Skocz do zawartości
Gość Denek

Filtr kabinowy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Denek

Chciałem w swoim Passacie ( 9/93 ) wymienić filtr kabinowy i okazało się że w sklepach w których szukałem są tylko "płaskie" a ja potrzebuję taki półokrągły .

Jak trafiłem do mechanika co robi też klimy to powiedział ,że taki jest nie do zdobycia. To samo potwierdzili mi w ASO VW w Gdyni ,że części tej już się nie produkuje.

I stąd moje pytanie: gdzie kupić jakiś zamiennik , jakiej firmy ,ewentualnie jakiś numer katalogowy .( oryginalny VW to 357 819 638 ).

Dodam jeszcze ,że płaski filtr tam nie może być, bo jest tam silniczek który zamyka obieg wewnętrzny jak włączę klimę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że problem powtórzy się za jakiś czas więc wypadało by się przyjrzeć jak przerobić obudowę filtra aby można było stosować jakiś inny ogólnie dostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Denek

Obawiam się ,że nie bardzo jest co przerobić bo obudowa filtra jest jak w B4 a tam pewnie jest już inne rozwiązanie. Na pewno wentylator jest inaczej ustawiony i pewnie inaczej zamykanie obiegu wewnętrznego dlatego te płaskie filtry pasują.

Ciekawi mnie jak mają to rozwiązane inni posiadacze B3 z klimą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość r.grabowski

Oto mój filtr kabinowy :625: co Wy na to

filtrkab8ln.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Denek

W twoim wypadku kupujesz podstawę od nowszego modelu przykręcasz w miejsce tamtego i zakładasz płaski filtr których jest pełno wszędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Aro23

apropo tego półokrągłego filtru. Wiem, że ciężo go dostać. Ja mam to szczęście w nieszczęściu, że jestem na "Wyspach" i tutejszy salon VW ściągnie mi właśnie taki półokrągły. Zażyczyli sobie za niego 11 funciaków, czyli ok. 60 zł. Pytanie czy to dużo czy mało, czy normalnie?? Za płaski filtr w pewnym sklepie chcieli 7 funtów. Dzięki za odowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aro23, u mnie kosztuje ok 70 pln :626:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Aro23

a czyli moja cena nie jest jakaś szokująca, w sobotę powinienem go odebrać. Napiszę czy pasował i jak by ktoś potrzebował taki półokrągły to mogę zakupić i wysłać pocztą, pozdro

 

EDIT: Dzisiaj pojechałem po mój nowy filtr i jakież było moje zdziwienie gdy w salonie VW dali filtr płaski :647: . Więc póki co odwołuję swoją ofertę, że mogę kupić komuś taki półokrągły i podesłać. Sorki za zamieszanie, ale nie myślałem, że autoryzowany dealer będzie wiedział co za mawia. Aktulanie sam poszukuję tego półokrągłego :644:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten filtr, to żaden wynalazek i rzadkość. Filtron w swoim katalogu online ma taki w ofercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Aro23

czyli koledze Denkowi udzielono złych informacji, Jafo a możesz podać link to tego katalogu on-line Filtrona??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat 35i posiada na wyposażeniu dwa rodzaje filtrów:

K1068 08/92 - 07/94

K1045 08/94 - 05/97

 

 

Katalog Filtron Online

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Denek
jak by ktoś potrzebował taki półokrągły to mogę zakupić i wysłać pocztą, pozdro

Z nieba mi spadłeś :641: .

Ja bardzo chętnie się piszę na taki półokrągły. Możesz napisać do mnie na GG lub prv.

Jak będzie pasować to nawet zamówiłbym na zapas.

Cena jest ok. Za płaskiego Filtrona zaśpiewali mi 76 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Denek
Passat 35i posiada na wyposażeniu dwa rodzaje filtrów:

K1068 08/92 - 07/94

K1045 08/94 - 05/97

 

 

Katalog Filtron Online

 

Jest dokładnie tak jak piszesz tylko ,że ten 1068 nie pasuje do mojego auta bo jest płaski.

Pod filtrem mam silniczek który zamyka obieg wewnętrzny powietrza i płaski filtr się o niego mocno podpiera nie dając się zamknąć.

Pan w jednym sklepie chciał mi na siłę udowodnić ,że to się da założyć i się mocno zdziwił jak nic z tego nie wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam małe pytanko czy filtry kabinowe były tylko w autach z klimą, bo ja mam tak samo jak na focie. Byłem kiedyś na szrocie i jak zapytałem o tę podstawę pod filtr to gościu karpia zrobił :609: :609: :609:

Gdzie można takie coś wyrwać i za ile i czemu takie drogie :621: :622:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawę filtra wymontujesz z auta szrotowego. Jest możliwa adapracja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Denek

to pewnie musisz szukać od B4 bo tam to już chyba we wszystkich jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko właśnie byłem chyba na trzech każdy oczy robił ,jeden to mi przytargał zwykłą do filtra.

A przydało by się bo jak w ubiegłym roku dmuchawę włączałem to niezła zadyma w środku była .

Gdzieś kiedyś widziałem taki sposób na ruskiej stronie lub polskiej ale fota na pewno była od mochów kawałek reklamówki naciągnięte na to co jest teraz a druga strona na filtr okrągły i tak to sobie leżało na podszybiu. :610: :610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Spróbuję coś zorganizować.

A na szrotach będę pytał do B4 :610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _Patrick_

zdaje sie ze będę miał ten sam problem,dorwałem sie dzisiaj do tego i mam to samo co na zdjęciu...

wymontuje to jutro i powiem co to za filtr tam siedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności