Skocz do zawartości
Gość down_hill

Problem z klapą bagażnika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość down_hill

Witam wszystkich forumowiczów!

Wczoraj wieczorem po otwarciu klapy bagażnika na mrozie (ok -5 stC) nie da się jej już zamknąć!!! teoretycznie po zatrzaśnięciu bagażnik jest zamknięty ale cały czas pokazuje na wyświetlaczu komputera że bagażnik jest otwaty.. myślałem początkowo że po prostu jakiś czujnik zwariował na mrozie (który jakby nie patrzeć wcale nie był taki duży!), no ale po przejechaniu 100m patrze w lusterko a bagażnik sam się otworzył. Sytuacja sie powtarzała za każdym razem jak ruszałem (zauważyłem że zamek sie otwierał na nierównościach kiedy samochód podskakiwał). Skończyło się na użyciu drutu.. Po przejechaniu 15km postanowiłem ponownie spróbować go zamknąć i problem nadal nie zniknął, jednak tym razem klapa sama się nie otwierała (otworzyła się tylko raz na dystansie kolejnych 15km i tym razem ewidentnie na poprzecznej nierówności). Miałem dziś w planach wypad na narty no ale nie pojadę z bagażnikiem który może sie w każdej chwili otworzyć, mam nadzieję ze zamek nie otwiera się kiedy auto stoi zamknięte, ale o tym przekonam się już za chwilkę jak pójdę do garażu. Mam cichą nadzieję że jakimś cudem problem sam zniknie!

Czy ktoś z Was miał podobną sytuację?? albo słyszał o takim przypadku?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze po prostu zamek przymarzl? sprobuj poruszac ta klamka przy trojkacie sluzacy do mechanicznego otwierania zamka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość down_hill

Problem zniknął równie szybko jak sie pojawił, po porannej jezdzie nadal sygnalizował otwarty bagażnik, dopiero po za którymś kolejnym zamknięciem wszystko wróciło do normy! teraz można normalnie otwierać i zamykać. O tym że zamek przymarzł tez pomyślałem ale trochę nie chciało mi sie w to wierzyć w końcu to było tylko -4 stC.. co będzie jak temperatura spadnie do -15?! zaczynam sie tego bać.. co do ruszania klamką do wew otwierania to tego też próbowałem.. ale nie przynosiło skutków.. No ale ciesze się że problem się rozwiązał, choć i tak planuje zapytać o to w ASO.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość automaciek

mam u siebie identyczny objaw tylko nie mam czasu wyjąc i nasmarować mechanizmu zamka. zastosowany pprzez producenta smar gęstnieje w niskich temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo, w serwisie twierdzą, że zamek do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamek do wymiany lub naprawić przycinający się mikrowłącznik który jest w środku zamka,najlepiej przeczyścić bo w sumie nowe auta macie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

sorki że odgrzewam stary temat ale nie znalazłem problemu mojego typu niestety a nowego topicu nie mogę jeszcze zakładać.

Mój problem z klapą pojawił się niedawno i jest on związany z jazdą po naszych słabych drogach (tak myślę).

 

Problem polega na tym że jeżdząc po nierównych drogach, przejeździe kolejowym czy progach zwalniających słychać bardzo mocno klapę bagażnika, dosłownie tak jakby była nie domknięta. Oglądałem dokładnie krawędzie i klapa na szczęście nie dobija do bagażnika, nie ma śladów przetarć,nic z tych rzeczy. Przyjrzałem się dwóm uszczelką/dystansą na dole klapy, są w dobrym stanie, nie są wbite, dokładnie w takiej samej pozycji jak w drugim pasku który jest w domu. Informacyjnie, 2 miesiące temu wymieniałem amortyzatory gazowe.

 

I teraz pytanie, gdzie może być problem. Dzwięk jest nurtujący jak w samochodzie z przebiegiem miliona kilometrów..

Miał ktoś może podobny problem ?

 

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może powiecie coś o tym panowie mi się klapa otwiera jak otwieram auto jak odpalam auto jak stoje na światłach żyje poprostu a błąd mi pokazuje taki i nie wiem co wymienic czy moduł komfortu czy silnik czy też koże co innego ?

 

Znaleziono 1 błąd:

00950 - Silnik zamka centralnego tylnej klapy bagażnika (V53); UNLOCK

007 - zwarcie z masą - Sporadyczny

Ramka zamrożona:

Stan błędu: 00100111

Priorytet błędu: 4

Częstość błędu: 254

Wew.licznik błędów: 22

Przebieg: 118034 km

Wskaźnik czasu: 0

Data: 2012.10.22

Czas: 09:42:04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jezeli macie sedany to wystarczy oczyscic przy otwartej klapie ta szczeline miedzy szyba a kufrem a smarowanie zamka tez nia zaszkodzi pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to chłopie da na błędy które zapisują się jak widziśż u mnie jest zwarcie z masą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku zupelnie nic ale to nie znaczy ze wszyscy maja takie objawy jak Ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Mam podobny problem ze swoim sedanem . Dzisiaj otworzyłem bagażnik i już nie udało mi się go zamknąć. Mam wrażenie, że zamek nie dostaje prądu. Po próbie otwarcia pilotem nie słuchać pracy zamka. Podobnie nic się nie dzieje, gdy wciskam przycisk w drzwiach. Klapę domknąłem na drucie i zastanawiam się co teraz zrobić? Czy za pracę zamka odpowiada któryś z bezpieczników? Jak go znaleźć? W instrukcji są podane bezpieczniki od domykania. Czy to może być któryś z tych? Proszę o poradę za co z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ni stad ni zowad klapa bagaznika mi sie nie zamyka (kombi). Zamek nasmarowany i chodzi normalnie, przycisk otwierania orzy klapie reaguje (slychac klikniecie), ale jak zamykam klape, to tak jakby zamek nie zaskakiwal na ten bolec.

Co robic?

 

Edit// rozkrecilem podsufitke i prog bagaznika - tak ze niby popatrze o o kaman...:)

Wszystko chodzi jak nalezy - tzn zamek.

gdy klape bagaznika opuszcze, to na MFA wyswietla, ze bagaznik jest otwarty, ale jak srubokretem wezme ten cycek przy zamku i go wcisne, to z pierwszym cyknieciem gasnie swiatlo, a za drugim cyknieciem gasnie komunikat o otwartym bagazniku na MFA - czyli tak jak powinno byc chyba.

Nie wiem jednak czego sie spodziewac, jesli srubokretem zaimituje zamkniety bagaznik, i zamkne auto - czy wtedy powinno cos w zamku przeskoczyc? Bo u mnie nic nie ma.

Czy zatem zamek padl i czy w nim jest juz ten mikrostyk, ktory mogl pasc (bo zamek wyglada, ze jest OK)? Macie numer zamka moze?

 

PS. Czy mozliwe ze bezpiecznik padl?

Edytowane przez Michal1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w zamku już znajduje się jakaś elektronika czy trzeba coś jeszcze do niego dokupić?

I jak to jest z numerami części? Muszę mieć dokładnie taki sam czy każdy zamek z b6 kombi będzie działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że czarna magia.

To może ktoś wie, czy zamek będzie pasował mimo innego numeru części? Oczywiście też z b6 kombi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez dzisiaj to dopadlo tylko ze w sedanie raz zamyka raz nie na wyswietlaczu pokazuje ze otwarte ..wczoraj konkretnie popsikalem wd 40 i zatrybilo ale czeka mnie demontaz i czyszczenie calego zameczka a zaczelo sie od mrozów w aso nowy zamek 260zl sprobuje go naprawic a jaj sie nie da to poszukam uzywki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na alledrogo znajdziesz nowke za okolo 200zl orginal, w zeszlym roku to przerabialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy pod rocznik czy konkretne symbole musza byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis blad nie moge otworzyc linka.

Apropos wymiana skomplikowana czy spoko

Edytowane przez daro44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności