Skocz do zawartości
kobsnay

Czy to coś z POMPĄ PALIWA???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Spróbuje się streścić. Mam Passata 1,6 AHL 97 r. Od paru miesięcy tak w odstępach raz na tydzień lub na dwa tygodnie zdarza się, że przy dopalaniu autka wskakuje na jakieś 200 obr/min i nie może zaskoczyć w końcu się dusi. Tak kilka razy i w końcu odpala. Wczoraj zdarzyło mi się to 2 razy, ale dosłuchałem się, że jak włączam zapłon to pompa paliwa podająca paliwo do rozruchu nie wyłączyła się po kilku sekundach (jak powinna), tylko cały czas pompowała??? Co to może być???

 

Nie wiem, czy ma to związek z sytuacją opisaną wyżej, ale ponadto od jakiegoś czasu moje autko, bez względu na to czy silnik jest ciepły czy zimny ma takie odpały, że czasami zachowuje się jakby miało 30 KM mnie (jakiś zamulone) i nagle jest wszystko ok. I tak czasami na zmianę. Ponadto jak jestem na trasie i osiągam przędkość pomiędzy 120 a 140 km/h wówczas silnik ma takie dziwne szarpnięcia, jakby brakowało mu czegoś na ułamek sekundy do prawidłowej pracy. I te szarpnięcia powtarzają się cały czas w tym zakresie prędkości. Jak jadę szybciej, to jest ok.

Jakby ktoś coś wiedział na ten temat proszę o pomoc. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość danielo797

moze kiepskie paliwo? brales to pod uwage? :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

danielo zastanów się co piszesz albo uważniej czytaj.kobsnaj pisał,że to dzieje się od kilku miesięcy.Nie myślisz chyba,że jeżdzi na jednym tankowaniu tak długo? :krzeslem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami wystarczy jedno tankowanie NISTETY, by wtryski pozapychać :cwaniak: A podłaczałeś VAG-a :?: Bo we wróżbitów się bawić nie bedziemy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość danielo797

A moze kolega tankuje zawsze na tej samej stacji lub 2 lub 3 z tam maja kiepskie paliwo.

Jak zawsze przyczyn moze byc kilka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ciągu tego tygodnia zatankowałem już 2 razy na Orlenie i ..... bez zmian??? Na autostradzie przy 125-140 km/h jest nadal tak samo: cały czas ma dziwne szarpnięcia. Jak wcisnę gaz do podłogi to autko idzie jak strzała a przy w/w prędkościach coś przerywa.

W przyszłym tygodni jadę na VAG-a i zobaczę, ale może ktoś miał podobne zjawiska w AHL-ce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności