gotówką lub na konto.

jak się uprzesz na wymianę w ASO to różnicę pokrywasz sam

tracisz 10% zniżki na AC w 1 roku

5% w następnym

po 2 latach wracasz do obecnego poziomu

jak masz AC WARTA (opcja auto szyby 59zł/rok) to wstawią ci szybę JAAAN i po bólu (nie tracisz zniżki na AC

 

podsumowując wypłata 900zł - 300zł strata na zniżkach AC . na szybie nie wyjdziesz najlepiej. przy następnej szkodzie z AC tracisz wszystko (druga szkoda) i oddasz te 500zł im z procentem

zastanów się czy warto ryzykować dla 500zł

pozdooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

longboy, jesli zdecydowalbys sie na wymiane szyby we wlasnym zakresie, to polecam Tobie TEGO GOSCIA :]

Z Polkowic do Walbrzycha masz ok. 90km-takze chyba oplaca sie przyjechac, a masz gwarancje na wymiane, jesli chcesz to otrzymasz fakturke VAT i bedziesz miec pewnosc, ze u sprawdzonego faceta wymieniasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bodzio3

jezeli masz polise autocasco to nie ma problemu... idziesz do ubezpieczyciela zgłaszasz szkode wychodzi goscio robi fotke wypełniasz potem kwestionariusz i po paru dnisch pieniazki na koncie... maja juz swoje wyceny... ja mam w PZU i tak było tylko ze tracisz 10% znizki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o szybe to wez orginal ale nie w aso bo zedra z ciebie kase.zamienniki szyb jak np autoglas strasznie latwo pekaja i latwiej sie tez rysuja wiec odradzam

j akiedys stluklem szybe :mur: bo w ibizie probowalem przelozyc blokade kierownicy regulujac ustawienie kolumny kierownicy :mur::mur::mur: nie korzystalem z AC bo koszt orginalu z montazem to 520zl za orginal i doszedlem do wniosku ze z pzu sie nie oplaca bo za duzo znizki sie traci, wiec proponuje podjechac do Pilkington bo maja orginaly...policz czy 10% na dwa lata to jest sens korzysatc z casco..potem znowu po znizkach w razie innej szkody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego najpierw sprawdz czy twoja polisa Auto Casko obejmuje wymiane przedniej szyby. Wiem ze sa i takie firmy ubezpieczeniwe i takie umowy które tego nie obejmują. A czy warto korzystać ze zniżek? To juz sam sobie musisz przekalkulować. Czy lepiej wywaić gotówke i obciązyc budzet domowy czy faktycznie zgłosić szkode i ponieśc tego konsekwencje i przezwda lata płaćić nieco wyższą składke.

PS. Zawsze można przecież dogadać się z agentem ubezpieczeniwym i np. Przenieść ubezpieczenie do innej firmy. Z tego tez sa korzyści. ( Prawa Rynku :ok: ) Reszty sie sam domyśl ;) . Powodzonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za cenne rady. Faktycznie nie jest to łatwa sprawa: stracić 480 zł i mieć zniżki czy robić na casco i płacić więcej przez 2 lata. Dziś sobie zadzwonię z ciekawości do ubezpieczalni i zapytam o wymianę szyby na casco. Autko ubezpieczone w Compensa full pakiet, nowe części. Już wiem że nie oryginalne :( no ale cóż pogadam sobie z nimi może coś wskóram. Przypomniało mi się że kiedyś w Mondeo w tym warsztacie wymieniałem szybę i byłem zadowolony z wymiany. Estetyka wykonania na 5. Właśnie u nich do Passata Pilkington kosztuje z wymianą 480 zł. Niestety wadą jest to że w warsztacie czeka się 3-4 godz. pewnie chodzi o klej, ale wole poczekać.

 

Krawcol dzięki za namiary :ok: . Do zielonej mam o połowę bliżej.

 

Ciekawe jest to o czym pisał GCK01

Zawsze można przecież dogadać się z agentem ubezpieczeniwym i np. Przenieść ubezpieczenie do innej firmy. Z tego tez sa korzyści. ( Prawa Rynku :ok: )

 

Prawa rynku :) chyba zrobię na casko ;)

 

Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym strachem o znizki to jest tak ze "a strace znizke to szybe wymienei sam," potem jakies przytarte blotniki , wgniecenia drobne, "a strace znizke to nie robie tego", potem "ukradzione lusterka" a strace znizke nie robie tego z pzu tylko za swoje" i w ciagu roku czy dwoch wychodzi ze 2-3 tys dokladamy ze swoich mimo ze mamy AC a firmy ubezp. sie ciesza ;)

 

lepiej wziasc potem nowe AC u kogos innego i tyle, teraz taka konkurencja ze zawsze cos sie znajdzie, jedyne co to trzeba dobrze czytac umowy bo teraz duzo roznych wariantow AC i mozna kupic taki ze prawie nic sie nie ma poza nazwa autocasco ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest takie proste ubezoieczyc ac auto 10+ lat...tylko kontynuacje choc wczoraj mikumpel powiedzial ze porsche 944 20letnie mu sie udalo gdzies ubezpieczyc ... :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość matisan

w moim Passku B3 musze takze zmienic szybke przednia.

mam juz szybe uzywany oryginal. chcialem sam wkleic.

ma ktos doświadczenie w tym temacie?

z gory dziekuje za podpowiedzi.. pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Passata B5 ale problem ten sam, czyli peknieta szybe, ktora peka coraz bardziej-. Oczyiwscie to kilka milimetrow w ciagu 5 dni ale zawsze. Stad moje pytanie: jako, ze tutaj gdzie jestem, sklejenie (naprawienie) szyby kosztuje nieco ponad 100€, nowa nawet nie wiem ile, czy wytrzyma mi to do 4 miesiace, bo wolalbym w Polsce w tej cenie wymienic cala szybe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam Passata B5 ale problem ten sam, czyli peknieta szybe, ktora peka coraz bardziej-. Oczyiwscie to kilka milimetrow w ciagu 5 dni ale zawsze. Stad moje pytanie: jako, ze tutaj gdzie jestem, sklejenie (naprawienie) szyby kosztuje nieco ponad 100€, nowa nawet nie wiem ile, czy wytrzyma mi to do 4 miesiace, bo wolalbym w Polsce w tej cenie wymienic cala szybe...

 

 

nie wiadomo czy wytrzyma,zależy od wielu czynników których nikt nie jest w stanie przewidzieć,napewno nie naprawiaj,bo bedziesz miał spokój na krótki czas ,bo i tak pęknie,a kase tylko wywalisz,w Polsce taka usługa to koszt 20-100zł,ja zrobiłem w innym aucie za 20zł ,facet mi mówił że to nie wiele da,no i po miesiącu pach i poszła dalej,więc lepiej wymienić na nową ,bo koszt w granicach 500-600zł z wymianą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzien temu wymienilem u siebie w PASSATcie przednia szybke. 450zl szyba+montaz. Szyba firmy SAINT-GOBAIN. Dodam ze mam szybe z czujnikiem deszczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam po przerwie :)

dopiero wczoraj zgłosiłem szkodę na szybie przedniej, dziś dzwonił rzeczoznawca. Bez oględzin chce dać 700 zł. (compensa - tam ubezpieczyłem) dziwi mnie to trochę - bez oględzin?

W ASO wymiana 1400 - masakra. Mam full zniżki, płatność jednorazowa 1483 zł.

700 - 485(szyba) = 215 (tyle zostaje) zwyżka za szkodę 10% jakieś 150 zł to za rok zapłacę jakieś 1650 zł. za dwa lata o 75 zł mniej czyli wychodzę na czyste zero.

Czy dobrze kalkuluje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem.Wymienilem wczoraj z AC i zauwazylem ze podszybie nie dolega do szyby(szczelina 2-3 mm).Facet mi tlumaczy ze wszystko jest OK i pokazuje ze podszybie wchodzi w specjalny rowek na dole szyby i ze wiecej nie da sie go wcisnac bo peknie szyba.Moje pytanie czy podszybie powinno dolegac do szyby bo ja podejzewam ze po prostu wkleili za gleboko szybe i stad ta szczelina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje pytanie czy podszybie powinno dolegac do szyby bo ja podejzewam ze po prostu wkleili za gleboko szybe i stad ta szczelina.

szczeliny nie powinno być lecz się zdarza. przy pierwszej wymianie szyby założyłem oryginalną i robili to jeszcze w aso i wyszło perfekt podszybie nic nie ostawało. Dwa lata temu dałem na szybkiego do "fachowców" założyli jakiego nordglasa i szczelina jest, próbowałem to samemu poprawiać ale poległem, podszybie wchodzi maksymalnie w rowek i szczelina dalej jest. Prawdopodobnie mam źle wklejoną szybę. Jakiś skutków ubocznych w postaci lania się wody itp. brak, jednak ze względów wizualnych i akustycznych szybę będę wymieniał na oryginalną ale już nie u "fachowców"

 

*dla pewności przeczyść ten rowek w które wchodzi podszybie, może masz trochę syfu i dlatego też nie dolega. ja tak robiłem ale i tak odstaje dalej:lol

Edytowane przez wojtekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktory rowek.Szyba jest nowka wiec rowek w niej jest czysty,chyba ze masz na mysli inny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktory rowek.Szyba jest nowka wiec rowek w niej jest czysty,chyba ze masz na mysli inny ?

no tak :P ja to robiłem, po czasie, dlatego myślałem, że może się tam brud zebrał.

no to faktycznie też za głęboko Tobie wkleili szybę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no tak :P ja to robiłem, po czasie, dlatego myślałem, że może się tam brud zebrał.

no to faktycznie też za głęboko Tobie wkleili szybę.

Mam to samo Koledzy,jeżdżę tak 3 lata w zasadzie bez jakichkolwiek problemów,jedynym jest chyba trzeszczenie podszybia zimą,lecz przywykłszy;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności