Skocz do zawartości
Gość kkciu

Pytanie o klakson i o oświetlenie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kkciu

Witam nie mogę znaleść klaksony w passacie B3 1991 proszę o pomoc. Druga sprawa może ktoś się z tym juz spotkał, mam problem z podświetleniem licznika z lewej strony świeci natomiast z prawej dopiero jak uderzę z lewej strony dziury od radia dziem mam szukać problemu?? Z góry dzięki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, klakson jest przed prawym kołem z przodu, a podświetlenie to musiał byś rozebrać zegary i poprawić ten plastik z żaróweczką on dotyka takiej elastycznej taśmy i pewnie się ledwo styka. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafalito

Wyjmij zegary, rozkręć je i wymień żaróweczki - to zakończy siłowe próby oświetlenia deski :ok: Te żaróweczki mają chyba 2 W i zieloną, kwadratową oprawkę. Żeby je wyjąć trzeba odkręcić obudowę zestawu wskaźników (2 wkręty u góry), od strony silnika wyjąć linkę prędkościomierza z widełek w podszybiu (jeśli linka w ogóle jest ;) odkręcić kolejne 2 wkręty, którymi zestaw wskaźników jest mocowany i wyjąć go do przodu (powinien wyjść "sposobem" bez odkręcania kierownicy). Rozepnij złącze wielopinowe od zegarów; Jak już będziesz miał zegary na wierzchu to na stół z nimi, rozkręć następne 2 wkręty i oddziel szybkę wskaźników od korpusu z zegarami. Żaróweczki masz na wierzchu (minimum 3). Żeby je wyjąć z obudowy trzeba lekko przekręcić (mają takie blaszki pełniące rolę styków i blokady przed wypadnięciem). Przed złożeniem wszystkiego do kupy sprawdź wszystko czy świeci itd i dopiero wtedy montuj na gotowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karol983

Ja też tak miałem że te żaróweczki raz mi świeciły a raz nie. Zazwyczaj rano jak zapaliłem autko to nie świeciły a jak przypieprzyłem w półkę przednią to się zaświecały. Wkurzyłem się wymontowałem licznik, zlutowałem lekko te żaróweczki do taśmy(zielonej) i teraz jest wszystko git. Moja taśma była już trochę zniszczona i czasmi słabo stykały te żaróeczki.PS. Polecam żarówki 2,3 wata są mocniejsze od 1,2 wata a w tej samej cenie i lepiej świecą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam żarówki 2,3 wata są mocniejsze od 1,2 wata a w tej samej cenie i lepiej świecą

 

A nie spowodują wiekszego grzania sie zegarów... styków sciezek itd? ... nie poprzepala całej reszty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie poprzepala całej reszty

Oj poprzepala :krzeslem:

Nie bez powodu projektant zestawu wskaźników zastosował żarówki 1,2W, a nie większe. Wypali się i taśma ze ścieżkami i plastik obudowy zestawu wskaźników.

W Volkswagenie naprawdę pracują dobrzy projektanci i nie należy ich poprawiać w takich tematach jak np. moc żarówek :wpale: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jeżeli jeszcze mogę pociągnąć temat klaksonu raz jest raz go nie ma raz jest super głośny a raz taki cichutki jak mała kura więc myślicie że problem z masą czy kogo za to winić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności