Skocz do zawartości
Gość saharek

stłuczka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość saharek

miałem stłuczke jakiś czas temu i potrzebuje pomocy, ubezpieczyciel oczywiście jak zawsze chce wypłacić jak najmniej(pierwsza wycena na 8tyś) (mam pełny pakiet, bez wkładu własnego, nowe części orginalne ASO), passat dostał w koło, zawieszenie, silnik rozwalił od środka chłodnice (przesunoł się)

 

przy pierwszych oględzinach ubezpieczyciel do wymiany wypisał, dwa wahacze górne, tarcza hamulcowa, amortyzator, opona - według mnie to za mało! do tego kwalifikuje się felga, przegłub, dolne wahacze, pół oś, przegłub wewnętrzny.

 

nie wiem co z sankami, dolne wahacze mają luzy na mocowaniach do sanek, nie znam się tak dobrze na mechanice i nie umie tego określić.

 

Druga sprawa to czy wymieniając lewe zawieszenie, mam prawo żądać zapłaty za prawą stronę? przecież jak wymienię jeden amor do droga strona nie będzie już taka sama, napewno auto nie będzie trzymało zbieżności itd..?

 

mam prośbę do forumowiczów, robie list rzeczy do wymiany, agent mi wypisał mase plastików, osłon ale żadnych konkretów i chce mu przestawić liste co jeszcze jest do wymiany, wtej chwili mam to:

 

Amortyzator LEWY PRZÓD 343 PLN

 

Zwrotnica LP 987 PLN

 

Tarcza koła LP ?

 

Kołpak LP 90 PLN

 

Felga 15cali Stalowa LP 197 PLN

 

Chłodnica ładowanego powietrza (intercooler) 900 PLN

 

Obudowa wlotu powietrza chłodnicy doładowania 79 PLN

 

Tapicerka oparcia 1rząd (tapicerka siedzenia po wybuchu poduszki bocznej) (czarny materiał) 780 PLN

 

Zbiornik spryskiwacza szyb 131 PLN

 

Zbiornik płynu wspomagania kierownicy 95 PLN

 

Osłona PCV półosi CZY TO MA BYĆ OSŁONA PRZEGUBU ZEWNĘTRZNEGO

 

Okładzina zderzaka ?

 

Tłumik zderzaka BELKA STALOWA?

 

Przysłona boczna ?

 

Uchwyt boczny 24 PLN

 

Krata wlotu powietrza Prawa i Lewa 29 + 29 PLN

 

Reflektory przód Prawy i lewy (zwykłe soczewkowe) 756 + 756 PLN

 

Zbiornik spryskiwacza reflektorów WG NUMERU VIN JEST JEDEN ZBIORNIK

 

Błotnik LP 620 PLN

 

Nadkole wewnętrzne LP 114 PLN

 

Osłona chłodnicy ATRAPA 295 PLN

 

Wzmocnienie poprzednie poprzecznie wzmocnione kompletne 665 PLN

 

Osłona silna + skrzyni (dolna) 516 + 677 PLN

 

Airbag boczny siedzenia 887 PLN

 

Wahacz poprzeczny góra przód LP 295 PLN

 

Wahacz poprzeczny góra tył LP 295 PLN

 

Pokrywa przód (maska) 1150 PLN

 

Zderzak przedni 1550 PLN

 

Chłodnica wody 662 PLN

 

Chłodnica klimatyzacji 1580 PLN

 

Piasta kompletna PL 505 PLN + ŁOŻYSKO 313 PLN

img4655vb1.jpg

img4656fq8.jpg

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnica jest dość znaczna to bierz rzeczoznawcę z PZM jeśli się mylą o 30% wartości w stosunku do tego co ubezpieczyciel wycenił to bedą oni pokrywać koszty wyceny rzeczoznawcy. Taka opinia kosztuje ok400zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość saharek

przy pierwszych oględzinach nie można było otworzyć maski, ale i tak dużo częsci które zostało zakwalifikowane + wymiana + malowanie + naprawa = wyszła 8035zł (przy pełnym AC)

według ASO same cześci z listy to koszt 9tyś, a gdzie wymiana i naprawa?

poczekam na drugą wycenę, w tedy na pewno wezmę rzeczoznawcę.

 

ssssssae3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też poprosić w ASO o wycene na piśmie jeśli bedziesz u nich wszystko robić. Najlepiej załatw sobie wszystko bezgotówkowo, zostawisz auto w ASO i nic Cię więcej nie interesuje. ASO się z nimi rozlicza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatj.

Ja mialem 3 miechy temu stłuczke, na rondzie Meganka uderzyła w moje tylne lewe koło , obróciłem sie i mi popawiła po drzwaich kierowcy. W sumie delikatnie rant tylnego koła się wgioł i delikatnie drzwi kierowcy. Dodatkowo belka sie skrzywiła. Naprawa w ASO VW to ponad 13000zł (częsci ok 6000zł , reszat robocizna). Ja zrobilem tak ,że odrazu oddałem do VW ,aby wycenili i na tej podstwawie ubezpieczycel (choć przeciągał) przelał całą kwote. Jak bym chciał zabrac kase i samemu to proponował 6000zł. Dodam ,że ubezpieczyciel ma 30 dni na wypłate odszkodawnia od momętu zgłosznia. Dodatkowo jelsi samochód nie był łatany to musi przywrócić do stanu z przed dzwona. Jak cos to mam korespondencje z kancelaria na temat praw ubezpieczonego itp ,moge podesłać.

Przypilnuj papierku z policji, bo potrafią kwitek wysyłac miesiąć,a ubezpieczyciel oczywiscie szuka tylko na kogo zwalić wine za opóznienia czyli ich opi****...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość saharek

nie chce robić w aso bezgotówkowo, miałem juz przykre sprawy z tym zwiazane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem gotówkowo tylko w ASO VW.

 

-oddałem fure do VW

-VW zrobił wycenię i przesał do TU

-TU wysało do VW swojego fachowaca (bo oczywiscie chclieli mi wszytsko klepać)

-po akcepatcji przez TU , VW wzialo sie za roboiote

-po naprawie VW wystawaił FV na całosc i dostarczył do ubezpieczyciela

-ubezpieczyiel przelał kase mi ,a ja ja do VW i po sprawie....

tak w BAAAARDZO duzym skrócie, bo TU mało wszyko w dupie bo był okres urlopowy. Za to wziołem zastepczy samochód z VW (nówke Polo za 120zł/dzień).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kenhor

Czy Twoja wycena jest z tytułu OC czy AC? Bo są pewne różnice w podejściu - oczywiście nie w tym ile części wrzucają. Ale w samej wycenie są...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kenhor

Rozumiem, że wybierasz wycenę i kaska na konto. Nie chcesz bezgotówkowo z warsztatem. Jeśli tak, to po pierwsze ileś części kwalifikują do wymiany. Jak pisałeś walczysz żeby dorzucili więcej. Patrząc na Twoje uszkodzenia i na listę, od gościa z ubezpieczalni to jakieś nieporozumienie. Wnioskuj o dodanie wszystkiego co uznajesz za uszkodzone. Nawet jeśli, któryś wahacz jest nieuszkodzony to mają Ci wymienić, bo nikt nie zagwarantuje, że przy pękniętej zwrotnicy nie zostały uszkodzone. Ogółem łaski nie robią. Niestety nikt nie wrzuci Ci np. amorka z drugiej strony, tylko dlatego, że wymienia się oba. Ja też tak miałem i drugi musiałem kupić "za swoje". Oczywiście zawsze masz dużo czasu na to, że np. naprawisz auto i za jakiś czas walnie Ci przekładnia, która tuz po wypadku niby była ok. Zawsze masz prawo zamówić nową wycenę i podłączyć to pod wypadek, ze względu na to, że przekładnia po uderzeniu po miesiącu się rozszczelniła.

Teraz wracając do wyceny. Wszystko co Ci zakwalifikują biorą ceny serwisowe z ASO - mają aktualizowane katalogi, więc ceny się zgadzają. Masz 4 letnie auto - chyba, że miesiącem jeszcze nie przeskoczyłeś - więc amortyzacja wyniesie coś koło 35% tak myślę. Czyli potrącają za każdą część taką kwotę. Jeśli bierzesz kasę do ręki (na konto) to w przypadku AC wypłacą Ci, ale niestety potrącą cały VAT. Czyli jak pójdziesz i coś kupisz w serwisie to zapłacisz z VATem, ale ubezpieczalnia wypłaci Ci bez. Jest to na minus. Niestety nic z tym nie da się zrobić, chyba że wstawisz do warsztatu i warsztat się rozliczy z ubezpieczalnią, wtedy wypłacają z VATem. Inaczej jest dla OC - tam Państwo wymusiło pełną wypłatę łącznie z podatkiem. Oczywiście też minus amortyzacja. Przy wycenie musisz mieć podział na poszczególne części: jakie rzeczy do wymiany, robocizna oraz ewentualnie malowanie - materiały + robocizna. Całość da ci sumę do wypłaty. Kilka rzeczy do wymiany są traktowane powiedzmy osobno, jak np. opony. Jeśli masz ją do wymiany (na pewno) to gość powinien zmierzyć bieżnik, znajdzie cenę takiej samej opony nowej i na podstawie stanu (bieżnika) wrzuci amortyzację/zużycie. Co do felgi to zależy czy na umowie o AC miałeś wpisane alusy, jeśli masz takowe. Jak nie miałeś wpisu, a podczas wypadku w aucie były alusy, to i tak wypłacą za stalową.

To chyba tyle tak na szybko...

 

pozdrawiam i życzę efektywnej walki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pocieszę was. Od jakiegoś czasu wypłata jest w cenie brutto. Moja mama miała stłuczkę w sierpniu i odszkowowanie zostało wypłacone już w cenie brutto, ponieważ przepis wszedł w życie przed wypłatą kasy. Pierwotnie wycena przyszła w netto a wypłata brutto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kenhor
Od jakiegoś czasu wypłata jest w cenie brutto

 

Nie wiem, czy dokładnie przeczytałeś mojego posta, ale to co napisałeś jest tylko prawdą w przypadku OC. AC jest ubezpieczeniem dowolnym i tu Państwo nic nie narzuca ubezpieczalniom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności