Skocz do zawartości
Magda

Jak dobrze kupic używanego Passata !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Za granicą oczywiście kombinują tak jak i u nas z jedną różnicą auto kupione od Niemca z domu nie będzie kombinowane ale tylko z domu z prywatną umową Niemcy piszą na umowie tak jak jest gdyż boją się konsekwencji niestety takie auto jest droższe niż u nas wystarczy popatrzeć jakie ceny mają na mobile.de u nas są przeważnie auta z komisów gdzie Niemiec sprzedaje je bez umowy żeby nie ponosić konsekwencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Za granicą oczywiście kombinują tak jak i u nas z jedną różnicą auto kupione od Niemca z domu nie będzie kombinowane ale tylko z domu z prywatną umową Niemcy piszą na umowie tak jak jest gdyż boją się konsekwencji niestety takie auto jest droższe niż u nas wystarczy popatrzeć jakie ceny mają na mobile.de u nas są przeważnie auta z komisów gdzie Niemiec sprzedaje je bez umowy żeby nie ponosić konsekwencji.

Kupowałem auto bezpośrednio od właściciela – Niemca i jakież było jego zdziwienie po co mi jakaś umowa. Tam wystarczy ze masz dwa briefy i możesz iść do tamtejszego wydziału komunikacji rejestrować. Wiem – bylem. Niemiecki urzędnik nie pytał o żadna umowę. Oczywiście podpisałem ja – tylko po to żeby urzędnik w PL “miał papier”. Dokument to można dostać tylko jak się auto kupuje od firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wybaczcie, że się podpinam do tematu ale nie wiem jak założyć nowy.

Posiadam Passata b5 1.9 TDI 110 KM. Chciałem go zmienić na coś nowszego i w benzynce+LPG. Wpadł mi w oko poliftowy 2.3 V5 z LPG.

Auto nie od handlarza. Oglądałem go i wszystko ok. Tylko tak się zastanawiam ile spali mi takie 2.3 w porównaniu do AFN-a. Auto użytkuję głównie w mieście. Dlatego mam dylemat czy dobrze zrobię zmieniając 1.9 TDI na V5. Czy odczuję to bardziej po kieszeni?

Proszę o radę.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie obraź się, ale po co ci taka moc w mieście? nie odczujesz przyjemności z jazdy...

zależy jak założony gaz, ale pewnie z AFN masz spokój, a tu dojdą ci regulacje itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tofakt, że jeździ bezproblemowo choć ciśnienia nie trzyma i chla olej jak głupi. Ale słyszałem takie opinie że do miasta to tylko auta bez turbo doładowania:ocochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam poruszając temat aut sprowadzanych z Niemiec. Od dwóch lat mieszkam tu w Niemczech a od roku pomagam ludziom w odnalezieniu i zakupie samochodu. Jeśli chodzi o cenę samochodów w Niemczech to prawda zadbany egzemplarz Niemcy sobie cenią i cena często przekracza ceny w Polsce ale w zamian za to mamy pełna historie pojazdu nienaganny stan. Sto procent serwisowania i przedewszystkim kupując auto z serwisu nie z auto handlu nie mylmy tego bo to jest wielka różnica dostajemy wraz z autem zrobiony duży serwis i pisemna gwarancje nawet do 3 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam poruszając temat aut sprowadzanych z Niemiec. Od dwóch lat mieszkam tu w Niemczech a od roku pomagam ludziom w odnalezieniu i zakupie samochodu. Jeśli chodzi o cenę samochodów w Niemczech to prawda zadbany egzemplarz Niemcy sobie cenią i cena często przekracza ceny w Polsce ale w zamian za to mamy pełna historie pojazdu nienaganny stan. Sto procent serwisowania i przedewszystkim kupując auto z serwisu nie z auto handlu nie mylmy tego bo to jest wielka różnica dostajemy wraz z autem zrobiony duży serwis i pisemna gwarancje nawet do 3 lat.

 

Heh, to prawda. Kilka miesięcy temu przeglądałem oferty na stronach niemieckich i ceny tam prezentowane ..... były często wyższe od naszych. Nic dziwnego, płaci się za prawdziwie sprawne auto. U nas praktycznie tylko pasjonał dba o auto i wydaje kasę na bierzące naprawy lub osoby, które cenią sobie jazdę sprawnym autem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje pytać znajomych, sąsiadów, i osób spod bloków którzy nimi jeżdżą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności