Skocz do zawartości
Gość maluch22

Jak ma być? - instalacja elektryczna VR6

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maluch22

Czy ktoś jest zorientowany w VR6 z 1996r w automacie czy wtyczki, które są na zdjęciu (biała i brązowa ) powinny być podłaczone ze sobą czy nie? były rozłączone jak go kupiłem, a teraz nie wiem od czego są te kable i jak powinno byc, podam, że biała wtyczka ma kable brązowo-żółty druga strona czarno-zielony; brązowa brązowo-biały i druga strona szaro-biały kabelki sa cieniutkie od czego moga być???

http://img149.imageshack.us/my.php?image=hpim3401wb7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jest jeszcze kilka wolnych wtyczek.

U mnie też nie są one nigdzie podłączone - widać tak ma być :-)

Któraś z nich jest zdaje się od podświetlenia wnętrza (styczników drzwiowych).

A reszta.. U mnie poprostu jest :-) Nie szukałem od czego..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maluch22

Tak ale do innych nie znalazłem odpowiedników a do tych są męska, żeńska dlatego pytam moze ktoś wie za co te odpowiadają no i czy inni mają te białe i brązowe z odpowiednikami nie podłączone???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam automat 96, pełną opcję oprócz szybra. U mnie tych luźnych wtyczek jest od ch... a nawet więcej, kilka pasuje do siebie. Kiedyś spróbowałem podłączyć chyba białą z białą i licznik poszedł się kochać.. Brązowe na pewno mam nie podłączone. Nie radzę tam kombinować, bo można tylko napsuć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w B4 tez miałem luźne wtyczki. Domyślam się że jest to max wiązka elektryczna i sobie są :) Zapewne masz niepełne wyposażenie a te wtyczki są do czegoś czego nie masz :P:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuczlaw, w sumie masz rację, do pełnej opcji brakuje mi szybra, kontroli trakcji, napędu synchro, elektronicznego wyświetlacza załączonego biegu, elektrycznych pasów bezpieczeństwa, spryskiwaczy reflektorów, 3 światła stop, elektrycznie otwieranego bagażnika, itp.,itp.

Można tylko się domyślać która wtyczka do czego służy ;):vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
brakuje mi szybra, kontroli trakcji, napędu synchro, elektronicznego wyświetlacza załączonego biegu, elektrycznych pasów bezpieczeństwa, spryskiwaczy reflektorów, 3 światła stop, elektrycznie otwieranego bagażnika, itp.,itp.

 

Też tego nie miałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam vr6 z pełną opcja skóra klima abs poduszki szyber el. lusterka el szyby 4xel. el otwierany bagażnik tempomat , automat wszystkie lampki tylko klima reczna i też mam tam luź ne wtyczki jak wszystko działa to nie ruszaj bo coś skaszanisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maluch22

W B4 nie było kontroli trakcji! jest tylko wersja ABS+EDS a to nie kontrola trakcji tylko elektroniczna blokada dyferencjału. Ale owszem moze pewnych rzeczy brakuje lecz czy były by wtedy np. dwie białe meska i żeńska i tak samo brązowa? zupełnie pasujące do siebie? i jeśli chodzi o brakujące elementy to te kabelki są zbyt cieniutkie do tej elektroniki sterującej to muszą byc jakię kontrolki lub podczymanie pamięci... chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maluch22, jak połączyłem te 2 białe to stwierdziłem że jednak nie pasują do siebie :rotfl: Kuczlaw dobrze napisał, po prostu wiązka jest od bogatszej wersji. Jak chcesz dalej szukać to zacznij od tego co nie działa, później w schematy na vw.msk.ru, są tam opisane kolory kostek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maluch22

A moje pasują idealnie tak biała jak i brązowa ale nie podłączam na stałe bo nie wiem od czego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności