Skocz do zawartości
MarceL

czym zastąpić schowek na kasety magnetofonowe?

Rekomendowane odpowiedzi

W B5 miałem oryginalne radyjko na kasety i schowek na kasety w środkowej konsoli przy dzwigni hamulca ręcznego. Radyjko wymieniłem na CD a schowek na kasety pozostał. I trochę nie pasuje do całości. Może wiecie czy da się to w ogóle wyjąć, czy z całą konsolą trzeba wymienić. Bo przydało by się trochę wolnego miejsca w tej okolicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MaXeR

jak wyciągniesz cały tunel środkowy to możesz normalnie ten schowek wyciągnąć ponieważ jest od wsadzany na wcisk i taki mały zatrzask jest. I to wszystko. Jednak dziura pozostanie. Ja mam taki sam problem. Ręcznie dałoby się coś zrobić jednak nie z takiego plastiku jak tunel. A przy okazji nasuwami sie pytanie : Co tam mają paski które orginalnie mają navi albo radioodtwarzacz płytkowy(orginalny !)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy dżwigni od recznego sa dwa trzymaki takie wgłebienia na napój kubek czy coś takiego a pod navi mam pokretła nawiewów lub klimatronic a pod tym popielniczke i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy dżwigni od recznego sa dwa trzymaki takie wgłebienia na napój kubek czy coś takiego a pod navi mam pokretła nawiewów lub klimatronic a pod tym popielniczke i koniec.

 

To tak masz w 3bg w 3 b jest trochę inaczej. Jest tam mianowicie...

 

Dziura!

 

http://www.fothost.pl/upload/07/48/ad9a8114_passat024.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ta dziurka ma normalne dno czy jest tam otwór i jakieś bebechy pod spododem czy może dywanik jakiś i da się jeździć z tym pustym miejscem. może ktoś zrobić foto jak to wygląda jak nie ma tego pojemnika na kasety bo ja również chcę to usunąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem tego pojemniczka. Na spodzie jest gumowa podstawka zrobiona w identyczny sposób jak ta w schowkach w drzwiach przednich. Mi w sam raz mieści się tam CB Radio, lekko po skosie ale siedzi i się nie telepie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy da się jakoś wyjąć same szufladki od kaset bez wyciągania całego tunelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego nie ma szans wyciągnąć bez ściągania tunelu. kasetka pod tunelem ma 2 zaciski które trzeba nacisnąć i mocno wypchnąć pojemniczek na kasetki. żeby ściągnąć tunel trzeba odkręcić 5 śrub. jak chcesz podeślę fotki które i gdzie one są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie wiem dokładnie jak jest w Passacie bo pojemnika na kasety nie mam. Ale miałem go w Audi a4 i przypuszczam że mogą być identyczne (jak to w vw-group bywa).

W a4 można go było wyjąć bez rozkręcania tunelu.

Wystarczyło otworzyć uchwyt na kasety i delikatnie odchylać do tyłu.

Wychodził bez trudu.

Wkładając go należało najpierw włużyć tył a potem wcisnąć z przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wyciągnięciu pojemnika -schowka na kasety na dno tej wolnej przestrzeni możemy zastosować " wkładka wnęki- półka" 3B0 863 301 kolor do wyboru.Pozdrawiam majsterkowiczów.:D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po wyciągnięciu pojemnika -schowka na kasety na dno tej wolnej przestrzeni możemy zastosować " wkładka wnęki- półka" 3B0 863 301 kolor do wyboru.Pozdrawiam majsterkowiczów.:D;)

 

witam a czy mozna gdziekolwiek kupic taka wkladke? szukalem juz na allegro ale nic takiego nie znalazlem:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam a czy mozna gdziekolwiek kupic taka wkladke? szukalem juz na allegro ale nic takiego nie znalazlem:(

 

Owszem w ASO , ceny nie znam , bo jeszcze nie miałem kiedy do nich podjechać.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adam-maks

Ja schowek na kasety wyjolem w pol minuty bez wykrecania tunelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś fote jak to wygląda bo ja nad tym nawet nie pomyslałem jak sie spodobało by to też bym to zrobił .. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja za wkłądke płaciłem ok 20zł, otwór po schowku zadkleiłem plexi -zero porblemów... jak ktoś potrzebuje to moge zrobic foto jak to teraz wygląda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisałem ja proszę o fotkę jak to wygląda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec taki mały manual ode mnie (jak ja robiłem):

1. wyjąłem schowek na kassety

2. zmierzyłem otwór jaki został

3. wyciąłem z plexi płytke dodając po 2mm zarówno na długości jak i szerokości

4. przecisnąłem płytke przez otwór (tak akby wpadła na doł)

5. przyczepiłem do płytki przyssawkę (taką od wieszaka łazienkowego -do kupienia w kazdym hipermarkecie)

coś takiego: przyssawka_fi45.jpg

6. podniosłem na przyzsawce płytke dopasowując ją do otworu w ten sposób aby nie było z żadnej strony szpary

7. przykleiłem w miejsach styku (w koło otworu) kropelką z góry

8. chwile potrzymałem i delikatnie oderwałem przyssawke

9. po 24h położyłem oryginalną wyściółke (mimo drobnego przeskoku na plastikach po położeniu wyściółki jest równo)

 

Dlaczego nie przykleiłem płyki z góry lub nie wyciąłem równej otworowi? Ponieważ w razie czego tak będzie łatwiej zdemontowac (wystarczy nożykiem do tapek przejechac po krawędziach i przycisnąć).

 

Czy mi to podczas jazdy nie spadnie na dół? Jesli dokładnie dokleisz nie ma takich obaw. Ja woże w tym miejscu zazwyczaj puszke Tigera i na gwintowanym zawieszeniu jadąc po polskich nierównych drogach wytrzymuje)

 

Dlaczego nie przykleić płytki na całą wnęke? Gdy przykleisz płytke na całą wnęke to po pierwsze zasłonisz dojście do śruby jaka się znajduje, po drugie po włożeniu wyściółki wyściółka będzie odstawać z każdej strony od krawędzi otworu.

 

Jak ktoś ma jakieś pytania to prosze zadawać, z chęcią rozwieje wszystkie wątpliwości, a póki co wrzucam foty jak to wygląda po skońćzeniu:

obraz022jw1.th.jpg obraz023rc6.th.jpg obraz024sb5.th.jpg

 

---------- Post added at 16:36 ---------- Previous post was at 14:44 ----------

 

Co tam mają paski które orginalnie mają navi albo radioodtwarzacz płytkowy(orginalny !)

 

wyściółke, a pod wyściółka plastik z zaznaczonymi miejscami do wyłamania (jak będe miał możliwość zrobie fotke jak to u kolesia wygląda)... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podziekował kolego i za te treści na PW :D

ja tez pomajstruje w wolnym czasie tylko ja mam tą gumke siwą to dam czarną najwyżej od kumpla z angola się cos dobierze;) pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz siwe wnętrze to dawaj siwą -tak było oryginalnie. W aso mozna dostac taką samą tylko w innym kolorze, ale to już chyba Jurek wyzej napisał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy ja wczoraj kupiłem taką wkładkę i dałem coś koło 25 złociszy i w weekend biorę się za robotę. a i mam pytanko jak można wyjąć te kasety beż rozkręcania tunelu. bo kiedyś rozkręcałem i wiem że tak można ale wolałbym bez bawienia się w śrubeczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności