Skocz do zawartości
zacek

Sprzet grający do Passat B4 1.9 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, parę dni temu kupiłem autko, Passata B4 z radiem blaupunkt Verona CR 43.

Głośniczki w autku są tylko przy szybach i w dodatku trochę charczą więc może doradzilibyście jakie głośniki kopic za rozsądna cenę, a żeby baski był w miarę przyzwoity.

Zastanawiam sie tez ile głośników, bo wydaje mi sie ze jakieś 2 porządne pod szyby by wystarczyły. Co sadzicie?

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale musisz powiedziec konkretnie czy chcesz jak w tytule sprzęt grający czy głośniczki w podszybie. :hyhy:

 

mysle ze jesli chcesz lepsza muzyczke w aucie to w samym podszybiu nie wystarcza

 

pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki efekt dałyby porządne głośniki w podszybie.

Jestem otwarty na wszelkie propozycje.

Moze być jakiś zestaw muzyczny, tylko ze w moich drzwiach nie ma otworów na głośniki a wycinanie takich nie napawa mnie entuzjazmem.

proszę doradźcie, jeżeli proponujecie jakieś zestaw to powiedźcie ile taki kosztuje, bo cena niewątpliwie tez ma znacznie. :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolegozmiana wstawenie glosnikow w podszybie za wiele nie zmieni, tamwchodza glosniki 10 cm co mozesz z takich glosnikow wycisnac?:)

 

jesli chcesz jakas dobra muzyczke to niestety ale ciecie tapicerek i dorabianie paneli jest nieuniknone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oki, no to teraz powiedźcie jaki sprzęt zamontować i ile nie to będzie kosztowało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość powalla

Polecam wizytę na szrocie ,by dokupić doły tapicerki przednich drzwi z kieszeniami na głośniki 165mm . Jeśli nie jesteś przekonany do takich eksperymentów i chcesz pozostać tylko przy głosniczkach w kokpicie ,to kup sobie http://www.allegro.pl/item272035540_phase_pc_100_20_tylko_169zl_nowe_fakt_gwar_odss_.html ,w tej cenie bezkonkurencyjne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo ciekawa propozycja, ale czy te głośniki nie są troszkę za głębokie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość powalla

To już musisz sprawdzić ,bo ja sprzedałem Paska i nie mam jak tego sprawdzić . Od dołu jest "rura powietrzna" wiec jakby były trochę za głębokie ,to po podgrzaniu dało by się jej kształt na tyle zmodyfikować (spłaszczyć ),tak by głośnik wszedł . Woferki 10 cm, oczywiście basu nie zapewnią ale co do średnicy i góry pasma bedą przewyższać i to znacznie pospolite coaxiale w których kawałek plastiku udaje tweeter ,a kondensatorek elektrolityczny "robi" za zwrotkę . W tym zestawie masz "pełną" zwrotnicę i co najważniejsze osobny tweeter,który możesz przymocować w najdogodnieszym dla ciebie miejscu (okolice słupków,kokpitu ,czy też nawet przeciągając kabelek do drzwi możesz zamontować tweetery w "tójkącikach" obok lusterek bocznych ).Taki zestaw dobrze by było jeszcze odciąć od dołu ,np. kondensatorkiem np.250uF .......no ale to już są moje "usprawnienia" w przypadku braku filtrów HPF w radiu lub wzmacniaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4 duże jaja. Przód JVC podobno 220Wat 4 drożne :D tylnie drzwi wyciołem tapicere usztywniłem i wsadziłem podobno 240 watt Pionierki 3 drożne do tego skrzynia basowa z piecem na zadku.

Radyjko

c14dc83dc86e5be8m.jpg

No i coś tam słychać .

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brzesiu

Kolego na upartego można kupić dobrze grające głosniki na podszybie tylko ze kosz teczoś takiego będzie oscylował w granicach 1000-1500 zł.

Najtaniej ciebie wyjdzie znalezienie na szrocie boczków od wersji z głosnikami i wsadzenie tam jakiś nie drogich 165 jako ze masz już wzmaka to poszukał bym na twoim miejscu jakis DLSów Infinity lub helixy. Ostatnio słuchałem helixów takich karbonowych nie pamietam modelu ale fajnie dawały.

Przesluchiwałem jeszcze takie hipermarketowe Mac audio pro costam pod piecem infinity i powiem ci ze ładnie to grało. Musłe ze na same przetwoniki w kwocie 500zł spokojnie sie zamkniej i na jakiś czas ci to wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i znow helix, w innym poscie helix...bleeeh co Wy z tymi helixami...to jakas zaraza czy jak? :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brzesiu

helixy wcale nie sa deee

Mam Blue 62 i grają przyzwoicie jak ktoś nie oczekuje nie wiadomo czego od przetworników to będzie zadowolony.

Moim zdaniem helix robi dobrej klasy głośniki w sredniej klasie cenowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wedlug mojej opinii sa to slabej klasy glosniki w niskiej klasie cenowej, moje ucho jest bynajmniej uczulone na te glosniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość powalla
a wedlug mojej opinii sa to slabej klasy glosniki w niskiej klasie cenowej, moje ucho jest bynajmniej uczulone na te glosniki.

 

Podaj przykłady "fajnych" głosników do 250zł (HelixyDB62.1) ,które pod samym radiem "dają radę" ........ciężko coś doradzić co? Może dokładając trochę kupisz uDimension elements (pod samym radiem też OK ).....no właśnie "dokładać" mozna w nieskończoność .....ale w tej niskiej kategorii cenowej Helix rządzi samą nawet jakością wykonania , "rozbudowaniem" zwrotki ,no i brzmieniem.Nie jest to moze Soundoff ale i kasa nieporównywalnie mniejsza .

 

PS:ciekawe jakie zestawy ty polecisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no do 250 mozna kupic zoltki Phonocar i tweeter hitech 20ske i gra to wedlug mnie lepiej niz helix ktorego tweetery mam za kazdym razem wrazenie ze wywierca mi kolejna dziure w glowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siwekj

Kolego Tomczak powiedz jakie Ty masz cudeńka skoro Helixy dla Ciebie są be.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie graja akurat Phase Acoustic, ale fajny zestaw np tweeterki DEGO i wofery mobil audio, z tanich zestawow Wofery Y-Line Phonocara i tweetery Hi-Tech, Sinus Live - totalnie tanie a tez calkiem graja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CERWIN VEGA nie sa takie drogie, TEC bardzo ladnie gra, zwlaszcza tweetery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chcę przeprowadzić renowacje /poprawę mojego sprzętu grającego i liczę na waszą pomoc.

Mianowicie te moje są bardzo drętwe jakie radio by tam nie siedziało to i tak mają nędzne basy oraz barwę , jak przesiadam się z firmowego auta ( z Mercedesa - Okulara 98 roku ) to mam okropne porównanie tam jest tak genialne nagłośnienie że moje przy tym to muzyczka z telefonu .

Co byście doradzili jako głośniki do kokpitu i w boczki przednich drzwi ( liczę na oferty w miarę normalnych cenach które poprawią to ) Mogę również wstawić 2 w deskę ca tylną kanapą ( sedan ) bo jest tam miejsce wystarczy tylko dziurkę wyciąć ( ale to opcja osteczna gdyby efekt z przodu był słaby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności