Skocz do zawartości
Gość Pawulon1973

Poduszki silnika wymienione,a rezonans nadal jest:(

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pawulon1973

Witam ponownie

 

Z powodu rezonansu jaki miałem na wolnych obrotach i następnie w granicach 1600-2000obr,mój mechanik stwierdził,że należy wymienić poduszki pod silnikiem.

 

Stąd mój ostatni post na forum:[Potrzebna pomoc.Poduszki pod silnik i skrzynię biegów[/color]

Dziś jestem po wymianie poduszek-założyłem oryginały i....problem pozostaje nadal:(

 

Drżenie w aucie na wolnych jak i obrotach w granicy 1600-2000 obr/min występuje nadal.

 

Sam już nie wiem co robić.

 

Mechanik twierdzi,że teraz to nie pozostaje nic innego jak tylko wymiana sprzęgła wraz z kołem dwumasowym.

 

Auto ma najechane 192tys.Sprzęgło jest jeszcze oryginalne.Nie było zmieniane.

 

Tylko,że mi się coś nie chce wierzyć w to,że może być to wina sprzęgła.

 

Wciska się lekko,biegi wczodzą idealnie,przy ruszaniu nic nie szarpie.

 

No może przy zimnym silniku jest takie delikatne poszarpywanie,ale jak się już lekko nagrzeje to jest idealnie.

 

Panowie poradźcie co robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariusz Z.

Czytałem gdzieś posta, że drgania były od padniętych pompowtrysków. Zobacz VAG-iem jakie dawki w bloku 13.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam auto na benzynie, ale podobny rezonans miałem, jak poszła elastyczna łączka przed katalizatorem. Może w tdi-ku też to jest...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawulon1973

tomazo72 chodzi Ci o plecionkę?Jest nowa:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Zamast wymieniać pół auta trzeba było od razu jechać do tłumikarza. Rezonuje środkowy tłumik. Najprostrze sposoby to lekkie uszczywnienie go gumami wsadzanymi pomiędzy nadwozie i tłumik lub wspawanie siatki czy plecionki jak kto chce. Tylko nie takie 10cm tylko taką 30cm, jak to jest w japończykach. Niestety i taki patent to 50/50 że rezonans zniknie.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawulon1973

Czyli uważacie,że wymiana sprzęgła też nic nie da???

 

Bo koszt jest dość spory-prawie 2000tys :(

 

Dzwoniłem wczoraj do ASO,przedstawiłem problem i Pan od razu zapytał mnie o przebieg auta i czy było wymieniane kiedykolwiek sprzęgło.

 

Stwierdził,że przyczyną drgań jest tzw.koło dwumasowe

 

Koszt u nich sprzęgła+koło+wymiana w granicach 4000 tysięcy :przestraszony:

 

Super prezent bym sobie zrobił na święta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Liczy się Panie sprzedaż, zyski i wyciąganie z klienta kasy.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kisila

HHA - mam taki sam problem - sadzisz ze to od tlumika ? Mozesz miec racje - u mnie na dodatek troche przy tych 2000 obrotow jakby bardziej buczy przy przyspieszaniu ...

Kojarzycie jakiegos tlumikarza co sie zna na VW w Wawie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcind

Witam

Kolego http://www.mq.pl/ipaco/, ktoś na forum polecał tą firmę, nie chche mi się szukać po postach ale zapisałem sobie adres ich strony. któryś z kolegów tam wymieniał i polecał, że się znają i dobre ceny mają, możesz spróbować.

Ja też mam podobny problem, tylko na biegu jałowym i wydaje mi się, że też to wina tłumika, jak tylko dodam delikatnie gazu to przestaje.A co do dwumasu to jak mi padł to na postoju co jakiś czas zakolebotało całą budą. Moja ma 25 tysi przebiegu i nie wydaje mi się że padła, a jednak trochę drży samochód. Dwumasę zostaw sobie na koniec bo to już spory wydatek, ja zapłaciłem z wymianą (wymieniałem razem ze sprzęgłem) 2650zł i to szukałem chyba ze 3 dni, bo w IC i tp, chcieli za samą dwumasę ok 2500zł i jak przywieźli do mechanika 3 ( bo sami nie byli pewni która) to żadna nie pasowała :krzeslem:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kisila

Dzieki za namiary - moze po swietach sie do nich udam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawulon1973

Panowie powiem Wam tak.

 

Zrobiłem sobie dzisiaj mały rekonesans.Kolega umówił mnie ze swoim znajomym,który pracuje w ASO VW.

 

I powiem Wam,że VW nie popisał się ze sprzęgłami i kołami dwumasowymi w swoich(naszych) samochodach.

 

Takie rzeczy jak padnięty dwumas zdarzają się bardzo często jeszcze w okresie gwarancji,a nawet przy przebiegu 60000 tys km :dobani:

 

 

Choć podobno w fordach jest jeszcze gorzej-co wcale mnie nie pocieszyło.

 

Kanałami udało mi się jednak załatwić sprzęgło i dwumasę sachsa za przyzwoite pieniądze-praktycznie z zerową marżą.

 

Może jeszcze w tym tygodniu się wezmę za wymianę.

 

Oj te nasze passki....pompowtryskiwacze,turbinka,koło dwumasowe-kosztowne drobiazgi:(

 

Ale mimo to i tak przyjemnie mi się nim jeździ:)

 

Pozdrawiam i życzę Wszystkim Zdrowych i Spokojnych Świąt

 

Wszystkiego Dobrego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
....

Może jeszcze w tym tygodniu się wezmę za wymianę.

...

 

To czekam niecierpliwie na informację o efekcie - należę też do tego grona, które ma takie objawy jak Ty :( (wibracje na jałowym + rezonans/buczenie w okolicach 1800-2000).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wire_Guy

HHA napisałeś, że można usztywnić tłumik gumami. Też mam ten problem. Możesz podać więcej szczegółów? Jakie gumy trzeba uzyć? Skąd je wziąć? Gumy należy włożyć pomiędzy tłumik a nadwozie? Jak będą się trzymać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze..

Kanałami udało mi się jednak załatwić sprzęgło i dwumasę sachsa za przyzwoite pieniądze-praktycznie z zerową marżą.

 

można wiedzieć za ile i do jakiego furaka? :confused:

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Problem z rezonansem środkowych tłumików mają modele A4, A6 i Passat z silnikami TDI. Niestety i stety jest to jedyny problem w z układami wydechowymi w tych pojazdach. Tak jak napisałem można wsadzać gumy pomiedzy nadwozie a tłumik środkowy i przywiązać je jakimś konkretnym drutem. Skad wziąć gumy? Z dowolnego źródła, coś gumowego zużytego byleby miało z 5-6cm grubości i nie było zbyt sztywne. Jak ktoś chce eksperymentować to może zaaplikować śiatkę z japońca ale jak pisałem powyżej, ja daję 50% szans na powodzenie. Jednym pomaga a drugim nie.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam podobny problem, na biegu jalowym tylko że przy niskich obrotach (900-1000) może to normalne nie znam sie to mój pierwszy diesel. i przy przyśpieszaniu od 1500-2000 obrotów jak by tłumik drżał obijał sie o coś

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gurdua

Witam . Poduszki pod silnik ( z serwisu 2 x 300 zł.) , tarcza, wycisk,dwumasa -2300 . Drgania występują nadal . Ciekawi mnie czy po wciśnięciu gum nie będzie im za gorąco .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawulon1973

Mi udało się(nie wiem może jest to normalna cena jak dla niektórych) kupić NOWE kpl sprzęgło Sachsa + nowy dwumas Sachsa za 1700 złotych.

Do tego chcą 300zł za wymianę.W ASO 700zł!!!

 

Jeszcze tego nie wymieniałem tak,że nie wiem czy coś pomoże?

 

Mam nadzieję,że pomoże bo jeśli nie to....będę lekko podłamany.

 

W sumie moje auto ma już 195tys tak że sprzęgło należy mu się do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czyli jeśli mam drgania (rezonans) na biegu jałowym ale jak dodam gazu na 1000 obrotów lub więcej to jest idealnie to co to jest poduszki czy raczej wydech? A może mogę to jakoś sprawdzic, np gdzies w jakims miejscu w kanale przytrzymac wydech etc (proszę o porady). 3BG 2002 rok, 170tys przebiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Oczywiście, że tylko kanał i łapać za środkowe i końcowe tłumiki.

Na odległość to tylko www.wróżka.pl a strzelać to nie ma co.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności