Skocz do zawartości
alan

Znowu MODUŁ KOMFORTU , wilgoć i problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ze na forum zagadnien na temat modulu komfortu jest sporo, ale przeczytalem juz chyba wszystko i nie znalazlem odpowiedzi :zawstydzony: wiec spytam.

Chodzi o to ze notorycznie powtarza mi sie problem ze sterowaniem lusterek zewnetrznych, podswietlenia wnetrza, uruchomienia alarmu itd.

Zdazylem sie juz zorientowac ze przyczyna czesto jest wilgoc w miejscu usytuowania modulu pod dywanikiem kierowcy. Ku mojemu zdziwieniu po rozebraniu wszystko wyglada tam jak nowe, sucho i czysto. Rozebralem tez puszke z kompem przy podszybiu, tam tez wyglada OK.

Gdzie zatem szukac przyczyny w niedomaganiu w/w elementow ? Szczerze powiem, ze brak mi juz pomyslow i cierpliwosci.

Zauwazylem rowniez ze przy duzej wilgotnosci powietrza ( mrzawka, deszcz ) samoczynnie uruchamia sie alarm, co zwlaszcza w nocy nie jest przyjemne :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny, ale troche inny problem, od 3 dni szukam rozwiązania na forum, ale na razie nic, więc napisze w tym wątku. Sytuacja zaczęła sie 3 dni temu. Parkowałem auto kiedy nagle zgasło mi podświetlenie climatronic, podświetlenie przycisków otwierania szyb zarówno z tyłu jak i z przodu, oraz podświetlenie sterowania lusterek. Radio i tablica przyrządów świeciła normalnie. Zgasiłem samochód, wyszedłem, chciałem zamknąć ale nie dało rady, alarm dziwnie pikał, a nigdy tego nie robił, światło wewnątrz gasło, jakby się zamykał, ale drzwi się nie ryglowały, alarm sie niby uzbrajał, dioda w drzwiach zaczynała migać. Po otworzeniu drzwi i włozeniu reki alarm zaczynał wyć, czyli alarm działa. Otworzyłem wszystkie drzwi i w pewnym momencie sam z siebie się jakby odryglował i wtedy wszystko zaczęło niby działac normalnie, tylko że po zamknięciu drzwi i uzbrojeniu alarmu nie potwierdzał tego mignieciem kierunkowskazami. Sytuacja się powtarza. Wczoraj szukając rozwiązania w aucie zauważyłem że jak otworze drzwi od strony kierowcy to lampka w aucie nie zawsze się zapala albo gaśnie przy otwartych drzwiach. Poza tym nie moge otworzyć ani zamknąć auta kluczykiem, tzn wkładam kluczyk ale nie moge go przekręcić no i kolejna sprawa nie wiem czy z tym związana, auto nie widzi że bagażnik jest otwarty, nie włacza alarmu, ani nie pali się lampka otwartych drzwi w aucie. Kluczykiem moge otworzyć klape bagażnika. Ehh to tak wygląda mój problem, jeśli ktos orietnuje sie co może być tego przyczyną to prosiłbym o odpowiedź i pomocl Pozdrawiam:625:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wkładam kluczyk ale nie moge go przekręcić

masz wywalone wkładki

Kluczykiem moge otworzyć klape bagażnika

tutaj została wkładka

Prawdopodobnie poprzedni właściciel w ten sposób zabezpieczył auto przed kradzieżą.

Sprawdź czy wszystkie styki są w porządku, czy nie zaśniedziałe. Szczególnie w module komfortu. Mikrostyki w drzwiach (odpowiadają za światło w aucie). alan u ciebie włączający się alarm podczas dużej wilgoci powietrza wskazuje na przebicie. Podłącz vaga. To są moje sugestie ale może mądre głowy wypowiedzą swoje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne problemy. Okazało się, że zbiera sie woda pod moim siedzeniem dokładnie tam, gdzie był moduł.

Zgnił.

Nowy został przeniesiony pod deskę a przeciek uszczelniony.

Od tego czasu mam spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sprawdź wewnątrz modułu - może tam jakaś wilgoć jest (a na pierwszy rzut oka nie widać) Za całą elektrykę (tego typu) dopowiada moduł komfortu, więc tam trzeba szukać przyczyn. U mnie z modułem było podobnie jak u WW też skończyło sie na wymianie i teraz jest ok :) :521:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesto padaja czujniki polozenia w zamku.Trzeba rozebrac i sprawdzic miernikem wlaczniki i suche luty.sprawdz wiazki czy nie popekane w laczniku drzwi ,piny na module czy nie skorodowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc teraz to nie jestem pewien czy złodzieje wcześniej nie kombinowali czegoś przy moim aucie, bo w zeszłym tygodniu miałem włamanie, rozwalili zamek, rozbroili alarm, rozwalili stacyjke, ale nie odjechali :):) Albo jacyś amatorzy albo coś ich przegoniło. Cud że im się nie udało, tydzień wcześniej spod bloku zginęła Ibiza w dieslu. Jak passat wróci z ASO to bede musiał założyć coś konkretniejszego niż seryjny alarm. A jeśli faktycznie cos się psuło z tym modułem lub czujnikami w drzwiach to wmixuje to w ten włam do auta i niech ASO się męczy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość WIKTORKA2000

Siemka .Widze ze po raz kolejny ten sam problem z ta nieszczesna wilgocia w aucie szalejacym alarmem,swiatlem w srodku.

Z mojego doswiadczenia powiem-KLANIA SIE INSTALACJA idaca od modulu komfortu w przod auta.Przegnily zlacza fabryczne ,powstala przerwa w kablach i d..a. Trzeba to wyczyscic kabelek po kabelku i tak do samego konca az sprawdzisz wszystkie.Mialem to samo-stawiam 99% na to.

Pozzdrowionka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekw6

wie ktoś może gdzie można dostać kostki które się wpina do modułu bo w mojej kostce blaszki przegniły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż dokładnie moduł. Jak kostki to i prawdopodobnie on tez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jgl

powodem częstych problemów występujących i zmieniającyche się / u mnie działaly raz szyby raz nie , otwierał się lub nie samochód -były zimne luty na płytce modułu. Po przelutowaniu usterki ustąpiły. Podatny na to jest zwłaszcza diesel - drgania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekw6
Sprawdż dokładnie moduł. Jak kostki to i prawdopodobnie on tez.

 

moduł już mam nowy tylko skąd takie kostki dostać?

 

 

jeszcze jedno pytanko czy możliwe żeby do środka wlał mi się płyn od spryskiwaczy jeśli tak to którędy, po ściągnięciu całej wykładziny z lewej strony stało mi z 1cm błękitnej wody, troche jaśniejszej niż mam w spryskiwaczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To proste.

Leje Ci sie z półki. Tam wycieraczki zgarniają wodę z szyby wraz z natryśniętym płynem. Mnie się lało przy dławiku linki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekw6
To proste.

Leje Ci sie z półki. Tam wycieraczki zgarniają wodę z szyby wraz z natryśniętym płynem. Mnie się lało przy dławiku linki.

a gzie ta półka jest? chodzi o te miejsce gdzie jest akumulator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.to tam. Chodzi zwłaszcza o ta część bezpośrednio przed kierowcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcena

Witam wszystkich gorąco!!

Ja również mam problem z szybami, zamkiem i.t.p. Wiem już dzięki wam, że to przeklęty moduł komfortu. Mój problem polega na tym, że niebardzo wiem jak się do niego dobrać. Próbowałem zdjąc plastikowe elementy progu, nawet mi sie udalo, ale potem totalna klapa. Wykładzinę mogłem podnieść tylko kawałek, wyjełem taki pudeścik ze styropianu i w oddali dotykałem jakiegoś plastykowego pudełka ale tylko końcem palców. O wyjęciu go nie było mowy. Boje się, żeby moja inwazja w tym rejonie nie narobiła jeszcze większych szkód niż mam obecnie. Posiadam tą B5 w dieslu w roczniku 99, 110 KM.

Może znajdzie się ktoś, kto wytłumaczy mi jak niepełnosprawnemu, krok po kroku, co należy zrobić, by móc dostać się do tego nieszczęsnego modułu. Proszę Was gorąco poświęćcie mi trochę czasu. Napewno każdy z forumowiczów wie jak to spędza sen z powiek.

Z góry serdeczne dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po odkręceniu nakładek na progi, zdemontowaniu fotela, odkręceniu panelu środkowego da się na tyle unieśc wykładzinę, że dotrzesz do modułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekw6

Marcena jeśli masz anglika to moduł jest z lewej strony ja też na początku szukałem modułu od kierowcy (z prawej) i znalazłem tylko kawałek styropianu radze ci wyciągnąć siedzenie i sprawdzić czy ci woda nie stoi za fotelem u mnie stała tam 1 centymetrowa kałuża. mieszkam niedaleko Nottingham jeśli pojawi ci się błąd poduszek powietrznych i niemasz vaga to się możemy umówić to ci go skasuje

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Marcena

W angliku modol jest pod nogami pasazera,wyciagmac go latwo.Odkrecisz jedna srobke w dolnej czesci oslony slupka ,potem delikatnie podnies prog (jest mocowany na wsowki.Podnies do gory pierwsze trzy wsowki wyskakuja latwo,i odejdzie tak w okolice slupka drzwi od strony pasazera.Potem podnies dywan(ja urywalem srubokreta zeby nie opadal na dol,i modol masz w zasiegu reki,jest tak zamocowany ze mozna go wyjac,a wiazka kabli na tyle dluga ze mozna umiescic go na dywanie.W srodku tej czarnej puszki zapinanej na dwa zatrzaski masz modol.Powodzenia.Robilem to dwa tygodnie temu,niestety nie mialem aparatu zeby zrobic zdjecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności