Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

Czy moze jest uzytkownik takiego silnika, który go troszke ulepszyl? Jesli tak to jakie odczucia? Duza roznica w porownaniu do nie ulepszonego? Ile mocy i Nm przybylo? Pewien Tuner zaproponowal mi tez kiedys mailowo, zeby bardziej zwiekszyc zakup i wymiane wtrysków od 110km wtedy dalo by rade do 130km i 290-300Nm, co o tym sadzicie? Moj rocznik to 99 i mam zanmiar jkeszcze troche nim pojezdzic? Co radzicie sama modyfikacja (110-120KM i 250-290Nm w zaleznosci od stopnia jak bardzo bym chcial) czy wymienic tez wtryski i parametry jak pisalem?

 

z gory dziekuje za pomoc bo sie kompletnie na tym nie znam.

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,

 

Czy moze jest uzytkownik takiego silnika, który go troszke ulepszyl? Jesli tak to jakie odczucia? Duza roznica w porownaniu do nie ulepszonego? Ile mocy i Nm przybylo? Pewien Tuner zaproponowal mi tez kiedys mailowo, zeby bardziej zwiekszyc zakup i wymiane wtrysków od 110km wtedy dalo by rade do 130km i 290-300Nm, co o tym sadzicie? Moj rocznik to 99 i mam zanmiar jkeszcze troche nim pojezdzic? Co radzicie sama modyfikacja (110-120KM i 250-290Nm w zaleznosci od stopnia jak bardzo bym chcial) czy wymienic tez wtryski i parametry jak pisalem?

 

z gory dziekuje za pomoc bo sie kompletnie na tym nie znam.

Piotrek

 

Mamy w ofercie sportowe wtryski po których przybywa ok 20 KM i nie jest to jakis zabójczy koszt,do tego soft i w zależności od stanu twego silnika i pompy 135-143 około by było bezpiecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mamy w ofercie sportowe wtryski po których przybywa ok 20 KM i nie jest to jakis zabójczy koszt,do tego soft i w zależności od stanu twego silnika i pompy 135-143 około by było bezpiecznie.

 

Jak wygląda spalanie po takich zabiegach? Czy aby napewno 140 koni dla tego silnika to bezpiecznie?

 

Pozdrawiam Gładki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mamy w ofercie sportowe wtryski po których przybywa ok 20 KM i nie jest to jakis zabójczy koszt,do tego soft i w zależności od stanu twego silnika i pompy 135-143 około by było bezpiecznie.

 

Jak wygląda spalanie po takich zabiegach? Czy aby napewno 140 koni dla tego silnika to bezpiecznie?

 

Pozdrawiam Gładki.

 

Zrobiliśmy ibize AFN 110 na 161 KM,spalanie spadło klientowi o 1,5 litra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jaki jest orientacyjny czas i koszt przerobienia AHU na 140 koni?

 

 

Pozdrawiam Gładki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

 

Jaki jest orientacyjny czas i koszt przerobienia AHU na 140 koni?

Pozdrawiam Gładki.

 

To kazdy tuner indywidualnie ocenia:

U mnie ww przerobki wygladaja tak :

Ok 2300zl na wtryskach 216 ok 140KM

Ok 1800zl na wtryskach AFN/ASV ok 130KM

 

Zalaczam wykres 1Z po zmianie wtryskow i lajtowym programie zimowym na 1.05bar. Mysle ze 130KM i 310Nm by mozna uciagnac z lekkim dymieniem.

 

9409887399281d5em.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

 

Jaki jest orientacyjny czas i koszt przerobienia AHU na 140 koni?

 

 

Pozdrawiam Gładki.

 

poszedł priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie byłbym taki skory to stwierdzeń ile na jakim setupie wyjdzie. Mówimy o tuningu aut które mają 8 czy 10 lat i w większości przebiegi powyżej 200kkm.

 

TDi to wytrzymałe motory ale prawda jest taka, że przebieg robi swoje w szczególności na elementach wytwarzających ciśnienie.

 

Mi osobiście na setupie AHU+216ki mówiąc o kompletnie bezdymnym sofice z granicą rozsadku nie udało się zrobić wiecej jak 130-135PS.

 

Ale najważniejsze jest to, że przyrost i tak będzie duuuży w stosunku do oryginału.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomek27

A co myslicie o tym,aby zamontowac wtryski od AFN 0.206mm,wystabilizowac cisnienie doladowania za pomoca MBC a potem zrobic maly update kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co myslicie o tym,aby zamontowac wtryski od AFN 0.206mm,wystabilizowac cisnienie doladowania za pomoca MBC a potem zrobic maly update kompa?

 

MBC w tdi..? szkoda zachodu. Zaloz wtyski ustaw dawke na jalowym 3-4mg/skok i bedzie dobrze. Dymienia znacznego nie powinno byc najwyzej troche wiecej pokopci.

Bedziesz miec ze 10X KM i tyle. Pozniej korekta w sofcie i 12X powinno byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomek27

A dlaczego nie moze byc MBC w TDi??Chyba po to je min stworzono.Chyba dobrze jest usawic cisnienie doladowania na jakims stalym poziomie,i z takiego korzystac,a nie pozwalac n75 na konrolowanie owego cisnienia...ktore nie zawszejest na dobrym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nauka jest Matką wynalazku ;) zrób tak i za chwile bedziesz miał odpowiedz dlaczego tak sie nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A dlaczego nie moze byc MBC w TDi??Chyba po to je min stworzono.Chyba dobrze jest usawic cisnienie doladowania na jakims stalym poziomie,i z takiego korzystac,a nie pozwalac n75 na konrolowanie owego cisnienia...ktore nie zawszejest na dobrym poziomie.

 

nie po to sztab ludzi opracowal elektronike do sterowania kazdym parametrem silnika, zebys ty robil to mechanicznie. owszem uzywa sie mbc w tdi, ale w specyficznych przypadkach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego zatem nie uzywa sie MBC??Moze jakas odpowiedz?Jak na razie,nie widze tutaj zadnej konstruktywnej krytyki:/

Natomiast na potwierdzenie swojego zdania mam ten oto link.

 

http://forums.audiworld.com/s4/msgs/1584287.phtml

 

To silnik benzynowy...tam charakterystyka turbiny to inna bajka

po drugie MBC moze i sie sprawdzi w AHU gdzie masz wasegate ale przy turbinach z kierownicami to bedzie pomyłka.

po trzecie sprawny n75 bardzo ladnie reguluje cisnienie w silnikach typu AHU i modelowac je mozna w programie do wartosci ok 1.6 bar czyli wiecej niz Twoja turbina przezyje

po czwarte programem wysterujesz cisnienie w funkcji obrotow i obciazenia !!!!!! MBC bedzie trzymac liniowo nawet do konca skali (co widac na Twoim linku) a to moze skonczyc sie urwaniem wirnika

po piate: powtarzam to co napisalem wczesniej...za duzo roboty do efektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomek27

Dziekuje za odpowiedz:)Napisalem o n75,bo z moim jest chyba cos nie tak.Cisnienie doladowania powinno wynosic od 1.7 do 2.2 bar.Gdy mialem stary(popsuty)n75 caly czas lapalem tryb awaryjny z powodu zbyt duzego cisnienia pow 2.2.Po zalozeniu nowego,prosto ze sklepu,maksymalne cisnienie dol jakie udalo mi sie uzyskac to ok 1.75 bar:/Czy oznacza to,ze dziala on zbyt dobrze,czy tez moze oznacza to,ze poprzedni wlasciciel majstrowal przy "westgate"?Druga opcja wydaje mi sie bardziej prawdopodobna.Pewnie tloczek jest za bardzo wysuniety,co mialo zrekompensowac wadliwe dzialanie starego n75.Jak myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
maksymalne cisnienie dol jakie udalo mi sie uzyskac to ok 1.75 bar

 

sprawdzane vagiem? to tylko uscisle - masz 0.75 bara. ta 1 oznacza atmosferyczne.

w ahu to chyba powinno byc max cisnienie w okolicach 0.85, bo to przeciez prawie to samo co 1Z, ale niech ktos bardziej obeznany potwierdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za odpowiedz:)Napisalem o n75,bo z moim jest chyba cos nie tak.Cisnienie doladowania powinno wynosic od 1.7 do 2.2 bar.Gdy mialem stary(popsuty)n75 caly czas lapalem tryb awaryjny z powodu zbyt duzego cisnienia pow 2.2.Po zalozeniu nowego,prosto ze sklepu,maksymalne cisnienie dol jakie udalo mi sie uzyskac to ok 1.75 bar:/Czy oznacza to,ze dziala on zbyt dobrze,czy tez moze oznacza to,ze poprzedni wlasciciel majstrowal przy "westgate"?Druga opcja wydaje mi sie bardziej prawdopodobna.Pewnie tloczek jest za bardzo wysuniety,co mialo zrekompensowac wadliwe dzialanie starego n75.Jak myslicie?

 

 

Hej

 

Mylisz sie kolego piszac ze ten silnik pracuje ze wspomnianym przez ciebie cisnieniem 1.2 bar to tylko przy programnie i to zrobinym z glowa mozna osiagnac takie wartosci.Normalnie to ten silnik ma jak kolega wyzej zapodal 0,85 bar a ty tej wartosci nie osiagasz wiec jest przed toba jeszcze kilka rzeczy do sprawdzenia dlaczego ...

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

echhh jeszcze dwa dni i moja 90 nie bedzie 90-tką:) juz sie nie moge doczekac co z tego bedzie:) w piatek wieczorem podziele sie wrazeniami z drogi powrotnej:)

 

pozdrawiam,

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
echhh jeszcze dwa dni i moja 90 nie bedzie 90-tką:) juz sie nie moge doczekac co z tego bedzie:) w piatek wieczorem podziele sie wrazeniami z drogi powrotnej:)

 

I jak tam fura po modach się spisuje?

 

Pozdrawiam Gładki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności