Skocz do zawartości
Gość kudzior

Passat sam hamuje. ESP?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kudzior

Witam.

 

Mam problem z moim Passatem B5FL 2001 2.0 benzyna Azm w automacie.

 

Sprawa wyglada nastepująco, jak pisalem w temacie autko samo zaczyna hamowac, po odpaleniu przy probie ruszenia po jakichs 2m auto staje samo, zgasze silnik odpale i znowu to samo 2m i stop i tak cały czas. Swiatła stopu swieca cały czas. Auto porusza sie tylko na wolnych obrotach.

 

Historia wyglada nastepujaco kupiłem to auto z niedziałajacym silnikiem (pogiete korby), wymontowałem silnik ze skrzynia zeby go naprawic , wlozylem spowrotem i tak sie dzieje, rzecz w tym ze niemam pojecia czy to było tam juz wczesniej czy coś sknociłem.

 

Jakies rady lub pomysły co to moze byc?

 

Na moje oko to cos z ESP. Ale jeszcze czegos takiego niespotkalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość T/J

Witam

Podstawa to podłącz się pod VAGa to może wiele wyjaśnić.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Skoro cały czas świecą Ci się światła STOP to sprawdź czy nie zwiera na stałe czujnika położenia pedału hamulca bo wtedy odcina gaz i auto w zasadzie nie jedzie, nie przyśpiesza.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kudzior

podłączalem do vaga i niewywala błedow ani w esp ani w abs ani w skrzyni wiec wszystko wyglada z tej strony ok, zobacze jutro na ten czujnik połozenia pedału, aczkolwiek watpie czemu mialo by z nim cos byc nietak skoro tam moich łap niepchałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega wyżej napisał winny jest zapewne "czujnik" włącznik świateł "stop" ... może poprostu się zawiesił i trzeba nim popracować (nie wiem jak jest skonstruowany) jakby jednak była potrzeba wymiany to ETKA pokazuje tą część pod numerem 4A0945515A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest to tylko wina włacznika świateł stopu, to nie wywali błędu, ponieważ to jest normalny stan że włącznik jest albo otwarty albo zwarty, wiec vag uznaje ze wszystko jest okey, a skoro świecą sie światła stopu to nie ma bata że jest coś z włącznikiem (nie musi być zły, może być źle ustawiony), albo masz jakies zwarcie w instalacji :kwasny:

P.S. Nie wiem jak jest w benzynie, ale w dieslu jest tak że jeżli (na luzie) nacisne hamulec to nie można dodać gazu, wiec może masz podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kudzior

Problem rozwiazany! Czujnik jaja sobie robił. Wszystko ok.

Dzieki wszystkim za szybką pomoc.

 

Swoją droga dziwne to ze auto samo hamuje przez to ze czujnik wysyła sygnał, a co jesli taki czujnik mialby zwarcie jadac z duza prędkoscia, troche to niebezpieczne.

 

No ale tak to widocznie musi byc.

 

Jeszcze raz dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

On nie hamuje tylko odcina dopływ paliwa

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kudzior

Hamuje , Hamuje jestem 100% pewny. czuc jak koła się blokują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności