Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A ja może i drastyczną metodą wyciągałem u siebie wtryski,ale wyszły...Odkręciłem podpórki i po odpięciu wtyczki od pompy zakręciłem dwa razy rozrusznikiem,i same wyszły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja może i drastyczną metodą wyciągałem u siebie wtryski,ale wyszły...Odkręciłem podpórki i po odpięciu wtyczki od pompy zakręciłem dwa razy rozrusznikiem,i same wyszły

W naszych jeszcze jakoś wychodzą, ale przez wakacje wyjmowałem z ducato 2.3 multijet 2006r. i to była masakra. Trzeba było rozebrać wtryski i wyrywać wybijakiem (chyba z 10kg ważył ciężarek ) ok 5minut każdy wtrysk aż całe auto podnosiło. Ogólnie wyjęcie głowicy 4 dni a montaż niecały jeden tak było wszystko zapieczone. Nie ma co narzekać na nasze furki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Od kilku dni na powaznie mysle o wtryskach 216. Skad je najlepiej nabyc?

Chodzi mi raczej o zamienniki, ale zeby byly jak najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie.

Od kilku dni na powaznie mysle o wtryskach 216. Skad je najlepiej nabyc?

Chodzi mi raczej o zamienniki, ale zeby byly jak najlepsze.

Cowboy na forum vwgolf.pl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wtryski juz mam. Ale chcialem sie dopytac co do kątów i dawki. Kat 48-52? dawka 3mg? mechanior ktory ma mi ustawic, ze sporo 3mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kąt tylko i wyłącznie możliwie jak najbliżej niebieskiej linii,żadne 48-52.Ustawiać tak,żeby było na niebieskiej.Dawka około 4-5mg/suw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako iż jestem nowy to mam prośbę o dużą wyrozumiałość oraz wasze rady :)

Mianowicie mam jak w temacie AHU i z lekkim chipem tzn powinno byc 118 z naciskiem na powinno ..

Do rzeczy Moje aspiracje to 170/180 km z tego silnika.. i tu rodzi sie pytanko (1. do ilu mniej wiecej dmuchnie seryjne Turbo z AHU

2.Większość z was wkłada Turba z 130 itp ale one maja zmienna geometrie A czy jak wpakuje wieksze turbo np od 2.5 tdi bez zmiennej geometri bdz to miało jaki kolwiek sens? oczywiscie do tego Pompa 11 no i wtryski 216 bosh (nie uznaje pół środków) no i skrzynia z 6 bieg z 2.5 tdi :) Prosił bym o waszą opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do ilu mniej wiecej dmuchnie seryjne Turbo z AHU

 

1.2b na dole i 1.1b przy 4000obr żeby to w miarę bezpiecznie jeździło.

 

A czy jak wpakuje wieksze turbo np od 2.5 tdi bez zmiennej geometri bdz to miało jaki kolwiek sens?

 

Nie ma to jakiegokolwiek sensu., nic nie pasuje i na pewno nie będzie to to czego oczekujesz. Nie jeden przechodził przez te super mocne i ekstra wstające turbiny na WG - głównie za namowami kolegów z forum Golfa, ale uwierz mi nie warto (mówię to jako człowiek który przeszedł przez montaż dużych WG do 1.9TDI w AHU - oczywiście efekt to jedna wielka porażka).

 

Temat AHU/AFN itp. jest na prawdę rozbudowany, a do tej mocy którą chcesz uzyskać polecam :

 

- 216 Bosch

- 11mm (jak najbardziej jestem za hybrydą 10/11, wychodzi taniej i pewniej niż 107J)

- sprzęgło AWX bądź przejście na jednomas

- FMIC

- turbo BRD, pasujące P&P + map sensor 3barowy

- DP 2.5" i wywalenie kata

 

Taki zestaw na dobrym silniku i sofcie wypluje okolice 180HP i 380-400NM. Będzie to już nawet fajnie jechało jak na budę B5.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Kata to już go nie ma hehe

Hmm czyli jednak BRD .Co do sprzegła nie lepiej zapodać większe z 2.5 tdi z całą skrzynia? Jednomas to wgl odpada A skrzynia musi byc 6 bo ta sie konczy przy 200 ewentualnie z 1.9tdi 6b nie wiem która jest dłuższa...? No i nie można zapomnieć o sensownych hamulcach, ale to juz mam z s6 c5 340mm upatrzone :)

A co do reszty to zaczynamy zbierać części :D I wkońcu Passek sie bdz jako tako odpychał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do sprzegła nie lepiej zapodać większe z 2.5 tdi z całą skrzynia?

 

Lepiej ale potrzebujesz :

- skrzynia

- kompletne sprzęgło 240mm

- rozrusznik pod 6biegową skrzynię (do tego jak masz klimę, musisz ja przesunąć do przodu bo się nie zmieści)

- dystans między skrzynię a blok

- wybieraki

- przeróbka wtyczki impulsatora

- zmiana sanek/dorobienie łapy

 

No i nie można zapomnieć o sensownych hamulcach, ale to juz mam z s6 c5 340mm upatrzone

 

Hamulce to chyba 345mm, byly 340mm ?

Dolicz do tego :

- alu zwrotnice

- piasty

- łożyska

- czujniki abs

- półosie AWX/AVF (z AHU nie pasuje przegub do piasty AWX, a na półoś z AHU nie założysz przegubu z AWX, krótko mówiać kompletne półosie z AWX/AVF)

- wymiana wahacza banana (inna średnica sworznia)

 

Koszta nie małe, uważam że do takiej mocy 200HP hamulec 312mm wystarcza, no chyba że lubisz się ścigać to wtedy 345+ by się przydały..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O skrzyni wiem odrobiłęm zadanie domowe :) z klima mnie zaskoczyłeś bo takową posiadam

A co do hamulców jestem w szoku i hm nie scigam sie to nie moj styl ale passek wisi 4 cm nad ziemia teraz byłą 17 ale na wiosne bdz 18 z naciągiem i dlatego miały być takie duże OEM+

Co ciekawsze jak czytałem pisali ze wystarczy cały zacisk z jazmem nowe tarcze klocki podłączyc to i tyle a ciekawe bo niby ten sam wachacz itp ma a6 c5 co i b5

( Wole więc nie wiedziec ile kosztuje zaadoptowanie z rs6 c5 ) bo one by wyglądały cudownie wrecz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pewne pytanie. Ile można wyciągnąć z AUH przy 216 i remapie ? Celuję w granicę 130-140 bo troszkę ciężko mi się jeździ 90km.

Zwłaszcza gdy się przesiądziesz ze starego AFN ale jednak różnica jest. I kolejne pytanie to czy u nas na forum ktoś ma 216 na sprzedaż czy zostaję tylko cowboy z golfa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszka na allegro tez handluje wtryskami. Nie wiem jak teraz, ale jakeiś 3 lata temu brałem od niego 216 i po dzis dzien jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie pewne pytanie. Ile można wyciągnąć z AUH przy 216 i remapie ? Celuję w granicę 130-140 bo troszkę ciężko mi się jeździ 90km.

Zwłaszcza gdy się przesiądziesz ze starego AFN ale jednak różnica jest. I kolejne pytanie to czy u nas na forum ktoś ma 216 na sprzedaż czy zostaję tylko cowboy z golfa ?

 

120 to jest max na takim setupie z ori dmuchawą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro znalazłem kogoś o nicku "sportowe216". Ktoś brał od niego ? Ewentualnie link do kogoś pewnego na PW :)

 

120 zawsze lepsze niż 90 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na allegro znalazłem kogoś o nicku "sportowe216". Ktoś brał od niego ? Ewentualnie link do kogoś pewnego na PW :)

 

120 zawsze lepsze niż 90 ;)

Muszka pod tym linkiem się kryje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie jestem na hamowni

 

mam wlozone 216tki i kata wywalonego

dokladam soft wieczorkiem lub jutro dam znac co bylo i jak wyszlo po nowym sofcie :manga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec to wypluło

przed

120 KM 3985 rpm

267,8 Nm 2013 rpm

 

po

136 KM 3904 rpm

308,0 Nm 2078 rpm

 

49647483213223313108.jpg

Edytowane przez kajos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności