Skocz do zawartości
Gość YOdi

Podgrzewane lusterka zamiast zwykłych

Rekomendowane odpowiedzi

Gość YOdi

Witam

przy swoim joysticku do sterowania lusterek mam 4 pozycje:

L - sterowanie lewego lusterka

0 - do niczego :)

R - sterowanie prawego lusterka.

oraz ikonkę od składania lusterek, które oczywiście nie działa bo i po co :)

 

pytanie brzmi.

 

Jako ze nie mam ogrzewanych lusterek (a bardzo chciałbym takowe posiadać) czy wystarczy ze zamienię wkłady na takie z matami. Chodzi mi o to czy ten joystic do sterowania w pozycji 0 będzie grzał czy też muszę wymienić na taki z ikonką ogrzewania lusterek (bo ma inne wyjścia co zapewne wiąże sie z położeniem dodatkowych kabli)

 

przerabiał ktoś ten temat?

 

a w ogóle to podgrzewane lusterka w paskach to standard bo jak widzę to wszyscy mają tylko mój nie ;))

 

od razu poinformuję, że przeczytałem posty o lusterkach i tam z reguły chodzi tylko o wymianę mat :)

 

pozdrawiam

 

YOdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

YOdi, nie wiem, jak wyglada z tym podgrzewaniem przy takim joysticku, ale zamiast wymieniac joy ewemtualnie to moze lepszym rozwiazaniem byloby podpiecie sie pod wlacznik od ogrzewania tylnej szyby-w Golfie IV tak jest :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

przy swoim joysticku do sterowania lusterek mam 4 pozycje:

L - sterowanie lewego lusterka

0 - do niczego :)

R - sterowanie prawego lusterka.

oraz ikonkę od składania lusterek, które oczywiście nie działa bo i po co :)

 

pytanie brzmi.

 

Jako ze nie mam ogrzewanych lusterek (a bardzo chciałbym takowe posiadać) czy wystarczy ze zamienię wkłady na takie z matami. Chodzi mi o to czy ten joystic do sterowania w pozycji 0 będzie grzał czy też muszę wymienić na taki z ikonką ogrzewania lusterek (bo ma inne wyjścia co zapewne wiąże sie z położeniem dodatkowych kabli)

 

przerabiał ktoś ten temat?

 

a w ogóle to podgrzewane lusterka w paskach to standard bo jak widzę to wszyscy mają tylko mój nie ;))

 

od razu poinformuję, że przeczytałem posty o lusterkach i tam z reguły chodzi tylko o wymianę mat :)

 

pozdrawiam

 

YOdi

Witam!!!

Passat z tego roku jesli lusterka sa elektryczne to zawsze sa podgrzewane.Wlacza sie je wlacznikim ogrzewane tylniej szyby.Moze nie grzeja ci bo orginalne maty sie juz wypalily

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość YOdi

Witam!!!

Passat z tego roku jesli lusterka sa elektryczne to zawsze sa podgrzewane.Wlacza sie je wlacznikim ogrzewane tylniej szyby.Moze nie grzeja ci bo orginalne maty sie juz wypalily

 

 

oooo to bardzo fajna wiadomość :) zaraz biorę się za sprawdzanie mat bo bezpiecznik działa (tylna szyba grzeje jak trzeba:) dzięki :)))

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo masz bez mat, jesli kupiles auto od kogos to moze mu skradli szkielkka i wsadzil jakies zamienniki bez mat, sa nieraz zamienniki z matami i bez , bez oczywiscie troche tansze ;)

 

albo wsadzil i nie podpial kabelkow do mat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym roczniku pozycja ;0' grzanie luster,tak jest u mnie ,z tego co wiem grzanie luster bylo zintegrowane z tylna szyba w modelach starszych :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość YOdi
w tym roczniku pozycja ;0' grzanie luster,tak jest u mnie ,z tego co wiem grzanie luster bylo zintegrowane z tylna szyba w modelach starszych :vw:

 

heieh się skołowałem teraz trochę (ale tylko trochę) wyjmę wkłady i po prostu zajrzę do środka.. mam nadzieję, ze przepis z forum na wyciąganie lusterek jest dobry bo ostatnio próbowałem je wyciągnąć ale bałem się mocniej szarpnąć by czegoś nie urwać. Ale jak widzę trzeba tam poszarpać bo inaczej nie wyjdzie ;))

 

pokombinuję i dam znać :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opis wyjmowania lustra jest w ;warsztacie' na forum :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w tym roczniku pozycja ;0' grzanie luster,tak jest u mnie

 

u mnie to samo pozycja 0 grzanie - jest na tej pozycji namalowana "fala",

 

moze jak sie wlaczy ogrzew. tylna szybe to tez grzeja ? jak przysypie sprawdze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie lusterek jest sprzężone z ogrzewaniem tylnej szyby, tylko w modelach z rocznika '97, gdzie zamiast joysticka, jest talerzyk do regulacji położenia :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko w modelach z rocznika '97, gdzie zamiast joysticka, jest talerzyk do regulacji położenia

modele z rocznika 98 też mają "talerzyk" do regulacji. Jeśli występuje talerzyk to grzanie luster sprzężone jest z tylna szybą, jeśli joystik to grzanie masz na po ustawieniu go na pozycji środkowej, tak jak jest na ikonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość YOdi
tylko w modelach z rocznika '97, gdzie zamiast joysticka, jest talerzyk do regulacji położenia

modele z rocznika 98 też mają "talerzyk" do regulacji. Jeśli występuje talerzyk to grzanie luster sprzężone jest z tylna szybą, jeśli joystik to grzanie masz na po ustawieniu go na pozycji środkowej, tak jak jest na ikonie.

 

ale ja nie mam ikony grzania tylko po prostu 0 :)) no nic to w weekend wezmę sie za lustra i w końcu je wyszarpię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
tylko w modelach z rocznika '97, gdzie zamiast joysticka, jest talerzyk do regulacji położenia

modele z rocznika 98 też mają "talerzyk" do regulacji. Jeśli występuje talerzyk to grzanie luster sprzężone jest z tylna szybą, jeśli joystik to grzanie masz na po ustawieniu go na pozycji środkowej, tak jak jest na ikonie.

 

ale ja nie mam ikony grzania tylko po prostu 0 :)) no nic to w weekend wezmę sie za lustra i w końcu je wyszarpię :)

YOdi, a moze Ty masz po prostu od Golfa IV ten joystick zamontowany (w Golfie ogrzewanie lusterek uruchamiasz wlacznikiem ogrzewania tylnej szyby-pisalem juz wczesniej) :?: Jesli go zdemontujesz to poszukaj na nim numeru czesci, sprawdzimy w ETCE i wszystko sie wyjasni :cwaniak: A jesli masz joy z Golfa, to mysle, ze mozesz miec pod szklami maty grzejne, tylko nie ma ich co uruchomic :kwasny:

Bo jesli masz maty, moze wystarczy jednak ten joystick wymienic i bedzie po problemie :hyhy:

Sprawdz numer tego joy'a :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłącze siędo tematu... jak sprawdzić czy moje lusterka są podgrzewane? czyms to sie różni z wyglądu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz elektrycznie regulowane to automatycznie powinne być podgrzewane.

Włącza się je albo z podgrzewaniem tylnej szyby, albo jeśli masz dżojstik do lusterek to w środkowej pozycji pomiędzy regulacją prawej i lewej strony ustawiania lusterka.

A jak chcesz sprawdzić czy są podgrzewane to trzeba wyciągnąć wkład i zobaczyć czy są podłączone kabelki do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam osobiście nie widziałem Passata bez podgrzewanych lusterek, nie ważne jaki rocznik. To nie dowodzi że ma każdy, ale jest tak moim zdaniem z dużym prawdopodobieństwem.

 

U mnie podgrzewanie lusterek ma dosyć słabą moc - trzeba poczekać dłuższy moment aby się nagrzały - później utrzymują temperaturę. Najlepiej włączyć na pozycję 0 (nie zawsze jest ona oznaczona jako grzanie) i przejechać się któryś kilometr, wtedy będzie pewność czy są sprawne czy nie. Można też podłączyć VAG'a, przepalona mata jest wykrywana przez moduł komfortu który tym ustrojstwem steruje.

 

W samochodach które nie posiadają joysticka, ogrzewanie lusterek jest sprzężone z ogrzewaniem tylnej szyby.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie wyjąłem wkłady , sprawdziłem na mierniku niby sa ok ale co ? nie grzeje prawe a lewe ledwo co i tylko od zewnętrznej strony co możne być ??nadmienię jeszcze że mam passka z 2004 roku i co ciekawe grzanie lusterek jest sprzężone z grzaniem tylnej szyby czemu nie wiem , sprawdzałem listwe bezpieczników jest miejsce na bezpiecznik od lusterek ale niema tam bezpiecznika dlaczego??? Co z tymi matami wymienić??? czytałem gdzieś że muszą mieć jakieś tam 12 om ale ja sie na tym nie znam ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdziłem na mierniku niby sa ok ale co ?

niby, czy są?

czytałem gdzieś że muszą mieć jakieś tam 12 om

ile masz?

nie grzeje prawe

masz napięcie na przewodach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro w robocie sprawdzę to wieczorkiem napisze więcej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności