Skocz do zawartości
Gość baxter007

centralny zamek bez pilota... jak dorobic pilota

Rekomendowane odpowiedzi

Gość baxter007

WItam !!!

posiadam passata b5 z 98 roku z centralnym zamkiem lecz bez pilota a chcialbym kożystać z tej dogodności i kieruje zapytanie czy pilot ze sterownikiem z np. tej aukcji

 

 

http://www.allegro.pl/item273475322_sterowanie_c_zamkiem_najnowszy_pilot_scyzoryk.html

 

jest dobry oraz ewentualnie jak go podłączyć ???

z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze wyszukiwarka

po drugie sprawdź moduł komfortu czy obsługuje zdalny pilot, może nie będziesz musiał kupować na aukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie kupuj tej taniej chinszczyzny, bedziesz sie wracal z tym do serwisu non stop (ostatnio podlaczalem z tej firmy sterownik zamka - oczywiscie funkcja rygla zadzialala 2 x a po tem przekaznik w centralce sie zjaral).

 

masz do wyboru:

- zalozyc sam sterownik zamka - polecam amt zamster - raczej niezawodny i to koszt okolo 100 zl za sterownik, podlaczenie banalne

- zakupic caly autoalarm - i tu polecam seo dolphin pilotowy na okolo 100 ( plus minus) zalozonych centralek 1 z wada fabryczna i to od razu dali nowa. podlaczenie wymaga nieco wiecej czasu ale masz pelny autoalarm wraz ze sterowaniem z pilota. Koszt to okolo 250 zl

 

gdybys potrzebowal instruckji jak podlaczyc w pasku to pisz i podaj model i rocznik,

 

pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość baxter007

dzieki za odpowiedz :D !!!

moj passat to B5 1,9 tdi 90KM 1997

ponieważ nie posiadam autoalarmu to wybrałbym tą drugą opcje więc jeśli udzielisz mi instrukcji instalacji takiego alarmu to będę wdzięczny. poszukuje również schematu elektrycznego do tego autka oraz opis wraz z zasadą działania modułu komfortu - posiadasz może??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie do comforu nie potrzebujesz schematow, bo seo ma fajny bajer, jak podlaczysz go pod centralny mozesz wydluzyc sygnal na zamknij i po problemie:)

 

jutro wysle Tobie to co bedziesz potrzebowal do montazu (jestem na konferencji parodniowej) tymczasem proponuje zebys zakupil sobie urzadzenie - seo dolphin pilotowy, syrena z wlasnym zasilaniem najlepiej alamo - sprawdzone, dobre i czujki ultradzwiekowe.

 

pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fb3

A powiedzcie mi jak sprawdzić czy moduł komfortu obsługuje pilota, mój rocznik 1998, wczesniej przy okazji czegoś tam mam zczytane numery wszystkiego co mam w bryczce, dashbord, klima, komfort etc

Jak się powinien zaczyna ć lub kończyć nr komfortu tak aby odsłużył oryginalny pilot, e tym roczniku nie było jeszcze scyzoryka, był oddzielnie,

Aha, jeśli będzie potrzebny to chętnie kupię pilota z mojego rocznika, stary, nowy, byle tylko działał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założono mi auto alarm Exus v10 Expert ale nie można uaktywnić funkcji ponownego uzbrajania i zamknięcia zamka centralnego. Czyli chodzi o sytuację, kiedy np. przypadkowo wcisnę w pilocie przycisk otwierania i nie otworzę faktycznie żadnych drzwi to po ok 30 sek. alarm powinien się sam uzbroić a zamek zamknąć. A tak się nie dzieje. Instalator co zakładał alarm mówi, że winna jest instalacja w samochodzie ponieważ od razu po wciśnięciu klawisza otwierania CZ w pilocie zapala światła sufitowe w kabinie a powinno tak się dziać dopiero po otwarciu drzwi (czy coś takiego). Podobno można by to wyeliminować podłączając się z alarmem do krańcówek we wszystkich drzwiach (a nie jak jest teraz do centralki CZ). Może jest jakaś prostrza metoda żeby ta funkcja działała? AA na pewno ma tą funkcję a problemem jest pewnie "komforcik".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fb3

Chłopaki, dajcie linka jak na podstawie odczytanego nr komfortu ustalić częstotliwość a raczej czy wogóle obsługuje pilota. Rocznik 1998, ale z początku roku i kurde częśc elektryki mam już po nowemu a część po staremu, Ostatnio zrobiłem eksperyment i okazuje się że jak wysiądę i zostawię samochód otwarty to on sam się nie zamyka :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Instalator co zakładał alarm mówi, że winna jest instalacja w samochodzie ponieważ od razu po wciśnięciu klawisza otwierania CZ w pilocie zapala światła sufitowe w kabinie a powinno tak się dziać dopiero po otwarciu drzwi (czy coś takiego).

 

Kolego, problemu nie szukaj w swoim aucie bo go nie znajdziesz a w lenistwie instalatora. Tak naprawde alarm nie jest prawidlowo podlaczony wiec mozesz zadac aby to poprawil.

 

problem o ktorym mowisz wynika z tego ze instalatorowi nie chicialo sie wyciagac sygnalu z krancowek z drzwi wiec wzial go od lampki albo od modulu komfotru co na jedno wychodzi. I teraz, lamka sie zaswieca ale nie gasnie od razu po zamknieciu drzwi czyli na przewodzie pod ktory sie wpiol przez chwile jeszcze pojawia sie masa, dodatkowo w momencie otwarcia zamka juz na przewodzie pojawia sie masa i zapala lampki wiec centralka alarmu widzi otwarte drzwi i nie uruchomi juz autouzbrojenia.

 

problem mozna rozwiazac wyciagajac sygnaly z krancowek drzwi ( i niestety w pasku to jedyna mozliwosc - aczkolwiek niektore modele 97 rocznika mialy w progach) i spiac je odseparowujac diodami (wystarczy 1A).

A teraz nieco o nieprawidlowosci podlaczenia pzrze Twojego instalatora.

1.Jak pisalem na przewodzie pod ktory sie wpiol masa nie znika od razu wiec moze raz na jakis czas nie uzbroic alarmu bo bedzie widzial otwarte drzwi

2. na przewodzie pod ktory sie wpiol czasami miga niewielki imkpuls masowy - nie jest w stanie uruhomic lampki ale jednak co jakis czas sie pojawia wiec moze zaczac wzbudzac alarm bez potrzeby

3. O tym juz pisalem jak zamkniesz zamek i nacisniesz otwarcie (nie otwierajac drzwi) na przewodzie pod ktory sie wpiol juz pojawia sie masa, wiec alarm falszywie widzi otwarcie drzwi i nie bedzie autouzbrojenia.

 

podsumowujac podlaczony alarm jest nieprawidlowo mozesz zadac zwrotu kaski albo poprawienia instalacji (odradzam drugie rozwiazanie bo pewnie zlosliwie polamie Ci zaczepy w drzwiach - wszystkie musi rozbierac)

 

pozdrawiam

Tomek

 

p.s. tak z ciekawosci ile dales za instalaje alarmu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, chyba sam to poprawię bo nikomu już nie można ufać...

Dużo z tym roboty? Drzwi już mam rozebrane i progi też bo głośniki z tyłu zakładam.

Gdzie znajdę te krańcówki i na co jeszcze muszę zwrócić uwagę?

Którędy kabelki ciagnąć?

Gdzie szukać podpięcia tego alarmu, bo nie chce już z tym "instalatorem" rozmawiać. Wiem, że drzwi kierowcy na pewno rozbierał (bo do diody się wpinał) i coś przy podłodze u kierowcy. Ile tych diodek potrzebuję i jak je wlutować?

Zakladając, że podpiął się pod moduł komfortu to wystraczy, że tam odnajdę ten kabelek i co dalej z nim robić? Ciągnąć do wszystkich krańcówek?

 

Gość z alarmem, czujnikiem ciśnieniowym, wstrząsowym i robotą wziął 700zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ku..... :zdziwko: ... 700? !! u mnie to kosztuje 500 zl z czujkami, syrena z wlasnym zasilaniem, podpiete wszystkie drzwi, klapa tylna maska przednia, domykanie szyb !! i przede wszystkim prawidlowa instalacja!!

 

chociaz w tej kasie podpiol krancowke na przednia maske...ze po otwarciu tez alarm uruchamia?

 

a wracajc do odpowiedzi - jak rozbierzesz drzwi to przewod masowy od lampki oswietlenia progu wez i tak samo w kazdych drzwiach, na kazdy przewod zaloz diode prostownicza a podpiecie do alarmu jak dobrze pamietam to na niebieski (ale nie jestem pewien wiec musisz sprawdzic - chyba ze mi schemat podeslesz to Ci powiem dokladnie). przewody ciagnij progami, centralke pewnikiem znajdziesz pod konsola kierowcy (jak ja to lubie, smialo moglbym zloic Ci to auto i nawet by nie pisnelo:) ) tak wlasnie montowane sa alarmy, na odpie... sie.

 

Drzwi gosciu rozbieral bo pod centralny sie wpinal na pewno.

 

pisz jak cos nie bedziesz wiedzial.

 

pozdrawiam

Tomek

 

p.s. jak bedziesz rozbieral drzwi to najlepiej jeszcze sprawdz czy nie ma jakiegos dodatkowego urzadzenia w drzwiach, zdarzalo sie ze pewne punkty montazu montowaly czyjniki w drzwiach, reagowaly na uderzenie, gosc wiedzial w jakim miejscu uderzyc w blache zeby drzwi sie otwoerzyly i alarm rozbroil:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpiął karańcówkę na maskę i syrenę też ale zasialnia własnego nie ma. A tak "tani" bo po znajomości robił...

 

Nie bardzo rozumię, że "jak rozbierzesz drzwi to przewód masowy od lampki oświetlenia progu wez". To drzwi mam rozbierać czy lampkę? Czy może w drzwiach ten przewód znajdę?

Jak rozpoznam przewód masowy do lampki?

Czy ma znaczenie jak podepnę diodę do przewodu masowego lampki?

"Podpięcie do alarmu - niebieski". Ale tego niebieskiego (zakładając że kolor się zgadza) to szukać przy centralce alarmu czy module komfortu czy może przy centralnym?

 

Sorry za głupie pytania, ale pierwszy raz to robię.

I dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość garczus

panowie a jaki kupic strerownik centrala do passka z modulem komfortu? sterowany masa czy pradem?

pozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, Tomczak wszystko wytłumaczył. Pozostał jeden problem do opanowania. Mianowicie jak sprawdzić który przewód przy zamku drzwiowym jest masowy? W sumie do samego zamka drzwiowego idzie 6 przewodów i muszę znaleźć masowy. Może ktoś wie...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sam sobie odpowiem:

W tylnych lewych drzwiach masowym był brązowo czarny natomiast w drzwiach kierowcy do tej pory nie mogę zlokalizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

we wszystkich 4 drzwiach masa z krancowki powinna byc na przewodzie braz/czarny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie a jaki kupic strerownik centrala do passka z modulem komfortu? sterowany masa czy pradem?

pozdraVWiam

 

klego nie ma sterownikow zamka sterownych + (nie pradaem:) ) przynajmniej sie z takimi nie spotkalem. Pasek oczywiscie ma zamek sterowany 2 masami. AMT zamster moge polecic, a na pewno pierwsze o co pytaj to czy mozna wydluzyc sygnal zamkniecia drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość baxter007
W zasadzie do comforu nie potrzebujesz schematow, bo seo ma fajny bajer, jak podlaczysz go pod centralny mozesz wydluzyc sygnal na zamknij i po problemie:)

 

jutro wysle Tobie to co bedziesz potrzebowal do montazu (jestem na konferencji parodniowej) tymczasem proponuje zebys zakupil sobie urzadzenie - seo dolphin pilotowy, syrena z wlasnym zasilaniem najlepiej alamo - sprawdzone, dobre i czujki ultradzwiekowe.

 

pozdrawiam

Tomek

 

poprosze bardzo o wysłanie na email [email protected]

 

dzieki wielkie !!!! :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomczak

Tez chce miec centralny z pilota najlepiej scyzoryki, co mam kupic?jak to potem podlaczyc?nie chce alarmu bo mam wstret do odglosu syreny z jednego z wczesniejszych aut. fajnie by bylo jakby mozna bylo zrobic tak zeby mi sie szyby domykaly po zamknieciu auta ale to chyba juz jakis konkretniejszy alarm musialbym miec?mozesz pomoc?bede wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego o tych centralkach ktore sa w zestawie z kluczem scyzoryk zpomnij...to taniutka chinszcyzna,

1. padaja jak muchy bedzie je wymontowywal non stop

2. zminisz kluczyk to o z immo?

3. ten kluczyk i tak po pol roku sie rozpadnie, mialem to w reku i baaaaardzo duzo mu do oryginalu,a nawet oryginaly czesto padaja.

 

kolego jesli nie chcesz alarmu to zakup sterownik zamka AMT zamster (pilota sobie wybierz ladnego) jak zakupisz to podam Ci co gdzie, podpiecie jest banalne.

 

jesli jednak chcez skusic sie na alarm proponuje jak wczesniej seo dolphin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności