Skocz do zawartości
lukaswu

Oryginalny (?) zestaw głośnomówiący Nokii w 3B i telefon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

kraze wokol tematu juz od jakiegos czasu: mam w samochodzie zainstalowany podobno oryginalny zestaw Nokii w samochodzie- mikro w slupku, kabelek wchodzacy pod konsole centralna, w srodku jest centralka- tak okreslil to gosc w duzym punkcie zajmujacym sie car-audio.

 

Oczywiscie wyjasnil mi jak to reaktywowac- tj wyrezac, wydac pare dobrych stow na wersje BT. Poniewaz na 100% nie jestem przekonany jak dlugo bede nim jeszcze jezdzil, postanowilem pojsc innym tropem- znalezc typ telefonu, ktory tam pracowal i sprobowac reaktywowac zestaw.

 

I tutaj mam problem: jakie modele Nokii byly tam stosowane?????? Nie bardzo moge znalezc takie historyczne dane, zlacze w ksztalcie przypomina cos takiego (patrzac prostopadle na nie):

 

0======0

 

Ramka na telefon ma jakies 12-15 cm dlugosci.

 

Dzieki wielkie za wszelkie info.

 

PS. Gdyby bylo to strasznym ulatwieniem to moge zamiescic zdjecie... za tydzien ;)

 

--

luk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Paskach 3BG najczęściej była Nokia 6210/6310i. W 3B strzelałbym w 3110, 5110 lub 6110.

 

PS Bardzo ładny rys. techniczny złącza. :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli o 3BG idzie to jak napisał skittle,

Nokia 6210/6310i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Paskach 3BG najczęściej była Nokia 6210/6310i. W 3B strzelałbym w 3110, 5110 lub 6110.

 

PS Bardzo ładny rys. techniczny złącza. :rotfl:

 

Dziekuje. Wydaje mi sie, ze to musi byc tele bez wystajacej anteny- w ramce nie ma na to miejsca. Dodatkowo, cos zaczynam miec watpliwoscie, czy to rzeczywiscie jest Nokia- staralem sie znalezc zlacza do tych starszych modeli i jakos one nie przypominaja tego co tkwi u mnie w samochodzie, chyba ze to sa tak stare modele, ze jeszcze Internet wtedy nie istnial :D

 

Podjade jeszcze do jakiegos dobrego komisu, gdzie sie znaja na rzeczy i niech wydadza ostateczny werdyk.

 

PS. W sumie to chyba niewiele trudniej byloby dopasowac samochod do telefonu, bo 6310i mam i nie zamierzam sie z nia rostawac ;)

 

--

luk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób fotkę złącza - coś może się uda pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrób fotkę złącza - coś może się uda pomóc.

W koncu udalo mi sie zrobic zdjecie- bylejakie ale lepsze niz zadne. Jakby bylo nieczytelne to jutro za dnia zrobie jeszcze raz, jesli nie da sie okreslic modelu telefonu.

 

 

http://makusz.dyn.pl/zlacze.jpg

 

pozdr.

 

--

luk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi sie wydaje że to nie jest nokia...:o

Przy okazji jak ktoś ma pojęcie to u mnie jest zestaw nokii z i też nie wiem co za model.Passat b4 '96 wer.Austryjacka

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się na 90%, że to 2110 może być. 3110, 5110, 6110 już miały mniejsze złącze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje. Wydaje mi sie, ze to musi byc tele bez wystajacej anteny- w ramce nie ma na to miejsca. Dodatkowo, cos zaczynam miec watpliwoscie, czy to rzeczywiscie jest Nokia- staralem sie znalezc zlacza do tych starszych modeli i jakos one nie przypominaja tego co tkwi u mnie w samochodzie, chyba ze to sa tak stare modele, ze jeszcze Internet wtedy nie istnial :D

 

Podjade jeszcze do jakiegos dobrego komisu, gdzie sie znaja na rzeczy i niech wydadza ostateczny werdyk.

 

PS. W sumie to chyba niewiele trudniej byloby dopasowac samochod do telefonu, bo 6310i mam i nie zamierzam sie z nia rostawac ;)

 

--

luk

Chyba wiem o co ci chodzi. Jest to telefon nokii bez anteny mocowany w uchwycie, że tak powiem u góry telefonu, a wtyk który znalazłeś jest do ładowarki telefonu i wygląda mniej więcej jak wtyczka od kabla do telefonu stacjonarnego. Taki telefon przynajmniej biedrona ma u siebie w passacie 3B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Poniewaz na 100% nie jestem przekonany jak dlugo bede nim jeszcze jezdzil, postanowilem pojsc innym tropem- znalezc typ telefonu, ktory tam pracowal i sprobowac reaktywowac zestaw.

 

 

Stary, daj se spokój i nie szukaj padliny! Ja zdemontowałem swój głośnomówiący ze swojego osiołka (a właściwie dwa, bo pod konsolą środkową był jeszcze jeden od starszego modelu) bo przecież musiałbym przekładać kartę z telefonu, którego używam do tego z samochodu jak bym do niego wsiadał i z powrotem przy wysiadaniu - bo przecież padliny nie będę dźwigał. Teraz każdy fon ma bluetooth`a więc spraw sobie radio z takim odbiornikiem, że o słuchawce bluetooth już nie wspomnę i masz z dyńki. Jak Cię najdzie na zmianę osiołka to je zabierzesz i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stary, daj se spokój i nie szukaj padliny! Ja zdemontowałem swój głośnomówiący ze swojego osiołka (a właściwie dwa, bo pod konsolą środkową był jeszcze jeden od starszego modelu) bo przecież musiałbym przekładać kartę z telefonu, którego używam do tego z samochodu jak bym do niego wsiadał i z powrotem przy wysiadaniu - bo przecież padliny nie będę dźwigał. Teraz każdy fon ma bluetooth`a więc spraw sobie radio z takim odbiornikiem, że o słuchawce bluetooth już nie wspomnę i masz z dyńki. Jak Cię najdzie na zmianę osiołka to je zabierzesz i już.

 

Cenie oryginalnosc wykonania w swoim aucie ;). Co do przekladania karty to wystarczy zduplikoawc karte SIM i miec wlaczony ten telefon, ktory akurat jest uzywany.

 

pozdr.

 

--

luk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arteq

Jak ktoś ma dużo czasu na zabawę w włączanie, wyłączanie, przełączanie to można i tak... Mi by się nie chciało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba wiem o co ci chodzi. Jest to telefon nokii bez anteny mocowany w uchwycie, że tak powiem u góry telefonu, a wtyk który znalazłeś jest do ładowarki telefonu i wygląda mniej więcej jak wtyczka od kabla do telefonu stacjonarnego. Taki telefon przynajmniej biedrona ma u siebie w passacie 3B.

 

Jutro jednak postaram sie zrobic lepsze zdjecia uchwytu i gniazda. Z tego co sie zorientowalem to na dachu bacik anteny ma dwa kable zalane plastikiem i podobno, znow podkreslam podobno jest to oznaka anteny zewnetrznej, wyciagnietej z telefonu. Troche slabo to widze bo z gniazda w dachu tak naprawde wychodzi jeden, a nie dwa , nazwijmy to kabel. No ale zalozmy, ze jeden z nich ma inna impedancje falowa ;) i doskonale pasuje do czestotliwosci GSM co z kolei by implikowalo, ze gniazdo w uchwycie musi wyprowadzac sygnal z anteny na zewnatrz :D.

 

Gdyby rzeczywiscie padlo na N 2110 to rok produkcji wypada od 1995, troche rzeczywiscie stary a co gorsza pracuje tylko w 900MHz i wtedy przekonywalo by mnie to do zamkniecia tematu.

 

Kroczek po kroczku rozpracujemy drania ;)

 

--

luk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jutro jednak postaram sie zrobic lepsze zdjecia uchwytu i gniazda.

 

W koncu udalo sie zrobic lepsze zdjecia, moze komus cos sie przypomni ;)

 

http://makusz.dyn.pl/zlacze.jpg

 

http://makusz.dyn.pl/ramka.png

 

pozdr.

 

--

luk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99,99% jest to uchwyt do Nokii 2110 , a już na pewno złącze jest do tej Nokii.Z prawej strony złącza masz wtyczkę do podłączenia anteny zewnętrznej do zestawu(ten żółty okrągły wtyk tzw.złącze AEG). Takie same złącza miał jeszcze Siemens S3 i S3 com . To wyciecie u gory uchwytu jest na antene telefonu ktora jest u gory telefonu . Nie wiem czy widziałeś tą Nokię

http://www.retrobrick.com/21101.jpg

Ciężko ci będzie znaleźć taki telefon a z przeróbką na Nokie 6310 też będzie kłopot. To jest trochę antyk który ma z 12-13 lat. Pamiętam jak zaczynałem pracę w firmie(12 lat temu) to do tej Nokii to byly jedne z pierwszych uchwytów jakie robiliśmy.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na 99,99% jest to uchwyt do Nokii 2110 , a już na pewno złącze jest do tej Nokii.Z prawej strony złącza masz wtyczkę do podłączenia anteny zewnętrznej do zestawu(ten żółty okrągły wtyk tzw.złącze AEG). Takie same złącza miał jeszcze Siemens S3 i S3 com . To wyciecie u gory uchwytu jest na antene telefonu ktora jest u gory telefonu . Nie wiem czy widziałeś tą Nokię

http://www.retrobrick.com/21101.jpg

Ciężko ci będzie znaleźć taki telefon a z przeróbką na Nokie 6310 też będzie kłopot. To jest trochę antyk który ma z 12-13 lat. Pamiętam jak zaczynałem pracę w firmie(12 lat temu) to do tej Nokii to byly jedne z pierwszych uchwytów jakie robiliśmy.:D

 

Sliczna ta Nokia :). Dzieki wielkie za wyczerpujaca informacje. Znajde antyka- uzyje ;).

 

Dzieki jeszcze raz.

 

pozdr.

 

--

luk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za groszę ją kupisz. Widziałem chyba na e-bayu. Zostawisz w samochodzie na stałe, załatwisz zdublowaną kartę sim i jedynym utrudnieniem będzie to, że wsiadając będziesz musiał wyłączyć przenośny telefon, a włączyć ten w samochodzie, żeby zalogować się do sieci. Myślę, że jak takie coś będzie Ci wisaiło w samochodzie to nie powinien nikt się skusić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepne się pod temat.

Dziś jadąc autem wyleciał mi spod konsoli dziwny kabel. zainteresowało mnie to i trochę rozkopałem auto i co znalazłem.

Do anteny idą 2 kable antenowe i 1 zasilający

f9d1370661a78765m.jpg

Kabel zasilający wchodzi do wtyczki, która znajduje sie w lewym schowku w bagazniku

281721000a563c1fm.jpg

 

Zaś za radiem znalazłem taki o to kawałek kabla ( ucięty jest i wyjałem go już całego)

21f29a9d3b0f58b2m.jpg

 

Zaś koło niego znajdował się kabel antenowy z taką wtyczką

55f07438b8dd5468m.jpg

 

Dodam że pod skrzynkę bezpieczników są wpięte 2 takie kable (chodzi o otuline i grubość) i idą do tyłu samochodu.

 

Brakuje mi też zaślepki środkowej z prawej strony. Radia też niestety nie posiadałem więc przy montażu znalazłem te kable.

Czyli to jest ten cały zestaw do telefonu? gdzie szukac mikrofonu? itd bo w słupkach rozbieralem i nic nie znalazłem. Wydaje mi sie także że był on dokładany po tym jak kable nie idą owinięte tym szkotem z mehehehe tylko są przypięte na trititki ( opaski zaciskowe do kabli)

Edytowane przez 89Bartezz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne się - czy ktoś wie do jakiego telefonu jest ta wtyczka? mam taka u siebie

 

dafota.2.9bv1400357840e.jpg.sm&th=7872 dafota.2.h5t1400357840b.jpg.sm&th=6325

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności