Skocz do zawartości
Gość Tomek27

Problem z karoseria.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomek27

Witam.Mam pewien probem z karoseria.Obluzowal mi sie prawy blotnik.Wczesniej tego nie widzialem,ale po wymianie maski widac to jak na dloni.Wyglada to nastepujaco.Szpara miedzy dzwiami i blotnikiem rozszerza sie od dolu do gory,na dole jest jakies 1-2mm u gory natomiast okolo 5mm.Podobnie jest z odstepem miedzy maska a blotnikiem.Przy szybie jest jakies 2-3mm przy lampie zas okolo 1cm<wow>,tak samo miedzy kierunkowskazem a lampa.Po otwarciu klapy,daje sie zauwazyc,ze blotnik tak jakby odgial sie od pionu.Mocowanie blotnika powinno tworzyc kat prosty(tak mam po lewej stronie),u mnie natomiast widac,ze mocowanie jest lekko odgiete:/.Moje pytanie zatem brzmi:czy ktos sie juz z tym spotkal?Blotnik nie jest pogiety,ani klepany.Wg mnie wyglada to tak,jakby puscilo jakies mocowanie dociagajace blotnik do ramy samochodu(albo cos takiego).Nie odkrecalem go jeszcze,bo nie wiem na co zwrocic uwage jak juz go odkrece...aaa jeszcze cos.Kiedy zlapie za blotnik przy nadkolu i ciagne w gore,poddaje sie.Przesuwa sie lekko do gory,ale powstajace i wyczuwalne naprezenia wracaja go do poprzedniej pozycji.Myslalem,aby odkrecic srubki,przsunac i dokrecic,tylko nie wiem skad te naprezenia.Czy blotnik jest polaczony"pod spodem"z czyms,albo cos takiego??Dzieki za wszelkie sugestie.Nie chce,aby cos "odpadlo"mi od samochodu w czasie jazdy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz dokręcić śruby widoczne po otwarciu drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomek27

No wlasnie nie.Dzisiaj przyjrzalem sie blotnikowi.Odrecilem srobki znajdujace sie przedziale silnika,popchnalem blotnik do tylu i przykrecilem.Szpara miedzy dzwiami i blotnikiem zniknela;)Jednakze zauwazylem tez cos innego.Blotnik odstaje od maski(szpara kolo lampy jakies 5-6mm),bo wyprostowaly sie te wszystkie faldki i zalamania w miejscu,w ktorym blotnik jest przykrecony(w przedziale silnika) i nie wiem dlaczego tak sie stalo:/Wydaje mi sie,ze jedyne teraz rozwiazanie to popchniecie blotnika do srodka i nawiercenie nowych otworow na srubki:/Nie wydaje mi sie,aby udalo mi sie znow tak powyginac znow te falki,tymbardziej,ze pewnie znow sie wyprostuja:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy ja mam podobny problem,a więc prawa lampa przednia jest trochę wysunięta do przodu i trochę wystaje w porównaniu z lewą lampą :( oraz przy samym dole szpara miedzy maską a błotnikiem jest trochę większa niż przy podszybiu :( powiedzcie mi jak można to naprawić tak aby było ok,czy można to jakoś wyregulować czy coś :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować nieco przesunąć błotnik ;) maskę też możesz trochę przestawić.Lampa też jest "ruchoma",powinieneś jakoś to wszystko spasować.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo jak nie to może wymiana pasa czołowego??? co wy na to??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no bo jak nie to może wymiana pasa czołowego??? co wy na to??

 

Sprawdź poprostu czy jest OK.Jeżeli tak to po co wymieniać?To nic nie da. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro posprawdzam :D ale najbardziej to denerwuje mnie ta lampa bo okropnie to wygląda :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim passacie karoseria powoli niszczeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności