Skocz do zawartości
Gość djhorse

Bierze Olej:( Prosba o diagnoze

Rekomendowane odpowiedzi

Gość djhorse

I to znow ja!!

Na swieta wybralem sie moim paskiem do Polski z Glasgow (trasa 2000 km) olej mialem wymieniany ponad miesiac temu i przejechalem na nim przed podroza ok 3000 km oleju troszke ubylo w tym czasie ok 3mm na badnecie . Zmartwiony tym faktem kupilem mala butelke oleju na wszelki . I cale szczescie ze to zrobilem bo po wyruszeniu w trase i przejechaniu 1000 km zapalila mi sie zolta kontrolka od stanu poziomu oleju szybko zatrzymalem auto i dolalem olej dojechalem do Polski szczesliwie i na drugi dzien sprawdzam poziom oleju FULL , az do zagiecia na bagnecie .

Pytanie:

Moze ktos mi napisac jak to jest z tym olejem bo jedni pisza ze jego auto bierze olej i jest ok,a inni ze ani kropli i tak ma byc:) Martwi mnie ze w trasie olej spadl do takiego poziomu ze zapalila sie kontrolka. Silnik ma przejechane 122kkm a olej wlalem Mobil 1 0w-40. Czy to prawidlowe czy nie?

 

P.s Jak jest ilosc oleju miedzy min a max na bagnecie ?? i czy spuscic troche oleju jesli dochodzi az do zagiecia ?? Wlalem cala mala butelke z nerwow

 

Wielkie dzieki za odpowiedzi Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tym olejem to jakaś lipa. Ja mam 2.0 i jak patrze to podejrzewam że od wymiany do wymiany weżmie mi około 1,5-2 litry oleju. Wiem ze te silniki lubią olej. Jeżdze na 0W40 i mysle że chyba jest za rzadki i zmienie go przy najbliższej wymianie na 5W albo 10W. Kupilem auto i nie wiedziałem na jakim oleju jeździl wiec zalałem Mobilem. I jak czytałem to to chyba był błąd bo wczesniej podejrzewam ze był zalany Castrolem i teraz mi silnik przeczyścił Mobil 1. Przebieg to 114 tys, wiec nie sądze żebym pierścienie miał do roboty. Wkurza mnie troche to branie oleju bo wszystko inne jest ok samochód podoba mi sie jak cholera tylko ten olej:(

Jak myślicie czy przejście na 5W50 pomoże czy odrazu przeskoczyć na 10W60??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość uki145

Witam! każdy silnik zuzywa olej i jest to jak najbardziej normalne . no to Ci wychodzi, że Twoje 1.8 T pali 100 ml na 1000 km , a teraz na trasie do Polski pewnie bardzo cisnąłeś i stąd efekt. moim zdaniem to normalne w tym silniku ,do tego 0w40 mobila jest olejem, którego silnik zuzywa dosyc duzo ( moje doswiadczenei na wielu silnikach ,nie tylko 1.8 T) ,dlatego ja w swoim 1.8 T przeszedłem po 100 000 km na 5w50, a po 160 000 na 10w60 .ja bym najpierw przeszedł na 5w50, powinno to zmniejszyc zuzycie o jakies 40-50 %. odnośnie 2.0 to faktycznei ten silnik ,jak na swoja raczej niskoobrotowa charakterystyke, prosta budowe głowicy i brak doładowania zuzywa sporo oleju , nawet pomijajac wade fabryczna układu pierscien tuleja w niekórych 2.0 8v z pierwszej serii produkcji w b5 3bg( niestety nie mam numerów tych silników, ale tam zuzycie dochodziło w nowym silniku do 1l na 2000 km, tę wade wiekszosc włascicieli usunęło na gwarancji) , biorac to pierwsze pod uwage 1,5-2,0 l/ 15 000 km oleju 0w40 to nie jest wysokie zużycie. podobnie spróbowałbym z 5w50 , 10w60 na sam koniec chyba ,ze jezdzisz bardzo ostro. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się również podzielić moimi spostrzeżeniami i eksperymentem jaki wykonałem w swoim (Pasku 1.9 TDI 110 KM AFN)

28069519ww1.jpg

 

1. Zakres A zalałem full stan na bagnecie MAX

 

Postanowiłem zbadać za ile kilometrów poziom oleju spadnie. Przejechałem ponad 1000 km (jazda mieszana 500 km miasto i 500 km trasa) jazda z prędkością 90 -120 km/h po tym właśnie przebiegu poziom spadał do zakresu B

 

2. Zakres B po 1000 km (może trochę więcej ) poziom spadł do MIN

 

Wiec postanowiłem sprawdzić ile oleju będę musiał zalać aby na bagnecie było MAX (zakres A)

dolałem około 500 ml co wychodzi że auto bierze na 1000 km / 500 ml oleju. Czyli robiąc 10 000 km/rocznie dolewam 5L oleju (czyli go wymieniam) Wydaje się to duża ilość !

 

Olej jakim był zalany silnik to: MOBIL 1 10W40 Pół-syntetyk

Z racji tego że się przygotowałem czytając różne artykuły. Mobil 1 jest raczej z niższej półki i silnik dużo go zużywa.

 

Postawiłem zrobić jeszcze jeden Test zaleje silnik olejem Liqui Moly 10W40

SUPER_LEICHTLAUF_4a088f72b612f.jpg

 

I podzielę się wnioskami.

 

Pozdrawiam

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ja lałem jeszcze tego Liqui Moly z dodatkiem MoS2.

 

w 1.6 i teraz 1.8 też teraz takim zaleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o tym mówisz

http://liquimoly.pl/features/katalog.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=55&category_id=23

 

to ten olej nie spełnia specyfikacji mojego disela 505.00 oraz zastanawiam się czy nie przejść na 5W40!

Edytowane przez PersoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oraz zastanawiam się czy nie przejść na 5W40!

 

Z półsyntetyka na syntetyk :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z półsyntetyka na syntetyk :) ?

 

Tak. Lecz nie każdy 5W jest syntetykiem !

 

Polecam motul bardzo dobry olej ten na ktorym smigam to 5w40 specyfic mimo iz zalecany jest do pompowtryskow ja leje go do afn bo spelnia norme 505.00wczesniej jezdzilem na polsyntetyku z repsola 10w 40 i musialem robic dolewki a teraz mam spokoj

 

Jeden z kolegów z forum opisał to tak.

Edytowane przez PersoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak. Lecz nie każdy 5W jest syntetykiem !

 

:| ? A jaki 5WX jest niesyntetykiem ? Tylko nie pisz, że synteza HC to niesyntetyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli uważacie że przejście z 10W40 na 5W40 nie jest dobre ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli uważacie że przejście z 10W40 na 5W40 nie jest dobre ??

 

uważam , ze jest bardzo dobre - tym bardziej na zimę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale 5W jest rzadszy czy gęstszy od 10W ?? bo bierze mi tego oleju na 1000km/ok.400-500ml to dużo i jeżeli jest rzadszy to będzie go wciągał chyba jeszcze więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na przykład poniższy

 

Znajdziesz kilkanaście innych stron gdzie jest określany jako "syntetyczny". Sam producent twierdzi, że to "specjalny, półsyntetyczny olej silnikowy stworzony na bazie syntetycznej przeznaczony do silników Diesla z pompowtryskiwaczami" - czyli nic innego jak jakaś marketingowa wydmuszka. Nie zmienia to faktu, że oleje 5WX nie mogą być półsyntetykami na bazie mineralnej ( a takich jest 99% ) - bo po prostu "się nie da" - zawartość do 30% bazy syntetycznej nie pozwoli na osiągnięcie lepkości pozwalającej na zakwalifikowanie do "5W"

 

Ponadto przejście z półsyntetyka na syntetyk może się źle skończyć dla silnika - oleje syntetyczne napakowane są wszelkimi dodatkami uszlachetniającymi, w tym myjącymi - po półsyntetyku trochę brudu zostanie, a syntetyk to wszystko wypłucze.

 

ale 5W jest rzadszy czy gęstszy od 10W ??

 

Rzadszy :

 

Według przyjętych norm SAE lepkość oleju oznaczają liczby od 0 do 60, przy czym 6-stopniowa skala „W” (zima) od 0W do 25W określa, przy jakiej temperaturze lepkość zmienia się na tyle, że olej gęstnieje do takiego stanu, kiedy uruchomienie silnika staje się niemożliwe.

 

 

W praktyce przedstawia się to się to następująco:

 

- dla klasy lepkości 0W, temperatura ta wynosi - 30°C do - 35°C,

 

- 5W - 25 do - 30°C,

 

- 10W - 20 do - 25°C,

 

- 15W - 15°C do - 20°C,

 

- 20W - 10°C do - 15°C,

 

- 25W - od -10°C do 0°C.

 

 

Drugi człon skali (skala 5 stopniowa, 20, 30, 40, 50 i 60) określa „wytrzymałość oleju”, czyli za*chowania wszystkich właściwości w zakresie wysokich temperatur, czyli 100°C i 150°C.

Edytowane przez motomouse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

motomouse

 

jesli mówię , że to półsyntetyk to tak jest .

 

A wiesz , że są oleje które pierwszy człon mają 10W i są syntetykami?

 

---------- Dodano o 17:14 ---------- Poprzednia wiadomość o 17:08 ----------

 

ale 5W jest rzadszy czy gęstszy od 10W ?? bo bierze mi tego oleju na 1000km/ok.400-500ml to dużo i jeżeli jest rzadszy to będzie go wciągał chyba jeszcze więcej

 

A jesteś pewien ,że bierze ?

może gdzieś cieknie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli mówię , że to półsyntetyk to tak jest .

 

Bo ? Następny co głosi prawdy objawione ?

 

Nie zmienia to faktu, że to jednostkowy wybryk producenta - można by rzecz "wyjątek, itd." Nie warto sobie nim zawracać głowy.

 

A wiesz , że są oleje które pierwszy człon mają 10W i są syntetykami?

 

Aha, a jak to się ma do naszej dyskusji ? Bo równie dobrze można by wtrącić coś o szypułkach albo ulęgałkach :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jesteś pewien ,że bierze ?

może gdzieś cieknie?

 

Jestem pewien że nie mam wycieków !

Wiem też że:

1.Turbo już może wciągać jakieś ilości oleju

2.W wężu idącym z odmy do turbo też jest olej (w tym co jest dolot powietrza), w tym do IC również

3.Przejechane ponad 220 000 km i wiek auta też robi swoje (pierścienie, uszczelniacze)

 

Także wszytko już jest w użytku ponad 10 lat nie ma się co dziwić lecz 400 -500 ml na 1000km to jednak sporo

Może to ten Mobil 1 jest taki że go tyle spala ??

Edytowane przez PersoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo ? Następny co głosi prawdy objawione ?

 

Nie zmienia to faktu, że to jednostkowy wybryk producenta - można by rzecz "wyjątek, itd." Nie warto sobie nim zawracać głowy.

 

 

 

Aha, a jak to się ma do naszej dyskusji ? Bo równie dobrze można by wtrącić coś o szypułkach albo ulęgałkach :]

 

jak użyjesz googla to znajdziesz mnóstwo takich "wybryków" różnych producentów.

 

I czy ja cię obrażam? Wrzuć na luz - nikt nie wie wszystkiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem też że:

1.Turbo już może wciągać jakieś ilości oleju

2.W wężu idącym z odmy do turbo też jest olej (w tym co jest dolot powietrza), w tym do IC również

3.Przejechane ponad 220 000 km i wiek auta też robi swoje (pierścienie, uszczelniacze)

1. Jeśli to pierwsze turbo i jesteś pewny przebiegu to na pewno już sobie wciąga - sprawdź jaki ma luz osiowy, w sprawnym turbo osiowego nie powinno być

2. Odłącz odme od dolotu i wsadź do butelki (zaślepiając szczelnie wejście odmy do dolotu) i zrób tak 1000 km i sprawdź zużycie

3. Zużycie pierścieni przy tym przebiegu jest mało prawdopodobne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra zrobię w tym tygodniu tą butelkę na olej z odmy! Mam nadzieje że nie uszkodzi to turbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności