Skocz do zawartości
kanarek30

Regulacja wysokości świateł

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem.Ponieważ dużo jeżdżę z przyczepką i nie mam regulacji świateł to często kierowcy mi migają.Chce zamontować regulacje, kupiłem silniczki i włącznik świateł, wtyczki też koło świateł są.Tylko zastanawia mnie czy to wszystko ? Czy ktoś nie montował czegoś takiego .Zastanawiam sie czy nie potrzebne będą jakieś przekaźniki czy coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zamierzam wstawić elektryczna regulacje swiateł. Zastanawiam się czy trzeba mieć specjalne lampy czy do tych co ma musze dylko dokupic sliniczki. Dodam jeszcze że w kabinie nie mam pokrętła do regulacji, ale to jest mały problem bo można kupic. Mam nadzieje że ktoś juz przerabiał ten temat i opisze pokrótce co i jak należy zmienić. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bede zakładał juz pokupowałem wszystko i instalacje przygotowałem bo nie mam w orginale. Poza silniczkami i przełącznikiem nic nie potrzeba lampy standart maja opcje do regulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Denek

Ja u siebie w Pasku nie mam regulacji i jestem ciekawy jaki jest koszt tych części potrzebnych do zainstalowania .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za silniczki do lamp zapłaciłem 50zł . Włącznik świateł też 50 zł, wszystko kupiłem na allegro.Tylko włącznik który ja kupiłem nie ma włącznika do halogenów. Taki z halogenami chcą 100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam tylko, że regulator wysokości świateł ma wtyczkę 3 przewodową.

Kolory przewodów we wtyczce od góry trymera:

brązowy

czerwono-niebieski

żółto-niebieski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to tego nie ma w standardzie w b4?? u mnie jest i myslałem ze to standard

zaje***cie duża ta regulacja :) podoba mi sie w innych furach widziałe ze prawie jej nie ma a tu naprawde duuuzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a to tego nie ma w standardzie w b4?? u mnie jest i myslałem ze to standard

 

Ja jeszcze kilka dni wstecz myślałem, że relingi dachowe w B4 to seria - dopóki nie zobaczyłem Paska bez...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow!! ja takiego nie widziałem :P moze na zamowienie robili bez... za dopłata hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość danzet

No cóż wynikła potrzeba odświeżenia wątku. Proszę o podpowiedzi w mojej sprawie, która wygląda tak: niespełna rok temu kupiłem swojego B4 i włącznik świateł jest bez regulacji wysokości świecenia, ale ostatnio zauważyłem, że wnętrza obu reflektorów ruszają się, więc postanowiłem się temu przyjrzeć. Okazało się w reflektorach siedzą silniczki lecz są odpięte wewnątrz reflektora i nie podłączone do przewodów. Wymontowałem silniczki i na akumulatorze wysunąłem je max i zaczepiłem w reflektorach i teraz lampy nie latają. Nie dawało mi to spokoju zajrzałem więc pod włącznik świateł i okazuje się, że jest tam przewód od sterowania lampami, więc postanowiłem podłączyć sobie regulację. Podłączyłem przewody do silniczków i podpiąłem regulator wysokości z BMW bo taki miałem, ale lampy ani drgnęły. Uznałem, że pewnie ten z BMW nie pasuje więc kupiłem sam regulator od golfa (bez włącznika świateł) na giełdzie i podłączyłem, ale światła nadal nie reagują. Czasami tylko słychać delikatne stuknięcie silniczków. Proszę o podpowiedzi co może być. Silniczki jak miałem wyjęte z lamp to działały więc chyba są OK, we wtyczce przy włączniku na brązowym przewodzi mam masę, na środkowym nic, a na żółto niebieskim plus, przy lampach też mam napięcie na wtyczkach. Co może być nie tak, co sprawdzić, czy można sprawdzić regulację bez przełącznika (jakoś na krótko), w pt mam przegląd, na którym koleś będzie mi ustawiał światła więc chciałbym żeby to chodziło jak należy, dlatego proszę o podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

denzet-sprawdz czy wewnatrz gdzies sie nie zacina bo jezeli tak jest to przekaznik bedzie wywalal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość danzet

wnętrze lamp chodzi bez zarzutu, a to stuknięcie to może być faktycznie przekaźnik, który to jest? może w nim tkwi przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)nie mialem takich problemow ale musze u siebie sprawdzic to dam zna ktory to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość danzet

Czy na pewno powinien być tam jakiś przekaźnik. Na forum nie znalazłem żadnej informacji na temat przekaźnika od regulacji świateł i nie ma takowego na spisie przekaźników dostępnym na forum. Może po prostu nie mam tego przekaźnika i tu jest przyczyna, a to tykanie to tylko moje wrażenie. Będę wdzięczny za info czy na pewno i gdzie jest ten przekaźnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem u siebie i rzeczywiscie nic w wewnatrz nie tyka po regulowaniu wysokosci swiatel sluchac jedynie jak silniczki pracuja tak w jedna jak i w druga strone byc moze sa tam jakies mikrowylaczniki ktore odlaczaja zasilanie w momencie kiedy reflektory osiagna dolny lub gorny pulap.Jeszczjedno a sprawdz sciezke na pokretle regulacji polozenia swiatel czy to wogole jest rozbieralne?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość danzet

wczoraj rozebrałem ten włącznik i wygląda na to że wszystko jest ok. Czy można to sterowanie sprawdzić jakoś na krótko? Jeśli dokładałeś u siebie te silniczki to czy wystarczyło wsadzić silniczki i przełącznik i wszystko hulało jak należy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie kombinowalem przy tym tak bylo w orginale i niech tak zostanie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość danzet

to chyba jednak wina silniczków powyjmowałem je z lamp i nie śmigają. Jak je rozłożyłem to silnik po podłączeniu na krótko chodzi, ale jak zwieram przez te 3 styki to cisza. Na razie chyba to zostawie i mam nadzieję, że nie przeszkodzi to w przeglądzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojtas388

Witajcie mam problem ze swoim Passatem a dokładnie regulacja wysokości świateł nie działa od czego to może zależeć może od bezpiecznika. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość danzet

najpierw dobrze sprawdz silniczki, u mnie te 3 piny które są w ich obudowach były zaśniedziałe i od tego zaczynałem szukanie usterki. Próbowałem zlokalizować jakieś bezpieczniki ale bez rezultatu więc nie powiem Ci który opowiada za regulację. W sumie przez ostatnie kilka dni przejrzałem dokładnie ten układ i wina zapewne leży we włączniku świateł, w potencjometrze regulacji lub w silniczkach. Pamiętaj, że regulacja działa przy włączonym zapłonie i włączonych światłach. Daj znac jak zlokalizujesz usterkę. Ja w niedzielę ruszam na giełdę po nowe silniczki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności