Skocz do zawartości
Gość karol983

Pompa wodna, dziwne odgłosy, wilgotne zaworki....

Rekomendowane odpowiedzi

Gość karol983

Witam mam paska b4 1,9 TD. Od początku kiedy go kupiłem jak sie siedziało w środku było słychać dziwne ogłosy. Kiedy zapaliło się samochód od strony pasażera( z przodu) było słychać jakby głośną pracę łóżyska. Nie miało znaczenia czy auto stało czy jechało. Znaczenie miało dodawanie gazu, jak się gazu dodało to odgłos się nasilał. Dodam że trochę niepokoiło mnie to że co jakiś czas(nie często)trzeba dolewać trochę płynu chłodniczego. Mechanik mówił że nieby z pompy wodnej nic nie cieknie. Dzisiaj natomiast zauważyłem że na rurkach-zaworkach, znajdującymi się nad nogami pasażera, czuć lekką wilgoć. Czy ktoś miał podobne objawy, zarówno odgłosów łożyska jak i wilgotnych zaworków od nawiewów??!!Czy odgłosy mogą być przyczyną niesprawnej pompy wodnej??!!Ps. dodam że ten odgłos było słychać zarówno przed jak i po zmianie rozrządu. Dzięki z góry za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rolki napinajace to sobie wymieniles przy rozrzadzie?

to moze byc alternator, wspomaganie lub ostatecznie napinacz wielorowkowego.

 

jesli masz wilgoc pod deska, albo pod nogami to moze byc nagrzewnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karol983

Wszytkie rolki wymieniłem. Alternator był cały robiony. Wspomaganie raczej byłoby słychać z lewej strony(bo tam jest pompa-przynajmniej tak mi się wydaje).Jeszcze jedno dzisiaj jak chciałem dolać płynu chłodniczego nie mogłem odkręcić pojemniczka(czy jest możliwe żeby jakieś podciśnienie się wytworzyło????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności