Skocz do zawartości
pawelb6

Zestaw turbo do passata 2.8 V6

Rekomendowane odpowiedzi

v6 slaby? nie jest slaby, to raczej pewne. mysle, ze z palcem w nosie 300 kucykow mozna dmuchnac, bo tyle to robi stary vr bez zadnych zmian. kwestia pieniedzy wlozonych w sam montaz, ale w zamian zyskuje sie cos niepowtarzalnego, takze panowie dlubac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od czego zaczac co trzeba wymienić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie moge po prostu. porównujecie VR6 ktore lardzo ladnie daja sie dmuchac :) i generlanie sa chetnie uturbiane, do silnika V6 ktory nie jest praktycznie uturbiany "masowo".

 

z tego co czytalem na necie to V6 wcale mocne nie jest. Z drugiej strony juz prosciej i taniej no i przede wszystkim bardziej bezawaryjnie wrzucic 2.7 nie mowiac juz o zakupie S4 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytalem na necie to V6 wcale mocne nie jest. Co masz na myśli??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiony dolot i wydech teraz przyszła kolej na TURBO lub KOMPRESOR szukam firmy w polsce która sie tego podejmie.Czy nie ma w polsce fachowców którzy sie podejma uturbienia mojego passata!!

jesli prosciej i taniej jest wrzucic 2.7 bi turbo to tez jestem zainteresowany prosze o kontakt [email protected] lub gg 13245651 tel 888 103 104

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przygotuj gore siana (ze 20k) i jedz do Evo, jest uzytkownikiem tego forum i w polecanych znajdziesz jego warsztat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linki ktore podaliscie nie działaja bede wdzieczny za jakies działajace do aukcji zestawy do v6 2.8 turba

 

znalazłem taki zestaw turba do v6

Edytowane przez 2.8_v6_30v_4x4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzenie że VR6 daje radę a V6 nie jest wg mnie trochę nie na miejscu. 300KM z tego silnika to nie jest dużo. To ledwo ponad 100KM z litra. BMW mają w wolnossących M-kach tyle wyjęte. Należy też pamiętać, że albo dokładamy turbo i wyciągamy moc w granicach 400KM albo to nie ma sensu bo koszt 1 KM będzie absurdalny.

 

Przy zakładaniu turbo trzeba odprężyć silnik żeby nie było spalania stukowego. Tłoki muszą być kute. Koszt 6x1000zł = 6000

 

Drugie tyle korbowody - kolejne 6000

 

Turbina - należy kupić 2 sztuki, bo łatwiej zrobić w tym silniku biturbo. Bez sensu jest zakładać jedną turbinę na kolektor wylotowy, a drugi zostawić na pusto. Koszt ok 2x2500zł

 

Do tego trzeba pospawać cały kolektor wylotowy (aby pasował pod te turbiny), zmodyfikować cały dolot, założyć FMIC, pospawać wszystko z kwasówki i wtedy mamy turbo.

 

Żeby ono jednak było użyteczne, musimy mieć co spalać czyli paliwo. Nowe wtryski, pompa paliwa i powinno śmigać.

 

Pomijając wszelkiego rodzaju śruby do przykręcenia głowicy itp, oraz inne rzeczy które mogą wyjść w międzyczasie to mamy gotowy silnik.

 

Do tego należy założyć nowego kompa. Jaka jest cena - nie wiem. Autronic stoi w okolicach 10 tys, ale on ma procedury startu i inne bajery które nie każdemu są potrzebne. Przy dobrych wiatrach można kupić komputer sporo taniej. Konkretnej sumy nie podam bo jak już pisałem - nie wiem.

 

Do tego potrzebny magik który to zestroi - ok 2tys

 

I tym sposobem wydaliśmy grubo ponad 20 tys złotych, przy założeniu że całą mechanikę poza softem wykonaliśmy sami. Nic nie wspomniałem o sprzęgle które na bank się rozleci, o skrzyni która także odmówi nam posłuszeństwa, o kole zamachowym itd. Przy zwiększaniu mocy trzeba też zmienić zawias, heble itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a czy któryś z Was myślał o takim soft turbo bez kucia silnika i mocy około 260 koni. Kompresor napędzany paskiem myśle rozwiązuje problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej będzie zrobić swap na 2.7 BiTurbo. Już na starcie dostajesz 260 koni, a w razie czego robisz sobie softa na +/- 300 koni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

liczyłem to dzisiaj. Swap nie wychodzi taniej w żadnym wypadku.

 

Pytanie jest następujące - ile 2.8 AMX zniesie na seryjnym dole silnika...???

 

Mój mechanik powiedział ze 240 może nie znieść. A tuner z którym planuje robote powiedział, że zniesie luźno 350...

 

Jak by na to nie patrzeć to 120 koni z litra nie jest na te czasy jakimś wielkim osiągnięciem, tylko te silniki mają mniejszą kompresję.

 

Pytanie czy silnik starej konstrukcji, raczej w miare solidnej będzie miał problem przy 100 koniach z litra?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Swap na 2.7 biturbo to 7 patoli.

 

Co najmniej 4 tys silnik z osprzętem,

Przekładka drogo,

rozrząd 1500zł

uszczelnianie silnika

ewentualnie robota przy turbawkach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a turbo/kompresor zrobisz poniżej 7? Nie patrz na ceny części, a jeśli już masz ceny, to dodaj drugie tyle... przy tego rodzaju zabawach nie licz na budżetowanie czegokolwiek. Do takiego tematu podchodzisz z otwartą głową i otwartym portfelem, bo po silniku przyjdzie czas na osprzęt, po tygodniu rozjedziesz sprzęgło; po dwóch tygodniach urwiesz wahacz albo przegub przyspieszając gwałtownie na dziurze, po miesiącu będziesz potrzebował nowych gum, hamulce będą za słabe momentalnie, coś strzeli w układzie chłodzenia, znów zawieszenie będzie stukać, jakiś czujnik doładowania się rozpadnie, intercooler przytka, gdzieś olej zacznie cieć... i trzeba będzie znów naprawiać...

 

jeśli przymierzasz się do tego tematu patrząc na cenę (i to stosunkowo niską), szczerze nie polecam, bo przechodziłem przez to wiele razy i z czasem nauczyłem się dwóch rzeczy ->

1/ frajda z posiadania takiego monstera/sleepera jest OGROMNA i nikt Ci jej nie zabroni, ale niestety niewspółmierna do kosztów, które rosną lawinowo. Na passata 1.8T miałem budżet 15 k, a nie pamiętam dokładnie - pękło około 70k po trzech latach zabawy w naprawy i łatanie...

2/ lepiej sprzedać, odłożyć i kupić coś gotowego, przygotowanego przez fabrykę ... :) Mówię to z perspektywy dwóch historii modyfikacji, 300, 400 koni... przesiadłem się w końcu na V8...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest opcja modyfikacji za 4k na kompresorze, kupijesz kompresor od 3.0 TSI za 1000zl, dopasowanie go to kolejny tysiac razem z przebudowa dolotu, 1000zl na program i reszta na nieprzewidziane wydatki.

 

Moc wtedy tez z rozwagą, tak zeby uklad naprdowy zniósł i mysle, ze do 270 koni to jest dobry kompromis. Moze uda mi sie przetestować to dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności