Skocz do zawartości
Gość grzegorz k

[ elektryka/elektronika] b4 - akumulator

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grzegorz k

Witam!

Czy może ktoś podpowie jaki powinien być akumulator do b4 2.0 115 94r? Kupiłem auto z 60 Ah 380 A - auto stało w komisie i to jest na pewno nie od niego. Właśnie odmówił posłuszeństwa i pewnie trzeba będzie nabyć nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 45 Ah i wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zb.gniew

Podepnę się pod temat .

Czy ktoś ma doświadczenie z teoretycznie bezopsługowym akumulatorem Delhi?

Mam taki 63 Ah i najprawdopodobniej nie ma dobrego stanu elektrolitu .Nie wiem jak się zabrać za niego żeby nie uszkodzić obudowy (nie jest to w pełni bezobsługowy akumulator nie ma wskaźnika naładowania),

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sfaragdas

ja mialem 45 ale teraz mam 52 czy 50 i jest dobrze ;-) a wiekszy zalozylem bo mam alarm dodatkowo i dobre car audio ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zb.gniew
ja mialem 45 ale teraz mam 52 czy 50 i jest dobrze ;-) a wiekszy zalozylem bo mam alarm dodatkowo i dobre car audio ;-)

Pojemności mamy dobre ale moje pytanie dotyczy budowy konkretnego akumulatora i sposobu na dolanie elektrolitu,mój jak napisałem zachowuje się jakby nie miał opisowej pojemności co może świadczyć o małym stanie elektrolitu,poza tym prąd ładowania jest dość niski co mnie utwierdza w tym przekonaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sfaragdas

hmm 1. jak aku ma wiecej niz 6 lat to sie kupuje nowy aku ;-)

2. jak niema elektrolitu przez dluzszy czas to sie plytki w srodku wykrzywiaja i nawet jak dolejesz to i tak nie uzyskasz tego co miales...

3. a jak to jest bezobslugowy i nie masz koreczkow zeby cos dolac to sie go wyrzuca i kupuje nowy ;-) szkoda sie bawic za 200zl ;/ gdzie jeszcze mozesz stracic wzrok albo byc poparzony (kwas w akku i nawdychac sie oparow tego syfu ;/ bleee ;/ )... pozdrawiam.

wymien ten na zelowy ;-) bedzie gites ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zb.gniew

Z moją pojemnością to 400zł .Mam doświadczenie z akumulatorami i wiem co należy zrobić ze starym aku ten ma dopiero 3 lata i na 99% jedyną bolączką jest niski stan elektrolitu . Pytam o rady dostania się do wlewów bo napewno istnieje jakiś sposób -może ktoś to robił przy delphi i coś podpowie w innym przypadku będę zmuszony znajść własne rozwiązanie . Dolewanie np. do centry to mały pikuś .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z moją pojemnością to 400zł .Mam doświadczenie z akumulatorami i wiem co należy zrobić ze starym aku ten ma dopiero 3 lata i na 99% jedyną bolączką jest niski stan elektrolitu . Pytam o rady dostania się do wlewów bo napewno istnieje jakiś sposób -może ktoś to robił przy delphi i coś podpowie w innym przypadku będę zmuszony znajść własne rozwiązanie . Dolewanie np. do centry to mały pikuś .

robisz małe dziurki, strzykawka z igła do tego woda destylowana i uzupełniasz, zwróć uwagę żeby nie nalać za dużo bo się będzie elektrolit przelewać centralnym odpowietrzeniem i się będzie rozładowywał. Po zakończonym tankowaniu za pomocą lutownicy "zamykamy" dziurki i profilaktycznie włączamy aku na 1h na prostownik (prąd max 4A) celem połączenia wody z elektrolitem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zb.gniew

Dzięki armo .Nie ma możliwości ściągnięcia dekla przy tym typie ?

choroba to będzie wiercenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności