Skocz do zawartości
Gość adamj320

zwrotnica

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adamj320

Witam. jestem tu nowy i prosze o wyrozumialosc jezeli cos zrobie nie tak ;)

kupilem w zeszlym tygodniu passata 2002 (B5 po lifcie) 2.0 w benzynie. Musze zmienic lewą przednią zwrotnice, kupilem ją juz razem z wahaczami ale jak przyjechalem do domu to zauwazylem ze na mojej jest napis AL a na tej nowej jest AM, niby na pierwszy rzut oka wygladaja identycznie ale chyba czyms sie musza roznic skoro maja inne oznaczenia.

bede wdzieczny jezeli mi powieci czy da rade to zalozyc czy musze kupic inną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest różnica i to znaczna, Twoja o oznaczeniu AL ma średnicę otworu na łożysko 75mm, a ta którą kupiłeś o oznaczeniu AL ma średnice otworu 82mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adamj320

rozumiem, ale to jest roznica tylko w srednicy zewnetrznej tego lozyska a tam gdzie wchodzi półoska jest wszystko tak samo? czy musze miec AL i koniec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz - możesz papierem ściernym wyszlifować. Ale tak szczerze - lepiej zamień na normalne, tu chodzi o Twoje bezpieczeństwo. Każda niepotrzebna ingerencja w układ jezdny przybliża nas do rozwalenia samochodu. Jak tego nie rozpakowałeś, nei użyłeś to masz prawo oddać i wymienić. W okresie chyba 14 dni (nie pamiętam)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adamj320
Nie musisz - możesz papierem ściernym wyszlifować.

 

dosc ciekawa propozycja, moze mi pomozesz? kupie 10 skrzynek piwa zeby nie braklo ;)

 

zauwazylem ze poloska ktora dostalem do tej nowej zwrotnicy tez jest inna...

czyli chyba nie ma szans zeby to jezdzilo u mnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupie 10 skrzynek piwa zeby nie braklo

 

Podaj tylko adres i już jade:DD

 

 

Polski "prawdziwy" mechanik napewno by coś zespawał, wymodelował, zaszpachlował :D. Ale on tym nie będzie jeździł. Ty jak naprawiasz dla siebie to zrób to dobrze, bo zycie jest tylko jedno.

 

I tym pozytywnym akcentem kończe mój post :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adamj320

dobra, dzieki za info. bede jeszcze pisal jak pojawia sie kolejne problemy np. zaraz po wstawieniu trzech cwiartek :D

 

dzieki jeszcze raz i pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności