Skocz do zawartości
Marios

Płukanie silnika przed kolejną wymianą oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Co wybrac z rozlewni LIQUI MOLY do silnika 1.9TDI PD z przebiegiem 130kkm ??

Czy preparaty tej firmy do plukania silnika chwile przed wymiana oleju mozna stosowac w silnikach PD ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Nie brać nic do PD z olejów LIQUI MOLY. Do tych silników olej LM jest raczej olejem standardowym :(

 

I odradzam płukanie PD-ka jakimś markowym "gównem". Oleje nawet te nadające się do wymiany mają w sobie nadal aktywne i czynne dodatki myjące więc nic nie trzeba płukać. Ponadto co zostanie wypłukanie pozostaje w filtrze oleju.

Najważniejsze to poprostu baaaardzo starannie zlać stary i przepracowany olej a nie stosować płukacze nawet te markowych producentów.

 

Po zastosowaniu płukacza, który obniża lepkość oleju zadam jedno pytanie. Co z nowym olejem jeśli niedokładnie zlejemy stary olej z dodatkiem płukacza. Jak zniesie to nowy olej i silnik.

 

Zdecydowanie odradzam płukanki itp itd.

 

Tylko staranna i solidna zlewka sterego oleju !!!

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"... co zostanie wypłukanie pozostaje w filtrze oleju." - no wiadomo ze tam zostanie ale przecież przy wymianie oleju wymienia sie tez filtr oleju. Z tego co rozumiem to taki preparat nie zaszkodzi gdy sie dokładnie zleje stary olej? Wiem ze ten preparat naprawdę dokładnie myje silnik. Testował ten preparat LM na silniku 17 letniego Mercedesa 190 2.3 benzyna z olejem mineralnym Shell i poprawa byla ogromna w dynamice samochodu, a to co scieklo ze starym olejem to byl szlam. Po tym zabiegu zalalem do niego polsyntetyk z Shella, wedlug wielu "fachowcow" powinien mi sie rozszczelnic silnik. Otoz po tym zabiegu mimo ze zmienilem olej z mineralnego na polsyntetyk to zaczal brać go okolo 0.1L na 1000km, wczesniej wciagal okolo 0.2L na 1000km. Samochod pracuje ciszej i wzrosla jego dynamika. Jeden mechanik tlumaczyl to tym ze wyplukalo nagar z okolic pierscieni i to nprawde duzo daje jezeli chodzi o dynamike. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Plizz nie porównuj 17-letniego wozu do nowych i udanych konstrukcji.Podobnie Shellowskiego oleju mineralnego, który notabene jest strasznie kiepskim olejem, do olejów z klasami do PD itp. Dodatkowym minusem i zarazem ciekawostką jest to, że np. taki motor-płukasz Super-X-a tak dokładnie czyści jakikolwiek silnik, że potem nie da się go zapalić. Daleczgo? Bo hydraulika jest dokładnie pusta. Brak oleju itp.

 

Jeżeli ktoś w forumowiczów chce płukać swojego PD-ka jakim płukaczem to niech to robi tylko na swą odpowiedzialność. Ja zdecydowanie i stanowczo odradzam :)

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"tak dokładnie czyści jakikolwiek silnik, że potem nie da się go zapalić. Daleczgo? Bo hydraulika jest dokładnie pusta. Brak oleju itp." Tego naprawde nie rozumiem ... po zastosowaniu Motor Clean i spuszczeniu dokladnie oleju "hydraulika jest dokładnie pusta" a jak sie nie zastosuje Motor Clean i dokladnie spusci olej to hydraulika nie jest pusta? Najpierw wyczytalem ze to raczej dobrze jak caly stary olej zleje sie z silnika przed wymiana na nowy ... a teraz sie okazuje ze to zle ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Widzę, że nie rozumiesz paru podstawowych spraw a ja raczej nie będę się silił tłumaczyć jak to jest z hydrauliką przy zlewaniu oleju i przy płukaniu płukaczami.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość binary

HHA ma racje. IMHO nie uznaje niczego innego oprocz 'grawitacyjnej' wymiany oleju. Jezeli zas chodzi o plukacze to stanowczo takie zabiegi odradzam. Jezeli naprade chcesz usunac zatory/skrzepy oleju w silniku to poczytaj o jedynym godnym polecenia produkcie jakim jest Auto-RX (http://www.auto-rx.com).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Postaram się przytoczyć tu pewne słowa znamienitego inżyniera techniki samochodowej, z którym kiedyś rozmawiałem nt. płukania nowoczesnych silników oraz co w przypadku gdy samochód stoi pewien okres czasu bez jazdy. Czy wtedy płukanie ma zastosowanie czy nie?

 

--------------------------

Współczesne oleje syntetyczne i nie tylko (mam na myśli wiodace firmy ,a nie te, które poleca np. Fiat) posiadają w swym składzie detergenty usuwajace wszelkie osady smoliste i

przenoszą je w obiegu smarowania do filtra oleju. Zabiegi płukania silnika stosowano w dawnych czasach w celu usunięcia osadow smolistych z silnika smarowanego olejami mineralnymi ( do płukania stosowano olej wrzecionowy, taki sam jak do smarowania wrzecienników obrabiarek skrawajacych - stąd nazwa WRZECIONOWY).

Jeczcze we wczesnych latach siedemdziesiątych, Polski Fiat zalecał płukanie silnika olejem smarowym w ilości 1/2 nominalnego napełnienia (takim samym , jakim był smarowany

podczas eksploatacji). Jednak to już jest historia. W przypadku obecnych silników jeżdżących na codzień ważne jest tylko terminowe i dokładnie wymienianie olejów.

W przypadku gdy samochód ma pewien przestój od jazdy ważne są w przejażdżki , bo to pozwala nasmarować silnik i zmienić położenie mechanizmów przy dalszym postoju. Bez obawy, silnikowi nic złego sie nie stanie. Można zastosować nowy olej, bo spełnia wymogi specyfikacyjne. Ogólne zalecenia eksploatacyjne są takie, że jeśli auto nie wykona

przebiegu w ciągu roku, to należy wymienić olej (raz do roku).

-----------------------------

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi i zainteresowanie tematem. Chyba jednak nie bede stosowal do tego silnika zadnych plukanek a dodatkowe pieniadze lepiej zainwestowac w lepszy olej. Jak kupowalem samochod wlasciciel mowil ze samochod jest z systemem tzw Long Life ... chcialbym pozostac przy oleju do silnikow Long Life ... jaka to norma VW ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Ta norma VAG to 506.01 i np. olej Mobil SHC Formula LD 0W-30 (u mnie po 170zł/4L :) ) lub egzotyk Panolin Exclusive VAS 0W-30 po 160zł/4L jednak zdecydowanie odradzam 506.01. Wolałbym zastosować w to miejsce olej w normi VAG 505.01

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daytona25

Witam. Czy może mi ktoś polecić środek do płukania silnika przed wymianą oleju? Widziałem podobny temat ale tam byśo do silników z pompowtryskiwaczami. Ja mam 1,9 TDI 90 KM AHU 250 tys. km i oleju mi nie bierze ale taki zabieg by mu się chyba przydał. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Spokojnie możesz takie sam zalać jak do PD-ków. Przynajmniej jest to na oleju a nie woda z detergentami do płukania. Dla przypomnienia to był środek LIM1019.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wincent

Ja Ci moge polecić bezpieczny sposób na przepłukanie silnika. Po wymianie oleju i filtra przejeżdżasz na oleju 5000km i znowu wymieniasz olej i flitr i masz czyściutki silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daytona25

Olej mieniam co 9-10 tys. także nie jest źle. Jeżdze na castrolu półsyntetyk (nie ten rozlewany w PL) ale chyba zmienię na Valvoline bo kiedyś używałem go w innym aucie i silnik ciszej pracował. Może się ktoś wypowie na temat tego oleju albo powie jaki poleca. Dzięki za porady i już więcej nie zawracam głowy tym tematem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Olej wymieniam co 9-10 tys. ...

 

 

PRZEGINASZ :wpale:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

To mój pierwszy post na forum - Witam Wszystkich Serdecznie!

 

Ja płukając silnik (a robię to co drugą zmianę oleju) używam Forte (http://www.forteuk.co.uk/). Pierwszy raz miałem z tymi specyfikami styczność jak zmieniałem olej z mineralnego na półsyntetyk w Seacie Toledo (też TDI AFN), podobnie zresztą zmieniałem olej z mineralnego na półsyntetyk w Passacie (z Castrola na Shell 10W40) - za każdym razem bardzo pozytywne wyniki - zero przecieków, brak zużycia oleju, polepszenie dynamiki, bardziej równa praca silnika.

 

Sposób użycia - zalewam butelkę do wlewu oleju, silnik pracuje 25-30 minut, wylewam olej, zmieniam filtr, zalewam świeżym olejem.

 

Ja też zmieniam olej max co 10 tys. - to po prostu rozsądne optimum w polskich warunków (nie warto aż tak oszczędzać na aucie).

 

Pozdrawiam!

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość LouCyphre

Ja ostatnio wypłukałem silnik preparatem motula i zalałem go świeżym motulem. Efekt ? Przestał brać olej ..(no prawie ;-), o 70 proc mniej go bierze) i silnik bardziej miękko pracuje. Wycieków ZERO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Olej wymieniam co 9-10 tys. ...

 

 

PRZEGINASZ :wpale:

 

nie przesadza :P kolega leje polsyntetyk, wiec zmiana max co 10kkm. po tym przebiegu w dieslu ilosc sadzy w oleju 10w40 jest tak duza, ze nadaje sie on tylko do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta ;p

ok panowie, a co powiecie w moim przypadku ? Warto plukac czy nie? ( bo widze ze zalezy to od rodzaju silnika ) Auto mam zagazowane.

Co do oleju mam zamiar zalac shell helix plus 10w40. Czy to rozsadny wybor ?

Poprzednio zalewalem bp 10w40 i na 10k silnik wypil polowe miari na bagnecie. Czy to duzo? Bo sie nie orientuje. ( przebieg ok 220k )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
silnik wypil polowe miari na bagnecie. Czy to duzo?

 

Przy przebiegu 220 kkm to jest NIC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności