Skocz do zawartości
Gość marek_marek

opadająca tylnia szyba

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marek_marek

witam,

w FAQ niestety znalazłem info tylko o szybach podnoszonych automatycznie więc proszę o wyjaśnienie jak to jest w manualu.

a więc na wczorajszym mrozie zauważyłem że delikatnie mam opuszczoną szybę - więc za korbę i sciągnąłem ją w dół - ale do góry już opór (korba przeskoczyła) i skończyło się na "ręcznym" podniesieniu jej do góry. jak wiecie jest to kłopotliwe bo w trakcie jazdy robi się przeciąg ;)

jak mam się to tego przygotować bo nie chcę na mrozie za bardzo kombinować - proszę o rady.

marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość deba

Należy wymienić mechanizm podnoszenia szyby jest to linka scalona z kołowrotkiem - jeden element do tego śrubokręt krzyżakowy , klucz nr 10 i trochę chęci do roboty ( ostatnio zajęło mi to 20min.) Jeżeli są potrzebne szczegółowe instrukcje to napisz a odpowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem w drzwiach kierowcy, tyle że szyby są elektrycznie podnoszone. Jak dochodzi prawie do końca zaczyna terkotać - przeskakiwać i nie domyka szyby. Czy też cały mechanizm trzeba wymieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Trener

Miałem to u siebie.

Najprawdopodobniejsze są dwie przyczyny:

-wyłamane zęby przy końcu dużej zębatki (półzębatki).

-duża zębatka pęknięta.

U mnie była pęknięta. Najpierw nie domuykała przy końcu...

Jeśli tylko pęknięta, to można zespawać. Jeśli wyłamane są zęby, to będzie problem.

 

Ale u Ciebie może być coś innego.

Trzeba zdjąć tapicerkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już próbowałem się dobrać, ale nie mogłem zdjąć całej tapicerki - pod nią jest pianka zaczepiona jest o rączkę do otwierania drzwi, a jej nie mogłem zdjąć - na zatrzaski jakieś jest czy jak? Nie chciałem wyrwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trener, przesuwasz ramkę w prawo chyba i schodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trener witaj w klubie, niestety mam to samo, może dziś się dobiorę do tego syfu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lechus

Ja jak musiałem się dobrać do siłownika od centralnego zamka też trafilem na piankę, której nie potrafiłem odłączyć od drzwi, nie wiem za bardzo jak to zrobić, zamek naprawiłem, (w górnej części odeszła i wystarczyło), ale dziś zauważyłem lekko opadająca tylną szybę, więc chyba mechanizm podnoszenia trzeba będzie wymienić (oby dotrwał do wiosny ten co jest teraz).

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pianka przyklejona jest na coś w stylu czarnego silikonu, delikatnie i z wyczuciem da się ja odkleić całą bez uszkodzeń, silikon zostaje na piance albo drzwiach, jeśli go nie zakurzymy za bardzo po wszystkim wystarczy przycisnąć i znowu trzyma piankę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności