Skocz do zawartości
Gość Pawulon1973

Numer katalogowy sprzęgła i koła dwumasowego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pawulon1973

Witam koledzy i koleżanki oczywiście :)

 

Czy mógłby mi ktoś podać oryginalne numery katalogowe sprzęgła i koła dwumasowego do mojego autka

 

Pasek 1.9 TDI wersja kombi 96KW z 2002 roku

numer nadwozia:WVWZZZ3BZ3E.....

silnik oczywiście AVF skrzynia 6-cio biegowa

 

Wielkie dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawulon1973, jeżeli wymieniasz koło dwumasowe to mogę Ci poradzić byś zamawiał je po uprzednim wymontowaniu starego. Dlatego o tym piszę ponieważ wiosną tego roku miałem wątpliwą przyjemność wymieniać tą część w takim samym pasku co Ty. Najciekawsze było to, że z numeru nadwozia wynikało że jest to normalne sprzegło a nie dwumasowe (sprawdzałem wcześniej w serwisie i w katalogach w slepach moto. - co mnie ucieszyło ponieważ jest to znacznie niższy koszt). Niespodzianka była potem gdy mechanik (naszczęście był to mój znajomy powiedział że trzeba przed zamówieniem wyjąć stare i dopiero zamówić) rozebrał i okazało się że jesto koło dwumasowe - i miał rację :/ .

Również mam taki przypadek z filtrem paliwa - zawsze wg nr nadwozia dają mi inny.

W sklepie powiedzieli mi, że mój pasek może być niedokładnie skatalogowany.

 

Przy tak drogiej części należy uważać

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Tomasus, strasznie trefne musiałeś mieć te katalogi lub jakiś "modyfikowany" numer nadwozia bo każdy PD131 ma 2-masowe koło zamachowe. Sprzęgło zawsze jest normalne. Tymbardziej nie mogę zrozumieć jak odbywa się handel w ASO czy sklepach moto skoro im wychodziło normalne koło zamachowe a nie 2-masowe.

 

Pawulon1973 to nie jest numer VIN i takimi danym to kto Ci tu coś pomoże. Bez podwania żadnych danych tylko rok produkcji pojazdu jestm Ci w stanie podać numer VIN pojazdu taki jaki Ty podałeś. Nikt Ci tu nic nie pomoże przy tych danych.

 

Mogę Ci ze 100% dokładnością że pasujące elementy o które pytasz kosztować będą:

 

Sprzęgło

LUK: 770zł

SACHS: 750zł

 

2-masowe koło

LUK: 1700zł

SACHS: 1350zł

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem laikiem jeżeli chodzi o mechanikę samochodową. poradzono mi bym wybrał się do ASO i sprawdził ile kosztowałaby wymiana sprzegła i koła dwumasowego jeżeli takie jest.

Info jakie otrzymałem już napisałem. Trudno takie ASO mamy w Lublinie. Zresztą naprawdę jeżeli mi coś się dzieje w samochodzie to mam niezłego rebusa gdzie pojechać żeby nie zdarli ze mnie co już miało miejsce :/

 

Może ktoś zna jakiś porządny zakład (serwis) w lublinie lub w jego okolicach to będę wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Dzwoń do Alana 602669936 (Lublin ul. Związkowa) i jego pytaj. To diagnosta ale napewno z kimś o cieższej mechaniki współpracuje.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info ponieważ zdażyło mi się że spada mi moc w zakresie 2000-3800 tys obrotów, a po wyłączeniu samochodu jest wszystko ok. Podobno turbina się "przeładowuje" a z tego co wyczytałem szykuje mi się chyba regeneracja lub zakup turbiny, lub przepływka albo jeszcze jakiś czujnik. Trzeba jakieś zmyslnej osoby żeby wyeliminowała elementy, które nie są przyczyną tego zjawiska. Poza tym jeżeli posłucham przy kole po stronie pasażera na jałowym biegu to słychać jakby jakieś łożysko żęziło (czy turbina ma łożyska, które mogły by dawać taki efekt?)

 

 

Przepraszam że zjechałem z tematu ale to tak przy okazji jeżeli ktoś mi coś podpowie to super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawulon1973

hha to jakie dane samochodu muszę podać,aby ktoś na ich podstawie mógł mi podać numery oryginalne części które potrzebuję.

 

Z drugiej zaś strony to dziękuję Ci hha za ceny zamienników które podajesz,jednak mi było by wygodniej znać ich numery katalogowe abym mógł je sobie zamówić do swojego samochodu.

 

Pozdr.Pawulon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie...czytasz co Ci ludzie piszą ?

1. Idziesz do porządnego mechanika...niech wymontuje graty.

2. Ocenia co trzeba wymienić, bierzesz to do sklepu i kupujesz co trzeba.

3. Montujesz i zapominasz o problemie.

 

Kupisz wcześniej części i będziesz latał i zwracał bo nie będą pasować albo będą niepotrzebne.

To samo podejście rekomendował mi mój mechanik.

Jeśli chcesz mieć dostawcę bezpośrednio we Wrocku poszukaj na allegro użytkownika dj_parts. Chłopak ma sklep na belgijskiej, kontakt bardzo dobry, a ceny w porządku.

 

Pozdrawiam

CODI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności