Skocz do zawartości
Gość Waldii

Tylnia Szyba

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Waldii
:vw: Witam was powiedzcie mi taka mala :zawstydzony: zecz::: Dlaczego po calej nocy mam pare na tylniej szybie???? a cala reszta szybek czyli przód boki sa cacy :] Ja niemam pojecia dlaczego a Wy koledzy moze wiecie jaka jest tego przyczyna :zalamany: ?? Czy moze jest wszystko ok....??? POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno powiedziec dlaczego akurat ona jedna. kondensacja pary zachodzi na przedmiotach ktore sa chlodniejsze od otaczajacego powietrza (jak np lustro kiedy bierze sie kąpiel). moze inne szyby sa bardziej ogrzane. a moze cos paruje p[od tylna szyba i tylko na niej para sie osadza. albo inna wersja: masz moze boczne szyby przyciemnione?? moze na foli sie tka mocno nie sadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postaw samochód odwrotnie i zobacz czy przednia nie będzie zaparowana,przyczyną też może być że szyba jest za daleko nawiewów i jest pod kątem ,nie dochodzi powietrze ciepłe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalna rzecz, masy powietrza przepływają w taki sposób że akurat tu jest nieco chłodniej. Druga sprawa to wypromieniowanie ciepła, różnice moga byc minimane ale własnie w tym niejscu wypromieniowanie jest nieco większe.

U mnie na parkingu wszystkie samochody stojące od wyjazdu lub na środku sa z rana zaparowane lub oszronione. Te stojące przy murze nie (przynajmniej te ich strony stojące przy murze). Mur wciągu dnia będąc nasłoneczniony kumuluje pewna dawkę energi która w nocy jest wypronieniowana (uchodzi do atmosfery) na wskutek tego powierze nieopodal murka będzie miało miimalnie wyższa temperaturę. Dochodzi element mniejszego przepływu mas powierza co skutkuje mniejszym ochodzeniem w jego okolicy i sprawa rozwiązana. Oczywiście przy dużych spadkach temperatur te zjawisko ma mniejsze znaczenie gdyz czynnikiem dominującym będzie temperatura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa tez mam taki problem gdy jest wilgotno i odstawie auto to po godzinie robi sie doslownie mleko na tylniej szybie nie wiem dlaczego tak sie dzieje i jak temu zapobiec prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziwna sprawa tez mam taki problem gdy jest wilgotno i odstawie auto to po godzinie robi sie doslownie mleko na tylniej szybie nie wiem dlaczego tak sie dzieje i jak temu zapobiec prosze o pomoc

 

A nie masz gdziesz czasem jakiejs dziury w uszczelce od klapy albo klape krzywa delikatnie w ktoryms miejscu a co najgorsze zrobil sie bombem w kleju albo puscil gdzies klej i to przez to moze byc !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lub nie masz kabla od anteny CB bo jeśli masz varianta to moze cos niesczelne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności