Skocz do zawartości
adams

mile -> kilometry - jak zmienić?

Rekomendowane odpowiedzi

panowie już mnie trafia od tego szukania... Kumpel ma problem ze zmianą wskazań kompa w passacie

 

jak zmienić mile na kilometry? tylko nie odsyłajcie mnie do wyszukiwarki, ostatnio jakiś koles o to pytał i dostał taką odpowiedź ->http://www.forum.vw-passat.pl/topics40/czy-jest-mozliwa-zmiana-licznika-kilometrow-vt26813.htm?highlight=mile

 

 

Jak to zorbić krok po kroku!!! albo link

 

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko WAG niestety też to przerabiałem, jeszcze tylko tarczę muszę zmienić.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra wiem że vag, ale co zmienić, gdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz przekodować licznik z US na EU,

xx?xx:

 

1 - Europa (EU)

2 - USA (US)

 

pozdrawiam

ps.oczywiście : VAG ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... dla mnie świeży temat ;)

nie dalej jak wczoraj "pyknąłem" to u znajomego w audi A6 :)

i jeszcze klimatronik... AUTO+ECON jednocześnie... to dla niewtajemniczonych ;)

pozdrawiam

thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko WAG niestety też to przerabiałem, jeszcze tylko tarczę muszę zmienić.Pozdrawiam.[/quote

daj mi odp jak zmienisz - bo problem jest tego typu ze zegary z UK maja 130km/h na srodku - a polskie czy tam EU tarczki maja 100. Przerabiałem ten temat i wrociłem do tarczki UK, a mam piekne zegary z pelnym FIS i nie moge tego zrobic. Poczatek jest w tym samym miejscu jak i koniec - tylko na srodku wartosc jest inna. VAG-iem test licznika byl na srodku - wiec wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurna dlaczego te linki nie działają ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość colinek333

Linki nie dzialaja, chyba to wina forum nie wiem. Zmieniasz tak (oczywiscie w vagu) [17] licznik pozniej [07] kodowanie i zmieniasz w tym nr srodkowa cyfre.Jak masz mile to jest xx4xx zmieniasz sobie na xx1xx pozniej zapisz i juz. 1 min roboty wczoraj to robilem i jest oki.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linki nie działają bo to były posty zeszłoroczne czyli przed przekształceniem forum w to co widzisz...

a kodowanie odbywa się w prosty sposób:

musisz przekodować licznik z US na EU,

[17] licznik później [07] kodowanie

xx?xx:

 

XX0XX Niemcy

XX1XX Europa

XX2XX USA

XX3XX Kanada

XX4XX Anglia

 

pozdrawiam

ps.oczywiście : VAG ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gradek

Koledzy zrobiłem tak jak napisaliscie wyżej ale dalej pokazuje mi spalanie w MPG a VAG pokazuje że jest ok czyli XX1XX, gdzie jest problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gradek jeśli masz tylko MFA tak jak ja to będzie pisało MPG przy spalaniu i MPH przy średniej prędkości, ale zarówno prędkość jak i spalanie będzie w kilometrach. Ja mam tak u siebie. Pokazuje ładnie ile litrów na 100 km, ale jak byk pisze MPG. Tak btw to mam 97 rok TDI po przekładce z anglika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gradek

U mnie raczej nie działa Im bardziej noga na gaz tym mniejsze spalanie - wychodzi na to że dalej pokazuje w MPG, choc VAG pokazuje wersje oprogramowania z 1 w środku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne. Mi co prawda przestawiali licznik w ASO bo nie miałem VAGa jeszcze, ale wczoraj podpiąłem się pod kompa i sprawdziłem. Mam 1, jak przestawiłem sobie na 4 to wróciło mi do mil i spalania w MPG i jak dałem ponownie 1 to z powrotem do kilometrów wróciło, więc na pewno tylko to wystarczy przestawić. W przyszłym tygodniu będę na parę dni u ojca w UK z VAGiem i będę przestawiał liczniki w dwóch 3B i jednym 3BG i zobaczę jak tam będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wyświetlacz w zegarach na rynek UK nie ma "napisów" :km, l/100km/ są jak w/w MPG,MPH ale po przekodowaniu licznika cyfrowo wskazuje właśnie na km czyli ile pali na 100km jeśli wymienicie lewy wyświetlacz na europejski to macie po europejsku!!!!!Poprawcie mnie jeśli sie myle a najlepiej test licznika vagiem jest opcja która, wyświetla wszystko na wyświetlaczach wiec sprawdzcie.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gradek
Przecież wyświetlacz w zegarach na rynek UK nie ma "napisów" :km, l/100km/ są jak w/w MPG,MPH ale po przekodowaniu licznika cyfrowo wskazuje właśnie na km czyli ile pali na 100km jeśli wymienicie lewy wyświetlacz na europejski to macie po europejsku!!!!!Poprawcie mnie jeśli sie myle a najlepiej test licznika vagiem jest opcja która, wyświetla wszystko na wyświetlaczach wiec sprawdzcie.Pozdro

 

 

U mnie wraz ze wzrostem obrotów pokazuje coraz mniejsze spalanie czyli raczej nie jest ok, wiem że i tak będzie wyswietlac MPG. VAG pokazuje wersję opr. XX1XX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gradek
To dziwne. Mi co prawda przestawiali licznik w ASO bo nie miałem VAGa jeszcze, ale wczoraj podpiąłem się pod kompa i sprawdziłem. Mam 1, jak przestawiłem sobie na 4 to wróciło mi do mil i spalania w MPG i jak dałem ponownie 1 to z powrotem do kilometrów wróciło, więc na pewno tylko to wystarczy przestawić. W przyszłym tygodniu będę na parę dni u ojca w UK z VAGiem i będę przestawiał liczniki w dwóch 3B i jednym 3BG i zobaczę jak tam będzie.

 

Z niecierpliwością czekam na wyniki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kriskos997

no i jak z tym MFA jest mozliwośc zmiany MPG na Litr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest mozliwosc opis jest wyzej,jak ja sobie z tym poradzilem to chyba wszyscy to zrobia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież wyświetlacz w zegarach na rynek UK nie ma "napisów" :km, l/100km/ są jak w/w MPG,MPH ale po przekodowaniu licznika cyfrowo wskazuje właśnie na km czyli ile pali na 100km jeśli wymienicie lewy wyświetlacz na europejski to macie po europejsku!!!!!Poprawcie mnie jeśli sie myle a najlepiej test licznika vagiem jest opcja która, wyświetla wszystko na wyświetlaczach wiec sprawdzcie.Pozdro

 

u mnie pisze km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności