Skocz do zawartości
Gość djhorse

LAMPKA OSTRZEGAWCZA SPALIN SILNIKA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość djhorse

Witam!!

Dzis zapalila mi sie LAMPKA OSTRZEGAWCZA SPALIN SILNIKA czy to znaczy ze lambda jest walnieta i nadaje sie do wymiany czy cos innego jaki jest koszt naprawy i czy mozna z tym jezdzic

Dzieki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
to znaczy ze ...

 

... auto trzeba podpiac pod komputer i sprawdzic bledy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość djhorse

to ze trzeba podpiac to ameryki nie odkryles :) moze ktos mial juz taka usterke i podzieli sie informacja co bylo przyczyna ze zaswiecila sie kontrolka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta kontrolka to generalnie się włącza jak jest błąd komputera np. brkau komunikacji z ECU itp. Tak więc nie tylko problem z emisją spalin powoduje zapalenie tej kontrolki. Mi też się zapala w czasie jazdy czasem, po jakimś czasie przestaje. Już sam nie wiem co jest tego przyczyną :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 69jaro

hejka,witam wszystkich...znam ten problem z kontrolka...:):)

 

 

to nie lambda..pocieszajace..pisze tak bo szukam faktury zeby zobaczyc jak ta czesc sie nazywa...zawsze zapominam

 

 

nie znajde tej faktury...caly koszt naprawy w serwisie to jakies 150-250 zl...jezdzic na tym nie polecam bo mocy fura nie ma..troche szarpie a i podobno najbardziej szkodzi na katalizator przy dlugiej jezdzie...ja juz 2 razy mialem to samo...do wymiany sa 4 te pierdolki,bo to podobno jest wadliwe w tych paskach z silnikiem 1,8t i w tych rocznikach...ja juz 2 wymienilem..jeden wiosna drugi teraz...zostaly jeszcze dwa...tylko cholera jak ta czesc sie nazywa...sory ale nie pamietam.pozdro

 

 

//scaliłem 3 posty - kuczlaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
to ze trzeba podpiac to ameryki nie odkryles :)

 

No wiec powinienes podac numery kodow.

 

Z dalszego zapoznania tematu wynika ze to cewki zaplonowe. Byl temat o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość djhorse

kri100v-- podam jak pojade jutro do serwisu

 

69jaro-- gdzie naprawiales w ASO?? Boje sie ze jak pojade to do serwisu i zobacza samochod z Anglii to zaczna mi wymyslac i pol samochodu bede mial do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mosak

ja mialem ten sam problem w AWT i przy diagnozie pod kompem stwierdzili, ze to sonda lambda, za katem, jezdilem jeszcze takim autem dosyc dlugo (braku spadku mocy, zachowywal sie normalnie) az w koncu wyciagnalem sonde lambda i ja przeczyscilem, dodatkowo wlalem dodatek do paliwa STP (sadzilem, ze moze syfy we wtryskiwaczach maja siakis wplyw na to co potem odczytuje lambda) pomoglo, od siakis 3 lat mam spokoj i regularnie dolewam STP ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 69jaro

dikladnie to cewki zaplonowe sa..silnik nie pali na wszystkie gary...sa takie 4 tak jak oisalem...jezeli samochod u ciebie nie ma mocy to na 99 procent bedzie ta AWARIA...JAK WPADNIESZ DO SERWISU TO IM MOW ZEBY CI SPRAWDZILI KTORA JEST WALNIETA...JA TO ROBILEM RAZ W BYDGOSZCZY BO MNIE ZLAPALO NA TRASIE A TYDZIEN TEMU W TORUNIU..POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość djhorse

Samochód ma moc i zachowuje sie normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mosak

No to najwidoczniej masz to co bylo u mnie w Passku pojedz do siakiegos zaufanego warsztatu, niech Ci przeczysza sonde, wykasuja blad z kompa i dolej mu do benziny siakis dodatek Shell'a badz STP, albo siakis inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość djhorse

Witam

Dzisiaj bylem na kompie i powiedzieli mi ze ta kontrolka zapala sie bo mam do wymiany wylacznik swiatel stopu czy to moze byc przyczyna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Antick

Witam serdecznie. Czytajac posty dotyczace problemu lampki ostrzegawczej kontroli spalin, pragne podzielic sie moim problemem

i jego rozwiazaniem. Tak jak w.w. przypadkach w moim 1.8T równierz

zapalilasie nieszczesna lampka. Kontrola VAG - wykazala dwa bledy:

1. Zbyt uboga mieszanka w 1 - szym cylindrze

2. Niski poziom paliwa.

Rzeczywiscie polaczylem te dwa problemy w calosc, bo faktycznie ostatnia

jazda przed "awarią" odbyla sie na przyslowiowej kropelce. Ale to niestety

nie to. Wykasowanie błedów, oczywiscie pełny zbiornik i po 10 km. znowu powrót problemu. Znowu weryfikacja VAG i tym razem tylko pierwszy bład.

Co spowodowało taka sytuacje? Powodem tego błedu był pekniety wąż gumowy wychodzacy z kolektora ssącego ( po prawej stronie elektronicznej przepustnicy) łączacy sie z magistrala podcisnieniową z tylu silnika, przed ścianą grodziową. Po wymianie elementu (oryginał VW Rowiński/Wajdemayer 30 zł), wykasowaniu błedu - wszystko wróciło do normy. Zauwarzalnie wyrównała sie równierz praca biegu jałowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

u mnie okazalo sie ze swiecaca lampka "check engine" oznaczala wywalony czujnik temperatury

 

pozdrawiam,

siniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość inkwizytor

u mnie też ostatnio zapala sie ta lampka, czasami po kilku minutach jazdy , czasami po godzinie, czasami wcale. silnik pracuje normalnie . dobrze odpala , nie jest słabszy.

będe mial czas to podjade na vaga i napisze co było przyczyną.

 

ciekewe jest jednak to , że odkryłem co zrobic żeby lampka zgasła. w moim przypadku trzeba uruchomić silnik 3 razy, za 4-tym uruchomieniem lampka już sie nie pali, aż do następnego razu, czasami na kilkanaście kilometrow , czasami kilkaset. ostatnio jak ją "wygasiłem tymi 3 uruchomieniami silnika" przejechalem ok. 500 km nim się znowu zapaliła.

może ktoś spotkał sie z podobnym objawem, może to że kontrolka gaśnie po 3 uruchomieniach silnika wskazuje na jakąś konkretna przyczynę/usterkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość inkwizytor
u mnie też ostatnio zapala sie ta lampka, czasami po kilku minutach jazdy , czasami po godzinie, czasami wcale. silnik pracuje normalnie . dobrze odpala , nie jest słabszy.

będe mial czas to podjade na vaga i napisze co było przyczyną.

 

ciekewe jest jednak to , że odkryłem co zrobic żeby lampka zgasła. w moim przypadku trzeba uruchomić silnik 3 razy, za 4-tym uruchomieniem lampka już sie nie pali, aż do następnego razu, czasami na kilkanaście kilometrow , czasami kilkaset. ostatnio jak ją "wygasiłem tymi 3 uruchomieniami silnika" przejechalem ok. 500 km nim się znowu zapaliła.

może ktoś spotkał sie z podobnym objawem, może to że kontrolka gaśnie po 3 uruchomieniach silnika wskazuje na jakąś konkretna przyczynę/usterkę.

 

 

byłem dziś na vagu. przyczyną był uszkodzony czujnik temperatury cieczy chłodzącej(zwarcie jakieś)

koszt wymiany 120 zł(cześć +robocizna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

u mnie jak sie zapalila lampka to tez wyslwietlil sie napis 'EMISSIONS WORKSHOP!' - wnioskujac z tego chodzi prawdopodobnie o zly-trujacy bardziej niz zwykle sklad spalin-czyli sonda lambda, prawdopodobnie... jezeli ktos z was mial podobny problem, prosze napiszcie czy mam racje, a jak nie to czy szykowac sie na powazniejsze koszty :632:np. wymiana pompowtryskow itp

p.s. dodam ze auto zachowuje sie normalnie-spalanie ok, moc ok, i po kazdym zapaleniu silnika: BEEP i ww napis o spalinach

pozdro!:drive:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam!

u mnie jak sie zapalila lampka to tez wyslwietlil sie napis 'EMISSIONS WORKSHOP!' - wnioskujac z tego chodzi prawdopodobnie o zly-trujacy bardziej niz zwykle sklad spalin-czyli sonda lambda, prawdopodobnie... jezeli ktos z was mial podobny problem, prosze napiszcie czy mam racje, a jak nie to czy szykowac sie na powazniejsze koszty :632:np. wymiana pompowtryskow itp

p.s. dodam ze auto zachowuje sie normalnie-spalanie ok, moc ok, i po kazdym zapaleniu silnika: BEEP i ww napis o spalinach

pozdro!:drive:

witam

dzisiaj pogrzebalem troche pod maska i zobaczylem ze jeden z przewodow podcisnienia sie rozlaczyl, po jego polaczeniu i odpaleniu silnika - dopiero po pieciu sekundach beep i kontrolka sie zapalila. po ponownym odpaleniu i przejechaniu ok 40 km po autostradzie 150-170kmh - bez zmian. natomiast po dwugodzinnym postoju - po odpaleniu odrazu beep i kontrolka....i po malym przegazowaniu i jakichs 2 minutach zgasla!!

i juz sie nie zapala , chyba wszystko ok.

pozdrawiam!!:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie również był walnięty czujnik temperatury cieczy chłodzącej.Po wymianie i resecie zapomniałem już dawno o problemie.Ale koledzy mają rację,najpierw podpiąć pod VAG-a bo tu metodą prób i błędów to można najwyżej zawartość konta skutecznie oczyścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość danielbzyk22

siemka

mam paskaz 18t z 2002 r. zamontowałem do niego sekwencję jakies 3 lata temu

pierwszy rok miałem spokuj , ale w ciągu 2 lat wynieniłem już 2 cewki zapłonowe a teraz wygląda że mi padła następna , niewiem jakie są przyczyny tego żę tak szybko sie psują, i czu mają coś do tego świece ,czy muszę je wymienić ,pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności