Skocz do zawartości
Gość orzel_team

brak ogrzewania

Rekomendowane odpowiedzi

Gość orzel_team

witam!

 

Mam blad w climatroniku 25d 00

co to takiego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze trochę rozwiniesz temat :?: Wieje tylko zimne - niezależnie od nastawy temperatury. Wieje letnie i temperatura na wskaźniku licznika "pływa"..... wiecej szczegółow :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość orzel_team

obojetnie ile ustawie to b.slabo wieje cieplem.

 

Chce sie dowiedziec co to za blad ten 25d 00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na liczniku pokazuje ci 90 stopni, czy mniej :?: Bo może termostat zdechł. Inna sprawa, to mógł się zaciąć siłownik klapki nawiewu. A co do tegoż błędu, to jak sobie przypomne (czyt. znajdę w zasobach) to napiszę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
witam!

 

Mam blad w climatroniku 25d 00

co to takiego??

 

25d to szesnastkowo 605 troche kodow jest tu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość orzel_team

czyli to blad

"Fresh Air Recirculation Flap Two-way Valve -N63 "

a po polsku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli po polsku tak, jak przypuszczałem - siłownik klapy nawiewu zdechł lub sie zaciął

(lub też sama klapka) :D

 

klima3ml8.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość orzel_team

nawiewu ciplego powietrza-tak?

a co zime powietrze leci gdzie indziej?

 

Mam pierwszy raz klime i nie znam sie ani troche na tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian12381

witam mam podobny problem z nagrzewnica,mam zwylka klime i po wymianie plynu nie grzeje weze ktore wchodza do srodka kabiny sa gorace a nie dmucha cieplego powietrza, klapy wyglada ze chyba chodza bo jest roznica jak dam na zimne , prosze o jakas podpowiedz b ojuz nikt niewie co to moze byc, a zima idzie hehehehe dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian12381

nawt w przegladrce niechce tego otworzyc;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian12381

prosze wszystkich o podpowiedz bo to zimno jest juz nie do zniesienia;/ :kwasny::przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Riven_

sorry, nie zauważyłem sie link został przycięty

tu jest poprawny do całego tematu: Ogrzewanie - Passat B5

 

Jakby co to przytaczam treść tamtego posta:

 

Ja miałem podobnie. Węże od nagrzewnicy były cieple obydwa, ale powietrze po włączeniu ogrzewania zaczynało lecieć cieple, a później z każdą chwila sie ochładzało, aż do prawie zimnego.

 

Na tym forum znalazłem poradę jednego z użytkowników i ja zastosowałem.

Mianowicie ustawiłem temperaturę na HI (climatronic) zdjąłem dwa węże od nagrzewnicy. Do jednego wyjścia z nagrzewnicy założyłem inny wąż, który wyprowadziłem na zewnątrz auta wkładając go do wiadra. Do drugiego wejścia nagrzewnicy podawałem wodę z węża ogrodowego. I patrzyłem jaka woda leci do wiadra i to co znalazło sie w wiadrze nie wyglądało za ciekawie pełno kamienia (ktoś chyba zamiast płynu wlał wodę) Operacje powtarzałem kilka razy w sumie chyba z 80 litrów wody przetoczyłem przez nagrzewnicę, ale warto było.

Teraz ogrzewania działa bardzo dobrze.

 

W twoim przypadku warto sprobować nic nie tracisz może trochę czasu i wody, a zaoszczędzić możesz sobie wyciągania nagrzewnicy, albo kosztów.

 

Jeśli będziesz to robił to przygotuj sobie trochę płynu do chłodnicy żeby uzupełnić to co wyleci z nagrzewnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość orzel_team

Bylem w auto klimie, wymienili wszystko co trzeba. Jednak auto nadal bardzo slabo grzeje.

 

Podlaczono auto do komputera, pojawily sie 3 bedy.

-czujnika zewnetrznej temperatury

-jakis silniczkow od ogrzewania

-oraz czujnika nasłonecznienia.

 

Po kasowaniu bledow , dwa nadal zostaly. Tylko ten blad os silniczkow dal sie wykasowac.

 

Jednak auto dalej slabo grzeje. Co to moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymień silniczki,które są odpowiedzialne za pracę klap powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian12381

witam riven_ dzieki za rade dalo t ocos troche zaczelo grzac ale to nie jest jeszcze to co powinno byc chyba musi byc jeszcze cos na sciankach , jakis osad a to co z niej wylecialo to fakt kamyczki i taki syf osad nagar czy cus, i tak sobie myslalem moze jest jakis zrodek zeby rozpuscil ten osad czy to moze kamien jest, :/ albo macie moze jakis zloty zrodek na to ? bo chyba nie ma potzreby wyciagania nagrzewnicy ? dajcie znac z gory dzieki siema happy new year!!!!!!!!!! :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian12381

no witam widze ze chyba ten temat juz wygasl ale dla potomnosci iwdomosc kupilem srodek do plukania chlodnic wlasnie cos na kamien osad, zdjelem oba weze zalozylem takie krotkie, wlalem ten plyn zalalem wrzatkiem zatkalem oba konce i tak przeplukalem troche naciskajac na zmiane raz jeden waz raz drugi ten plyn sie mieszal z woda i przeplukiwal nagrzewnice przytrzymalem z jakies 10 min zlalem podlaczylem waz ogrodowy przeplukalem i co???............. grzeje jak piecyk !!!!!! koszt naprawy 14 zl za plyn :D:hurra::528:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności