Skocz do zawartości
Gość dena5

Xenon w Passacie B4 ????

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dena5

Czy jest ktoś kto posiada światła xenonowe w Passacie B4 ?? :628: :628: :628:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kubek

Też szukam takich świateł do B3 widziałem a do B4 chyba nie ma :609:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1309

a ja jeszcze nigdy zenonow nie widzialem do B4... ba nawet soczewek nie widziałem...

 

wydaje mi sie czy te lampy sa do B4-ki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stark

NIe, to są do B3. A do B4 to nic nie ma, ani soczewki a nawet lamp z przeźroczystym szkłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1309
NIe, to są do B3. A do B4 to nic nie ma, ani soczewki a nawet lamp z przeźroczystym szkłem.

 

racja... nie zauważyłem

scheinwerfer passennicht bei 35i facelift modell!

 

soczewek rzeczywiscie nie widzialem, ale klary sa... co prawda teraz nie widze ale na ebayu kiedys byly, nawet jakis user szukal na forum chetnych na takie bo mial mozliwosc sprowadzenia bodajze po 500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stark

Tak, tak doczytałem. Znalazłem w dziale tuning. Podobaja mi sie te klary. Moze kiedys sobie zapodam. :610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sfaragdas

Witam odnosnie xenownow bede kupowal z niemiec zestaw HID Kit jest to zestaw z 2 przetwornicami i z prawdziwymi zarnikami xenonowymi co swieca nie na zarniku a za pomoca wyladowania. dodatkowo zeby zalozyc je sa gniazda na H1 H3 czy H7. rozne temperatury. Na allegro sprzedaja ale chinskie podrubki cena 679zl i dowiedzialem sie ze dosc szybko te zarowki padaja. w niemczech taki zestaw kosztuje 170 euro. jak zaloze i bedzie dzialac to opisze tu ;-) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma lamp xenonowych do paska B4, Hela, Depo, ani FK nie robia. Trzeba przerabiac.

Po legnicy jezdzi srebrny passat kombi 1.9TDI (AFN) na zamontowanych xenonach o barwie bialej :) wyglada to przekozacko, jasne auto i jasne oswietlenie.

Ma zestaw zarnikow pasujacych pod H1, czyli plug&play, dowiem sie jakie koszta za same takie zarniki, gosc to sprowadza.

 

juz niedlugo bede miec i ja ... :evil: lampki do mnie sie juz robia, ale ja zdecydowalem sie na co innego :) odslona przypuszczam ze za ok 2 tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dena5
juz niedlugo bede miec i ja ... :evil: lampki do mnie sie juz robia, ale ja zdecydowalem sie na co innego :) odslona przypuszczam ze za ok 2 tyg.

 

 

Shade_, i jak masz już xenon w swoim Pasku ? Chętnie bym to zobaczył jaki jest efekt.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shade_, i jak masz już xenon w swoim Pasku ? Chętnie bym to zobaczył jaki jest efekt.

Pozdro.

po 1. wystapily pewne problemy, typu pekniety klosz, dlatego jest pewne opoznienie.

a po 2. mam problem z polerowaniem szkla, bo we wroclawiu za to czego oczekuje zadaja kolosalnych sum $$$, wiec musze zawiezc do Legnicy, ale jakos mi nie podrodze narazie.

i jeszcze po 3. zanim nie bede mial kloszy to nie moge sie dalej ruszyc, bo trzeba spasowac wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A ja właśnie się zastanawiam nad rozwizaniem może nieco kosztownym (łącznie około 3.000 zł) ale skutecznym. Mianowicie nad zakupem lamp z FK Automotive dedykowanych do B4 (z homologacją), z krystalicznymi gładkimi kloszami (brak potrzeby polerowania i ryzyka pękania po szlifie), a nastąpnie montażu w nich soczewek bi-xenon z Audi A6.

 

Reflektory to około 1.000 pln, a montaż soczewek, porządnych przetwornic (a nie jakiejś chińszczyzno-koreańszczyzny z Allegro), oraz chromowanie otworów montażowych, tak że nie będzie możłiwe odróżnienie czy były robione czy fabryczne - to kolejne 2.000 pln.

 

W Warszawie jest osoba, która zrobiła już setki takich adaptacji i wiem o wielu które przeszły bez problemu niemieckie przeglądy okresowe TUV. Facet zaczynał od przeróbek amerykańskich aut na standard europejski, a potem się posypało.

 

Natomiast dyskusyjne jest to, jak wygląda sprawa przepisów. Z tego co słyszałem, to reflektory z xenonami muszą mieć system czyszczenia (spryskiwacze) żeby nie oślepiały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adam_waw, ja mam soczewki z przetwornicami, zarowkami i paroma tam innymi rzeczami od Mercedesa CL 2006. Wiec nie montuje "chinszczyzny". jedynie co to za baze posluzyly mi reflektory "no name", ale z nich zostaje tylko praktycznie obudowa i wtyczka :)

 

montażu w nich soczewek bi-xenon z Audi A6

zycze powodzenia. reflektor w passacie wymaga zastosowania wewnetrznej klapy od przeslony, a w audi sterowanie klapa jest na zewnatrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sfaragdas

Panowie lepiej wymyslcie czy sa spryskiwacze reflektorow do naszych passacikow B4 ;-) moze z octavi podejda?? bo wiecie ze przy xenach trzeba uzywac spryskiwaczy ;-) a bawic sie w soczewki to za duzo zabawy... sa fajne calry do b4 i dotego niemiecki zestaw albo z USA HID i wszystko gra ;-) juz w styczniu robie xenonki ;-) zobacze najpierw na zwyklych swiatlach tych co mam a pozniej na klarach ;-) pozdro... kto ma spryski na reflektory w b4??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soczewki widziałem na ebayu.com ładnie wyglądały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie polerowania szkła, to jest to dość ryzykowne, bo polerując szkło pierwotnie z nadlewami zmniejsza się wytrzymałość szkła i wrazie oberwania czymkolwiek nawet małym kamykiem szkło relektora szybko pęka. Ponoć można kupić przezroczystą folię wzmacniającą, ale nie wiem jak to wpływa na rozpraszanie światła. Jest jeszcze jeden problem z przerabianymi kloszami lamp, mianowicie ciężko je dobrze ustawić, tak żeby dobrze świeciły i nie oślepiały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Diodo0

Witam. Wlasnie w sobote zamawiam sobie xenonki. Jesli bylby ktos zainteresowany to pisac smialo bo cena jest bardzo ciekawa wedlug mnie. Bo mianowicie 500 zl:/ Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil

jak założysz te ksenonki to pokarz nam pare zdjęć i napisz jak świecą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diodo0, rozumiem ze mowisz o cenie za same zarowki+ przetwornice ?

chodzi Tobie o taki zestuff-ik co pasuje w oryginalne zarowki od B4 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Diodo0

Tak tak chodzi mi o zestaw w miejsce oryginalnych zarowek!! komplet kabelki przetwornice i zarowki:) no za ta cene ciezko cos inneg:) pozdro jak zaloze postaram sie o foteczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności