Skocz do zawartości
Gość Granwork

Alufelgi passat

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Granwork

Siemka jestem tu nowy i mam pytanie o passata 3bG to jest passat z 2002 roku i ma alufelgi 15 i właśnie nie wiem jakie to są dokładnie bo chciałem zmienić na wieksze 17 i chyba potrzebne są roztaw srób czy coś takiwgo . I proźba czy ktoś wie jakie to są i jakie 17 można do tego autka włożyć i żeby nie były szerokie zabardzo :P aby nie wystawały :P

z góry za pomoc dziękuje

 

A tutaj zdjęcie : http://img148.imageshack.us/my.php?image=alu0gl.jpg

Coś image nie działa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Oczywiście oryginalna opona ma parametry 195/65/R15/615kg,gdzie rozmiar rozstawu śrub wynosi 5x112. Jeżeli chcesz zastosować alufelgę 17' to musisz załozyć już oponę niskoprofilową czyli 45. Nad założeniem takiej opony z takim profilem radzilbym się Tobie zastanowić gdyż cała amortyzacja przenoszona jest na zawieszenie czyli wiąże się sie to ze szybszą eksploatacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Granwork

do kubotek

to troszkę za drogie :/ ja bym chcał takie do 2000zł :)

 

 

do Glizda

A o co dokładnie chodzi trzeba bedzie coś zmeniać na zawieszeniach bo tekze mogą być 16

O co dokładniej chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega GLIZDA nawiązuje do tematu komfortu jazdy i trwałości zawiechy :621: Komfort może i się trochę zmienił ale jak siępoprawiło bezpieczeństwo (pokonywanie zakrętów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie!!!!!!!! Nic nie trzeba zmieniać! Mówiłem tylko, że jak wsadzisz opony o niższym profilu to np. amortyzatory szybciej siadają ponieważ cała amortyzacja przenosi się na zawieszenie (no moze nie cała ale 80%). Czym wyższy profil tym więcej wstrząsów amortyzuje sama opona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Granwork do 2000zł nie kupisz nic sensownego z oponami.. kubotek daje dobra cene :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Za 2 kółka pieniędzy to przy dobrych 17-kach nawet się 4 kółek nie kupi :629:

 

Dobre obręcze do Passka W8 czyli 17" z BBS-a kosztują na rynku wtórnym 2800zł za komplet. Do tego oczywiście opony.

 

Za 2000zł to bankowo nie kupisz alufelg z oponami, które nadadzą się do jazdy.

Może i kupisz jakiś komplet ale opony bedą do natychmiastowej wymiany chyba, że stać Cię na ryzyko jazdy na oponach co mają 3mm bieżnika.

 

No ale jeszcze czasami można wynaleźć coś co akurat ściągneli jednemu klientowi zeszłej nocy z auta i jest już na allegro :)

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Granwork

No nie sądze bo mam pare osób własnie które posiadają alu 17 orginalne VW bo mi na takich zależy i na allegro widziałem tez są . Mi tak na oponach zabardzo nie zalezy bo moge je kupić odzielnie chodzi mi o alufelgi i najbardziej interesują mie aby były orginalne vw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnosnie felg,mam standard felgi,po umyciu zauwazylem ze mam pelno czarnych kropek,szczegolnie na przednich felgach.Jak mylem auto co 2 tyg byly jak nowki,ale ostatnio pogoda nie pozwala na mycie i dzis ich poprstu nie szlo juz domyc.Moze macie jakis preparat,ktory ulatwi zejscie tych kropek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie!!!!!!!! Nic nie trzeba zmieniać! Mówiłem tylko, że jak wsadzisz opony o niższym profilu to np. amortyzatory szybciej siadają ponieważ cała amortyzacja przenosi się na zawieszenie (no moze nie cała ale 80%). Czym wyższy profil tym więcej wstrząsów amortyzuje sama opona.

 

Felga 18 i później posty na grupę, że zawieszenie siada po 10 tyś... :dobani:

Ja w ogóle podziwiam ludzi, którzy to robią, gdzie wy kurde jeździcie? Ja mam zwykłe 15 i serce mnie boli od walenie na dziurskach, dziurach i pralkach różnej maści. A w miastach czyhają jeszcze studzienki... :[ Co prawda serce się rwie, bo to pieknie wygląda, ale rozsądek mówi, nie!

pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki sebek ,juz znalazlem zloty srodek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam żadnych OZ, alessio czy podobnych. Jechałem za kolęgą który miał OZ i wpadliśmy przy tej samej prędkości w mały wykop przez całą szerokość drogi (echhh te roboty drogowe) On zgiął 4, ja żadnej. Mam oryginalne od Superba. Obaj mamy 17calowe. Praktyka sama mówi za siebie. Nie wiem jak będzie przy 15 calowych, ale ja wole dopłacić i kupić coś porządnego. Pzdr :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wezmę to pod uwagę widzę że, masz do sprzedania ładne fele ale jeszcze sie nie przekonałem do 17.Ja w tej chwili mam stalówki ET 45 i mam pytanie czy ET 50 alus podejdzie ale bez żadnych podkładek kiedyś koleś mi na forum odpisał że, takie ET to do wanów się stosuje a inny koleś napisał że on jeździ na takim dużym ET50 nie wiem jak to sie ma w praktyce.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności