Skocz do zawartości
Gość elwood

[silnik] Temperatura silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość elwood

Witam wszystkich, tak wiem, użyłem opcji SZUKAJ, naczytałem się o termostatach itd ale niestety nie do końca znalazłem odpowiedź , problem mam z temperaturą cieczy, za bardzo jeszcze się nie orientuje w tym aucie bo mam je od 2 tygodni.

Nie wiem gdzie leży dokładnie wina, ale podejrzewam czujnik temp albo termostat. Auto jeździ normalnie, odpala itd, wskazówka temperatury natomiast cały czas pokazuje 2mm ponad 70stopni, jak odpalę to oczywiście jest na 0 ale powyżej tych 70 stopni nie wyjdzie, nawet po przejechaniu 30km, w korkach itd. Proszę o porady od czego zacząć. Pozdr

 

Auto to b3 1,9D z 90 roku,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...naczytałem się o termostatach itd ale niestety nie do końca znalazłem odpowiedź...

 

Naczytałeś się i znalazłeś odpowiedź.

 

Wymień termostat na sprawny.

 

 

 

Mam nadzieję, że wentylator chłodnicy nie kręci się non stop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elwood, pewnie trzeba zaczac od VAGa. mze jakies bledy pokaze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VAG nic tu nie pomoże.

Ba, nawet nic na ten temat nie powie.

 

Rocznik '90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Objawy wydają sie typowe dla termostatu, wiec chyba nie ma co kombinowac tylko wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość elwood

Dzięki za odpowiedzi, zastanawia mnie to że temperatura się nie zmienia w korkach, z tego co czytałem to powinna wzrosnąć, tak się nie dzieje, cały czas lekko ponad 70, dla mnie te autko to jak narazie czarna magia, silnik w poprzek, 5 biegów i zero rdzy hehehe

 

Wentylator nie kręci non stop. Temat termostatów przerabiałem w poprzednich bolidach i zawsze się temperatura wahała na postoju i w jeździe przy zepsutym termostacie, ale nie zaszkodzi wymienić, jutro postaram się to wymienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elwood po katuj go trochę, daj mu zwyczajnie po garach. Jeśli to termostat jak wszyscy Ci zalecają, to powinieneś nareszcie zobaczyć tę wskazówkę wyżej. Jeśli mimo tego wskazówka będzie nie wzruszona - błąd na drodze czujnik-wskaźnik. Nawet przy braku termostatu temp. powinno się dać doprowadzić powyżej 90st. No i skoro włącza się wentylator mimo wskazań 70st. to temp. musi być wyższa.

 

Pożycz od kogoś na próbę czujnik, później możesz brać się za zegary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności