Skocz do zawartości
kononowicz

Spryskiwacz tylnej szyby (Kombi)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

W tym roku kupiłem swojego blaszaka rok 2002 kombi. W samochodzie nie działa spryskiwacz tylnej szyby. Reszta OK.

Temat olałem ale jak to z kombi tylna część pojazdu podczas takiej pogody jaką mamy teraz paskudzi się szybko i bardzo. Brak spryskiwacza jest już nie do zniesienia. Czytałem różne posty w temacie - sprawdziłem dyszę spryskiwacza itd. i nic.

Wg mnie gdzieś nastąpiło rozłączenie rurek doprowadzających płyn. pompka spryskiwacza raczej działa gdyż ją słychać. I tak jak bym czuł płyn ale nigdzie nie kapie ...

 

I tu pytanie gdzie szukać ewentualnego rozpięcia się rurek ?

Którędy one są poprowadzone ?

A może to coś innego ? Jak szukać, jak diagnozować ? :wstyd:

I pytanie pomocnicze: czy w pasku są 2 pompki jedna na przód druga na tył czy jedna ?

 

pozdr.

 

Adaś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Zapchaną lub ukręconą masz pewnie rurkę ze spryskiwacza. Próby ratowania tego i tak kończą sie zakupem orginalnego zestawu reperacyjnego spryskiwacza. Posiadając zestaw to około 1h do 1,5h roboty i po temacie. Ważne aby przy zakładaniu nowego zestawu obficie wszystko potraktowac smarem.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawulon1973

Miałem to samo co Ty

 

Spryskiwałem tylną szybę ale prawie nic nie leciało.Wypryskałem prawie cały zbiorniczek płynu z myślą że sie odetka.Ale nic z tego.Wkurzyłem się poszedłem otworzyć bagażnik z myślą rozebrania tego ustrojstwa i....jak podniosłem klapę to prawie cały płyn wyleciał mi na głowę :mur:

 

Rozebrałem boczek,dostałem się do silniczka i okazało się,że ukręciła się rurka doprowadzająca płyn co w konsekwencji spowodowało,że płyn zamiast wylatywać na zewnątrz wlatywał do wewnątrz.

 

Kupiłem oryginalny zestaw naprawczy-176zł :( wyjąłem stare bebechy i założyłem nowe.

 

Od tamtej pory jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem oryginalny zestaw naprawczy-176zł

Kupowałeś w ASO czy gdzieś na alledrogo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w poprzednim pasku miałem ten problem ,kupiłem z allegro za ok 100 zl komplecik tylnej wycieraczki i......byl tak samo uwalony ale ze sprzedawca reklamowal go jako sprawny odeslalem i przyslał mi drugi ktory przed zamontowaniem przesmarowalem i chodzil 1,5 r po czym sprzedałem wraz z samochodem.To też jakies wyjście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawulon1973

Kurzyn kupowałem w sklepie z częściami do VW na Strachowskiego 27 we Wrocławiu, przy ASO VW Wojtanowicz mieści się ten sklep.

 

Tutaj masz ich stronkę:www.auto-plus.pl

 

To dziwne bo w ASO nawet o takim zestawie naprawczym tylnej wycieraczki nie słyszeli.Proponowali mi cały silniczek za 450zł :przestraszony:

 

A w tym sklepie obok kupiłem ten zestawik,jako część zamienną i na dodatek oryginalną z numerem części z katalogu VW-dostawca Kulczyk Tradex :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakoś cena w serwisie 140zł więc po co płacić 170zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Rozebrałem boczek,

 

Rozumiem, że zdoiłeś ta pokrywę od klapy bagażnika i tam coś dłubałeś ?

 

 

dostałem się do silniczka

 

To tam jest drugi silniczek ?

 

Co wchodzi w skład zestawu naprawczego ? NIe można wumienić tych rurek ? I co tam trzeba potraktować smarem ?

Przepraszam że tyle tych pytań ale jestem jak dziecko we mgle.

Poprzedni pojazd miałem 7 lat i znałem go jak własną kieszeń.

 

pozdr. i dzięki za dotychczasowe wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kononowicz, sorki ale widze że ksywka troszkę pasuje,bo mało kumasz

-zdejmujesz tapicerkę

-odkręcasz silniczek wycieraczki

-rozkręcasz silniczek wycieraczki

-wymieniasz elementy które masz nowe w zestawie naprawczym

(masz instrukcję gdzie smarować i co wymienić)

-skręcasz i montujesz

- wsio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Big bROTHER

Witam

Chciałbym trochę odświeżyć wątek jako że mój temat wykastrowano.

Trzy tygodnie temu spryskiwacz tylnej szyby zaczął mi latać za wycieraczką, obecnie go nie używam.

Pytanie - czy trzeba kupić już teraz cały kpl. naprawczy (VW nr 8LO998711) i to wymieniać czy może czekać aż się całkiem zepsuje. A może wystarczy coś tam przesmarować i będzie ok, ewentualnie wymienić samą dyszę spryskiwacza (VW nr 3B9955985A).

Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem podobnie tylko ze z lewej strony w bagazniku w schowku jak sie wsadzilo tam reke w dol to bylo mokro okazalo sie ze sie rozlaczyly tam rurki zlaczylem je zakleilem tasma klejaca tak ze juz sie tam samo nic nie rozlaczy i wycieraczka juz dziala jakies 7 miesiecy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przeważającej mierze uszkodzenie tego elementu polega na skręceniu i rozszczelnieniu tejże rurki.

Powodem tego stanu rzeczy jest zapieczenie węższej części w ośce napędu wycieraczki, a wyjęcie jej zazwyczaj wiąże się z jej rozwierceniem bo próby wybicia kończą się fiaskiem.

Ja w moim pasku zastosowałem zamiennik ''made in Poland'' czyli rurkę z płynu do mycia szyb bodajże Mr Muscle.

Rozwierciłem ośkę, potem grubszą część starej rurki do średnicy tej plastikowej ( na ciasno ). Nasmarowałem wszystko dużą ilością smaru o zwiększonej przyczepności, aby rurka miała dobry poślizg i zbyt szybko się nie przetarła.

Dysza spryskiwacza pasuje idealnie.

Przepis ten na obejście zakupu tej części w serwisie znalazłem na tym forum i sprawdza się doskonale w praktyce już siódmy miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam pytanko odnośnie tego zestawu naprawczego. Gdy kupowałem zamek tylnej klapy w aso (bo padł mikrostyk własnie po ukręceniu rurki) to zapytałem od razu o ten zestawik naprawczy do swojego paska, gość powiedział że nie występuje do mojego modelu samochodu (mam b5 przed fl kombi).

Jak by ktoś z szanownych kolegów dał namiar na ten zestawik (najlepiej w wawce ale niekoniecznie) to byłbym wdzięczny.(może z montażem odrazu;)) .

 

Pozdrawiam kusiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Jezeli Ci wogóle nie leci płyn na tylnią szybe,(ja tak miałem) to wystarczy zdjąć klapkę tam gdzie jest lewarek, po prawej stronie w bagarzniku , jak dobrze sięgniesz ręką to znajdziesz złączkę, u mnie była rozpięta, połączyłem i jest OK.

 

Powodzenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj kupiłem ten zestaw naprawczy 8L0998711 i wszystko pasuje jak należy (z niczym nie trzeba się bawić i kombinować), wywala się stare bebechy i wkłada nowe. Nareszcie spryskiwacz działa bez problemów i nie napełnia mi bagażnika płynem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Big bROTHER

A próbował ktoś wymieniać samą dyszę spryskiwacza (VW nr 3B9955985A), może nie trzeba od razu tego całego kpl. naprawczego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie dzisiaj kupiłem ten zestaw naprawczy 8L0998711 i wszystko pasuje jak należy (z niczym nie trzeba się bawić i kombinować), wywala się stare bebechy i wkłada nowe. Nareszcie spryskiwacz działa bez problemów i nie napełnia mi bagażnika płynem :)

 

kupowałeś w aso ,ile zapłaciłeś ? czy to jakiś uniwersalny zestawik do każdego kombi b5 bedzie pasowało ??

 

pozdrawiam kusiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, kupowałem w ASO. Dałem za to 120pln. Oznaczenie zestawu podałem już wcześniej. Mój Passat jest sprzed liftu i wszystko pasuje bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, kupowałem w ASO. Dałem za to 120pln. Oznaczenie zestawu podałem już wcześniej. Mój Passat jest sprzed liftu i wszystko pasuje bez zarzutu.

 

kurde w auto viva ten zestawik kosztuje 147 zł.:mad:

 

pozdrawiam kusiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności