Skocz do zawartości
pawelb6

Zestaw turbo do passata 2.8 V6

Rekomendowane odpowiedzi

Fajne, fajne :) Widziałem kiedyś filmiki w sieci 3BG V6 T , ale to śmigało.....

 

A to widzieli :Dhttp://galerie.tomson.com.pl/album07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuczlaw, pewnie to ten sam zestaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawelb6, też o tym pomyślałem :D Miasto z aukcji i nr rej z fotek by sie zgadzały :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwróćcie uwagę, że kolektor wydechowy nie jest spawany, tylko gotowy żeliwny (!). Ciekaw jestem, czy ktoś to produkuje czy to pochodzi on od np. 2.7biturbo ?. W ogóle koncepcja napędzania turbiny tylko przez jedną stronę silnika jest dość interesująca... ciekawi mnie jak to działało i ile dało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to rzeczywiscie dzialalo jak nalezy, to mysle ze byloby o takiej modyfikacji duzo wiecej slychac - a juz z pewnoscia i u nas na formu ktos by sie tym juz dawno pochwalil. Sam pomysl brzmi interesujaco a jak pomysle jak by to moglo fruwac :hyhy:

 

No ale te skromne 193PS-ki to chyba tez daja rade... :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2,8synchro, żeby to była tania operacja to by było o niej słychać częściej,podejżewam że 15000 to spora sumka,bo skąd masz informacje że nie działa jak należy,jak dobrze zrobione to musi działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doladnie tak, nie slyszalem zeby w furze od tomsona cos padlo. jak masz 15tysi to rob turbo i bedzie super tylko po co :)

 

 

za ten hajs z 1.8T ROBISZ MEGA WYMIATACZA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Raffaello_78

no zgadzam sie z Wami za 15tys moze i tak ale to juz chyba wolalbym przelozyc 2.7 biTurbo gdzie wyjsciowo jest 230 KM a do 300 chipowanie i gaz to 6500zł dowiadywalem sie jak chcialem kupic a6 z takim silnikiem

silnik ze skrzynia na quattro wiazka kabli zegarami i kompem mozna kupic nawet za 7000zł

no oczywisice sporo przekaladania ale jest to mozliwe (widzialem fotki takiego paska na stronie klubu niemieckiego passata b5 3b

 

znalazlem taki zestaw turbo na allegro od kolesia ktory to mial zalozone z pod Warszawy moze go znacie z jakis zlotow podobno byl w jakies gazecie motoryzacyjnej i on ma wlasnie taki silnik jak ja i byl zaturbiony tylko po co sprzedaje i dlaczego wyjal skoro bylo tak kolorowo ? :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Mysle ze lepiej sie oplaci zalozyc 2.7biturbo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na planach się skończy 2.7 a tak zestaw turbo jest do kupienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasz nicka tego goscia co sprzedaje 2.7BiT?

 

 

 

2,7BiT to podobno mega rzezba w pasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakies to dziwne. Turbo napedzane tylko przez 3 cylindry?

 

 

poszukaj jakiegos kompresora, m62 za maly hajs mozna wyrwac. powienien sie zmiescic. turbo to biturbo albo dorby kolektor. Nie znam wytrzymalosci V6 ale kolega w VRG6 laduje ponad bara i wszystko gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle poważnie nad uturbieniem swojego passka macie namiary na firmre w okolicy śląska która podejmnie sie takiej modyfikacji??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość a_r_t_i

Moim amatorskim zdanie takie rzeźbienie to już przesada. Jak już zostało wspomniane lepiej jest zrobić porządnie 1.8 T tak aby się nie sypało aniżeli dokładać turbo do 2.8 - to jest zawsze ryzyko że coś się posypie.

 

Swap także jest fajnym pomysłem ale i tak trudniejszym w wykonaniu niż kręcenie 1.8 T.

 

Pozdros.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co jesli chodzi o slask to skontaktuj sie z CompSport ja chcialem u nich robic przekladke w golfie 90/150 ARL.

I nie widzieli nic przeciwko napisz co z tego wyszlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie SWAP 90 na ARLa a uturbienie V6?? dwie pary kaloszy...

 

jedyni ktorzy u nas uturbiali v6 w pasku to chyba tomson byl. Lepiej to robic u kogos kto mial z tym do czynienia niz uczyc mechaniorów co i jak. Ze swapem moze byc problem bo znalezienie skrzyni do 4motiona jest conajmniej bardzo rudne.

Uturbianie tego to imo sztuka dla sztuki. szykuj 10-15 tysi na soft turbo :)

i teraz sie zastanów czy sprzedjac pasia dokladajac 15 tysi co mozna bezawaryjnego kupic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sugerujesz że po uturbieniu passka bedzie sie sypał?? nie ma innego rozwiązania napweno cos musi byc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość alex25

a czemu v6 ma sie zaraz sypac i ma byc powaznym problem wsadzenie turba skoro od ch.. jest uturbionych vr6?? wiem ze jest roznica w budowie silnika ale chyba zwykly v6 nie jest az tak slaby??moglby to ktos wyjasnic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności