Skocz do zawartości
Gość yonek

Czy mozliwe ze nie mam komputera w moim aucie?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość yonek

Witam. Jestem uzytkownikiem Passata od 4 miesiecy i zastanawia mnie czy to mozliwe ze w moim modelu tj B5 1.9TDI 1998r nie ma komputera pokladowego. Podejrzewam ze jest tylko w drazku od kierunkow nie ma tego przelacznika pokazujacego sredne spalanie itp itd. Prosze o pomoc. Czy mozna to jakos sprawdzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe yonek, ja też nie mam,ale pociesz się tym że w realu spalanie zmierzysz dokładniej

tylko tyle Ci pozostaje

pozdrawiam

rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ptoks7

ja tez nie mam ,jakos mi to nie przeszkadza..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maison55

Pocieszę Cię, że mam 3BG itez nie mam. A chętnie bym założył. Głównie ze względu na termometr. Bo klimatronica tez nie mam tylko manualną klimę i strasznie mi tego termometru brakuje. A nie lubie takich wynalazków z allegro przyklejanych. Słyszałem że w 3BG nie jest to takie skomplikowane. Może wie ktoś przy okazji jaki licznik (numer czy symbole) powinieniem kupić?>??

pozdrwiam

Maison55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ptoks7

są termometry które da sie podłączyc pod wyswietlacz radia w samochodzie. :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Podejrzewam ze jest tylko w drazku od kierunkow nie ma tego przelacznika pokazujacego sredne spalanie itp itd. Prosze o pomoc. Czy mozna to jakos sprawdzic?

Jesli nic Ci nie siweci miedzy zegarami poza kontrolkami malymi w gornej polowie tego ciemnego prostokata, to nie masz FIS'a...

Kolejna sprawa jest taka, ze przelaczniki do kompa nie sa w manetce kierunkowskazu, tylko w manetce wycieraczek... W manetce kierunkowskazow sa najwyzej przyciski do tempomatu (moga tez byc w kierownicy wielofunkcyjnej) :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maly OT.

 

Troche to dziwne, ze tak proste rzeczy jak termometr czy kratka w kombi to zaleza od wyposzaenia... a co bardziej mnie dobija, ze B3 moga miec to czego nie maja 3BG... Ja mam, ale czy to takie potrzebne...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yonek
Jesli nic Ci nie siweci miedzy zegarami poza kontrolkami malymi w gornej polowie tego ciemnego prostokata, to nie masz FIS'a...

Ale boli mnie inna sprawa. Czesto w pracy jezdze Skodami a wiadomo ze od Skody do Passata niedaleko. Zebysmy lepiej sie zrozumieli zalaczam ponumerowany plik graficzny.

 

kontrolkiimy3.th.jpg

 

Wedlug tego co mowi Krawcol jesli nie mam ikonek oznaczonych na zdjeciu cyfra 1 to nie ma komputera ale mysle ze niekoniecznie. Jezdilem Skodami w ktorych ten dolny prostokat nie byl podswietalany a przez przelacznik w manetce od wycieraczek komputer byl wyswietlany na wyswietlaczu zamiast godziny (na rysunku ekran nr3). Spotkaliscie sie kiedys z taka opcja. i dodam ze w Octavii nie ma klimatronika tylko jes manualna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krawcol

a jak masz regulacje prędkości wycieraczek to gdzie jest przełącznik od komputera??

kiedyś jeżdziłem octavia i przełącznik był zrobiony prawie tak jak ja mam do wycieraczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przełącznik do komputera znajduje sie na końcu manetki :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysieksa

 

Wedlug tego co mowi Krawcol jesli nie mam ikonek oznaczonych na zdjeciu cyfra 1 to nie ma komputera ale mysle ze niekoniecznie. Jezdilem Skodami w ktorych ten dolny prostokat nie byl podswietalany a przez przelacznik w manetce od wycieraczek komputer byl wyswietlany na wyswietlaczu zamiast godziny (na rysunku ekran nr3). Spotkaliscie sie kiedys z taka opcja. i dodam ze w Octavii nie ma klimatronika tylko jes manualna

 

Ja widziałem w jednym Pasku gdzie komputer był wyświetlany włąsnie w miejscu zegarka.

Wszedłem na Allegro i z ciekawości poszperałem i jest kilka pasków własnie z takim rozwiazaniem komputera na wyświetlaczu zegarka...

 

http://img114.imageshack.us/my.php?image=1834467567xe7.jpg

http://img129.imageshack.us/my.php?image=2094009311yw2.jpg

http://img411.imageshack.us/my.php?image=p1010006dcetx3.jpg

 

 

Czyli wygląda na to, że dane z komputera mogły być wyświetlane pomiędzy zegarami, na tym prostokącie lub na wyświetlaczu zegarka... (a może to jakiś "biedniejszy" tzn w okrojonej wersji ten komputer, który wyświetla info w polu zegarka??)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Jezdilem Skodami w ktorych ten dolny prostokat nie byl podswietalany a przez przelacznik w manetce od wycieraczek komputer byl wyswietlany na wyswietlaczu zamiast godziny (na rysunku ekran nr3).

Takie rozwiazanie bylo w Passatach B5 z poczatkowych lat, kiedy jeszcze zegary byly na zielono podswietlane... Ale nie wiem, jakie tam dokladnie funcje byly wyswietlane :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzysieksa - to jest po prostu inny model auta. Jeśli nie ma wyświetlacza z parametrami na środku licznika (co mają wersje chyba o '98 w górę), to ma wyświetlacz od MFA w zegarku.

Oczywiscie, jeśli auto posiada taką opcję :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jezdilem Skodami w ktorych ten dolny prostokat nie byl podswietalany a przez przelacznik w manetce od wycieraczek komputer byl wyswietlany na wyswietlaczu zamiast godziny (na rysunku ekran nr3).

Takie rozwiazanie bylo w Passatach B5 z poczatkowych lat, kiedy jeszcze zegary byly na zielono podswietlane... Ale nie wiem, jakie tam dokladnie funcje byly wyswietlane :zalamany:

Nie do końca. Taki komputer w zegarku występował w passatach B5 od początku produkcji do 05.99, czyli w zegarach bez CAN. Wyświetla on dokładnie takie same informacje jak wyświetlacz między zegarami.

Później stosowano już połowę lub pełny wyświetlacz na środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam właśnie takiego paska gdzie dane z "komputera" wyświetlane są w polu zegara - nie mam centralnie umieszczonego wyświetlacza.

 

Tak lekko zejdę ze tematu, jest szansa podmienić zegary na te z młodszego rocznika? Mam tutaj na myśli osobiste odczucia estetyczne a mianowicie że lepiej się to prezentuje, dlatego jeżeli mam przerobił pół elektryki to nawet się za to nie biorę ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yonek
Nie do końca. Taki komputer w zegarku występował w passatach B5 od początku produkcji do 05.99, czyli w zegarach bez CAN. Wyświetla on dokładnie takie same informacje jak wyświetlacz między zegarami.

Czyli jak moj Pasek jest z rocznika 98 to mam rozumiec ze w moim modelu tez moge odczytywac dane z "kompuera" na wyswietlaczu mojego zegraka tylko musze wymienic manetke od wycieraczek (bo na tej nie ma tego przelacznika na koncu)?

Ale z drugiej strony interesuje mnie drugi czlon twojej wypowiedzi

Później stosowano już połowę lub pełny wyświetlacz na środku.
.

Gorna polowa wyswietlacza miedzy zegarami dziala ok i np jak mam rezerwe w baku to sie zapala czy malo plynu w pojemniku ale mysle ze i tak powinienem miec te podstawowe dane w zegarku (mam wersje bez klimatronoka - klima reczna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektryki nie trzeba przerabiać, natomiast problem jest ze znalezieniem odpowiedniego licznika z dużym wyświetlaczem, musi być z okresu przed 5.99 rokiem, środkowa część numeru katalogowego musi być 919. Na allegro dawno takiego licznika nie widziałem, na niemieckim ebay'u można czasem taki spotkać, ceny sięgają 1000zł.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jak moj Pasek jest z rocznika 98 to mam rozumiec ze w moim modelu tez moge odczytywac dane z "kompuera" na wyswietlaczu mojego zegraka tylko musze wymienic manetke od wycieraczek (bo na tej nie ma tego przelacznika na koncu)?

Nie, musisz mieć taki komputerek w zegarku. Jak to poznać? Jeżeli cyfry zegarka są centralnie na środku wyświetlacza to znaczy że nie masz komputerka tam. Jeżeli są bliżej chyba lewego dolnego rogu to jest komp.

Gorna polowa wyswietlacza miedzy zegarami dziala ok i np jak mam rezerwe w baku to sie zapala czy malo plynu w pojemniku ale mysle ze i tak powinienem miec te podstawowe dane w zegarku (mam wersje bez klimatronoka - klima reczna)

To nie jest wyświetlacz, to jest po prostu "pole z ikonkami" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yonek

Moja godzina jest centralnie i na calym wyswietlaczu. A to mnie zmartwiles :[ Ale wielkie dzieki za pomoc i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yonek - jak nie masz przełącznika w manetce, to kompa nie masz - proste :D

 

mfanr9.th.jpg

 

A najśmieszniejsze jest to, ze jak paska kupowałem, to myslałem, ze to jakaś awaria sie świeci. Bo tak na "chłopski rozum", to sobie przetłumaczyłem, ze MFA oznacza MALFUNCTION - czyli uszkodzenie :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności