Skocz do zawartości
Piotr900

czujnik prędkości pojazdu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czujnik prędkości pojazdu ma wpływ na tempomat???? . tempomat nie działa

kontrolkja od tempomatu świeci, licznik predkość mi pokazuje a wystepuje błąd czujnika predkości pojazdu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sama nazwa wskazuje, to czujnik prędkości pojazdu jest powiazany z tempomatem. Tylko który czujnik jest walniety :?:G 68 czy G 22 :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyskoczył mi błąd 16885

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądze, ze chodzi o G 22, który jest zamontowany przy skrzyni biegów w obszarze kołnierza lewej półosi.

 

g22ov5.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAK GO MOGE SPRAWDZIć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już musisz VAG-iem zrobic. Podłączasz kompa, wchodzisz w odpowiednia opcje programu, następnie ruszasz na małą przejażdżkę autem i porównujesz wskazania licznika ze wskazaniami czujnika G 22 z VAG-a. Poszperaj w DIAGNOSTYCE :D Już to chyba było opisywane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ten czujnik (g22)jest zamocowany? dosięgam go ręką od góry odpinam wtyczkę bez problemu, czujnik się rusza ale nie wychodzi, i nie mogę wymacać żadnej sruby mocującej. Powód mojego zainteresowania jest taki że na rozgrzanym silniku prędkościomierz zaczyna falować aż w końcu przestaje całkiem działać. Na zimnym silniku działa ok

 

---------- Post added at 17:26 ---------- Previous post was at 16:03 ----------

 

już go wyciągłem, banalnie proste, styki aż zielone mam nadzieję że czyszczenie pomoże. Dam znać jak przetestuje

 

Nie kupujcie od razu czujników. W moim przypadku wystarczyło przeczyścić styki(na czujniku i we wtyczce). Prędkościomierz i tempomat działają idealnie, aż miło. Pytanie dlaczego tak zasniedział w 4 letnim aucie?

Edytowane przez Kuczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Wcisnołem wtyczkę i prekościomierz działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w automacie moim jest w podobnym miejscu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adamko251

dzięki za pomoc Twoje rady okazały się strzałem w 10.

 

A co do wyjęcia czujnika prędkości to trzeba jakby nacisnąć taka długą dzwigienkę od czujnika takie zabezpieczenie przed wypadnięciem a potem przekręcić lekko w lewo około 30-40 stopni i wyciągnąć do góry. I po wszystkim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wyjęciem czujnika g22 nie ma najmniejszego problemu (na marginesie mój też był zaśledziały)... Problem pojawia się w momencie jego zamontowania :wsciekly Dzisiaj próbowałem i po 2,5 godz. zmaganiu odpuściłem sobie. Jutro spróbuje ponownie, a jak mi się nie uda, to będę zmuszony podjechać do jakiegoś fachowca. Jeśli macie jakieś patenty jak go z powrotem zamontować, to proszę o poradę.:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wyjmowałeś ten czujnik? od spodu, czy od komory silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bez problemu wyciągnąłem ten czujnik z kanału i tak samo go wkładałem. Moim zdaniem włożyć jest go już łatwiej bo wystarczy palcem poszukać otworu (nie widać go od dołu), wsunąć czujnik, lekko docisnąć, przekręcić 25-30 stopni odwrotnie do do ruchu wskazówek zegara i sam powinien wskoczyć.

 

U mnie jest problem tego typu że przestał chodzić licznik, zaczął wariować również wskaźnik paliwa. Sprawdziłem za pomocą climatronika czy to przypadkiem nie jest wina licznika. Okazało się że climatronik wyrzucił nr błędu mówiący o tym że nie ma łączności z czujnikiem. Kupiłem nowy czujnik, zamontowałem go a tu dalej lipa. Okazało się że tuż za wtyczką w jej gumowej osłonce przerwał się jeden z przewodów. Obciąłem wtyczkę tj. drugi przewód, po czym zamocowałem do tej wtyczki dwa nowe przewody które z kolei skręciłem do instalacji i zaizolowałem. Co się okazało ....dalej nie ma sygnału :( Ręce mi już opadają i nie mam więcej pomysłów :dolamam Czy to możliwe że ten przewód puścił w kilku miejscach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem nowy czujnik, zamontowałem go a tu dalej lipa. Okazało się że tuż za wtyczką w jej gumowej osłonce przerwał się jeden z przewodów. Obciąłem wtyczkę tj. drugi przewód, po czym zamocowałem do tej wtyczki dwa nowe przewody które z kolei skręciłem do instalacji i zaizolowałem. Co się okazało ....dalej nie ma sygnału :(

Sprawdź jeszcze raz, czy na pewno dobrze to połączyłes no i obejrzyj przewód na takiej długosci ile się da. Może własnie jeszcze w innym miejscu pękł. Kolejna rzecz to wyjęcie licznika i sprawdzenie czy kostki są dobrze wpiete (bez luzu) no i przy okazji można sprawdzic czy do licznika dochodzi sygnał z czujnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobne objawy jak ArtiD2.

Prędkościomież nie działa, wskazówka ani drgnie,

Na dodatek wskażnik paliwa wariuje, nawigacja nie chce działać.

Proszę potwierdzcie czy wszystkie te objawy mogą być wywołane przez wadliwy czujnik prędkości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musisz podłaczyć VAGa, sprawdzic jakie są błędy i zrobić test licznika, czy wskazówki "chodzą". Jeśli tak, to albo za licznikiem są luźne wtyczki i coś nie styka albo gdzies przewód pękł lub padł czujnik predkości - jak wygląda i gdzie go szukać - masz foty powyżej. Co do wskaźnika paliwa to nie ma żadnego związku z czujnikiem prędkości. Kup nowy czujnik poziomu paliwa - bądź też używany na szrocie, bo juz pada, skoro wariują wskazania. Wymiana czujnika w baku to max godzina roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest mozliwosc wyciagniecie tego czujnika od komory silnika?

 

Moj problem jest taki iz niedziala mi predkosciomierz,gdy wlaczam zaplon widze ze wskazowka reaguje i ustawia sie rowno na 0 ale podczas jazdy w miescie nic nie pokazuje tylko na trasie mi zaskakuje i wtedy juz wszystko dziala km/spalanie/tempomat itp. ale stane dluzej na skrzyzowaniu lub w korku i przez chwile znow nie dziala.

 

Na klimatroniku rowniez nie przelicza km dopoki sie i na liczniku nie uruchomi,podczas testu climatronikiem wyskakuje blad 119

 

Prosze o rady bo mnie krew juz z tym zalewa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz powyżej zdjęcie - gdzie to jest zamocowane. A czy ten czujnik wyjmiesz spod spodu czy od góry - to już twoja sprawa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK znalazlem :) co sie okazalo: wtyczka byla zasniedziala jakims zielonym nalotem prawdopodobnie z plynu do chlodnicy,musialo cos skapnac przy dolewaniu bo czujnik jest pod zbiorniczkiem,po wyczyszczeniu dziala az milo.

 

Nie kupujcie odrazu nowego czujnika tylko sprawdzcie to sami,w nysie chcieli za zdiagnozowanie usterki 100-200zł a tak zaoszczedzilem dzieki wam oczywiscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Masned

Tylko podziękuję :dobrze, dzięki Wam także zrobiłem prędkościomierz który od rana stał na 0km/h. Był zamoczony, wczoraj wjechałem w baaardzo głęboką kałużę. Wyciągnęłem od góry, od silnika, wysłuszyłem, zabezpieczyłem i działa elegancko!:manga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności